×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Hermīne, Estere
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
9. maijs, 2017
Drukāt

Ne kompartija, ne VDK kandidātiem nav šķērslis (3)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Salaspils novada vēlēšanās varēs kandidēt kāds bijušais Latvijas Komunistiskās partijas (LKP) biedrs, jo šī sadarbība nav konstatēta tiesas ceļā, kā to prasa likums.

Salaspils novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Silvija Zālīte skaidroja, ka pēc Satversmes aizsardzības biroja (SAB) Totalitārisma seku dokumentēšanas centra (TSDC) informācijas saņemšanas par kādreizējā LKP biedra kandidēšanu vēlēšanās, šī situācija tika pārrunāta ar domes juristiem un secināts, ka saskaņā ar likumu nav pamatojuma viņu svītrot no kandidātu sarak­sta. Savukārt informācija par kāda Ventspils pilsētas domes deputāta kandidāta iespējamo sadarbību ar PSRS Valsts drošības komiteju (VDK) viņa ievēlēšanas gadījumā būs jāpārbauda tiesai. Kā informēja Ventspils pilsētas vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Baiba Līdaka, vēlēšanām pieteiktais kandidāts, kas saskaņā ar SAB TSDC konstatēto ir bijis PSRS VDK Robežapsardzes štata darbinieks, no vēlēšanu kandidātu saraksta netiks svītrots. Ja šī persona tiks ievēlēta domē, tad vai nu viņam pašam, vai arī domei būs jāvēršas tiesībsargājošās iestādēs, lai ar tiesas spriedumu vai nu tiktu konstatēts fakts par sadarbošanos ar VDK, vai arī tiktu noņemta aizdomu ēna, skaidroja Līdaka. To, kas ir minētais kandidāts un kuras partijas sarakstā viņš kandidē, vēlēšanu komisija neatklāj, aizbildinoties likumu par personas datu aizsardzību.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Prātam neaptverami! Bijušie komunisti – Latvijas valsts patrioti! Tur pat zirgam jāsmejas! Bet ja nopietni, padomju čekistu un komunistu tradīcijas turpinās. Kā tas iespējams? Šie cilvēki ar likumu nedrīkstētu muļķot tautu arī turpmāk. Šeit darbojas tas pats princips par ko iestājās disidente Doroņina, kad atteicās no Latvijas valsts piešķirtā Lāčplēša ordeņa, zinot, ka tas tiek piešķirts arī viņas mocītājiem, bijušajiem komunistiem un čekistiem – šodienas Latvijas pseidopatriotiem, – pilntiesīgiem turpināt īsto patriotu vajāšanu, valsts graušanu, oficiāli pārstāvot visus valsts pārvaldes līmeņus. Protams, katrs gadījums ir individuāli izskatāms, bet kas tas par likumu, kas vispār, ļauj šīm personām nonākt valsts pārvaldes struktūrās. Ar likumu šie cilvēki būtu atsijājami, pirms ļaut cilvēkiem, tādiem pašiem Latvijas valstij nelojāliem pilsoņiem, viņus ievēlēt vadošos valsts pārvaldes amatos. Uz minētās disidentes, augsti cienītās Doroņinas kundzes ierosinājumu Totalitāro režīmu noziegumu apsekošanas un dokumentēšanas centrs 90-to gadu sākumā, kad sāka savu darbību, deva iespēju cilvēkiem, kas bija saistīti ar čeku un citām padomju represīvām iestādēm, brīvprātīgi sadarboties, palīdzot apzināt padomju režīma Latvijas teritorijā pastrādāto noziegumu apmērus un nodarītos zaudējumus. Cik saprotu bija cilvēki, kas atsaucās šim aicinājumam, bet viņu nebija daudz. Ja šie cilvēki tiktu iekļauti vēlēšanu sarakstos man nebūtu iebildumu, jo viņi ir izsūdzējuši un nožēlojuši savus nodarījumus, ņemot dalību brīvās Latvijas pilsoņu represijās un citos padomju laikā pastrādātos noziegumos, un tie ir dzēsti, bet ne tiem, kas neizmantoja šo iespēju. Tie turpina tālāk savus netīros darbus un tiem ar likumu būtu jāaizliedz jebkāda iespēja strādāt Latvijas valsts pārvaldes, tostarp arī visu līmeņu izglītības iestādēs, nemaz nerunājot par ministrijām un Saeimu un lielāko Latvijas pilsētu pašvaldībām, un jo īpaši galvaspilsētā Rīgā.

 2. Cik naivi vai tas čeka dos savam aģentam izziņu par sadarbību ar viesiem parakstiem un zīmogiem. Tiesa jau arī var atzīt tikai dokumentus un tad varbūt vēl kādu liecinieku liecības – atkal cik naivi…
  Izber maisus un daudz kas izbirs – tikai negribās – izbirs ari saprašana par lietu saistību jau no 90. gadiem un šodienas varnešu sastības ar to…

 3. C.E.N.Z.Ū.R.A ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze
  CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze
  CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze
  CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze
  CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze

Draugiem Facebook Twitter Google+