×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
28. aprīlis, 2014
Drukāt

Nē “krievu Maidanam” Rīgā
 (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Drošības policija (DP) pagājušonedēļ informēja Rīgas domi par potenciālajiem riskiem saistībā ar 25. aprīlī plānoto koncertu “Mēs gribam pārmaiņas”.

DP vērtējumā šā pasākuma mērķis bija provokatīvā un izaicinošā veidā šķelt sabiedrību, veicināt ideoloģisko un etnisko spriedzi, kas, ņemot vērā šā pasākuma norises vietu un laiku, varēja izraisīt konfrontācijas riskus starp dažādu tautību un uzskatu pārstāvjiem. DP rīcībā esošā informācija arī liecināja, ka šo pasākumu varētu apmeklēt radikāli noskaņotas personas.

Nereģistrētās organizācijas “Nepilsoņu kongress” pārstāve Elizabete Krivcova pagājušās nedēļas sākumā stāstīja, ka pasākums iecerēts kā miermīlīgs koncerts ar sabiedrisko aktīvistu piedalīšanos. Taču DP vērtējumā tas plānots kā instruments sabiedrības daļas mobilizēšanai un iesaistīšanai pasākuma organizatoru politisko mērķu īstenošanai. To, ka drošībnieku bažas nav bez pamata, uzskatāmi apliecināja arī “Nepilsoņu kongresa” aktīvista Aleksandra Gapoņenko agresīvā retorika internetā, kas bija nepārprotami vērsta uz sabiedrības provocēšanu un maldināšanu. Savā sociālā tīkla facebook.com lapā viņš vilka paralēles ar notikumiem Austrumukrainā un ieplānoto koncertu nosauca par “krievu Maidanu Rīgā”.

Izvērtējot šos apstākļus, drošībnieki rekomendēja pašvaldībai neizsniegt atļauju šā pasākuma norisei. Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs (“GKR”) DP brīdinājumu ņēma vērā un pasākums tika aizliegts. “Tik stingrā formā izteiktu Drošības policijas brīdinājumu neatceros par kādu pasākumu saņēmis,” atzina kāds pieredzējis pašvaldības pārstāvis.

“Nepilsoņu kongress” uz pašvaldības lēmumu reaģēja ar sašutuma pilnu paziņojumu presei, kurā pauž gatavību apstrīdēt pašvaldības lēmumu tiesā. “Esam pārliecināti, ka [tiesā] uzvarēsim un uz nākamo pasākumu atnāks daudz vairāk klausītāju, nekā būtu sanākuši 25. aprīlī,” teikts paziņojumā. Organizatori pasākumā bija ieplānojuši dažādu mūziķu uzstāšanos, starp kuriem uzrunas teiktu “Nepilsoņu kongresa” aktīvisti, tostarp “Nepārstāvēto parlamenta” spīkers Valērijs Komarovs, “Krievu skolu aizstāvības štāba” pārstāvis Eduards Gončarovs un “Nepilsoņu kongresa” valdes priekšsēdētāja Elizabete Krivcova, kura no “Saskaņas” sarak­sta kandidē Eiropas Parlamenta vēlēšanās.

Par spīti pašvaldības aizliegumam “Nepilsoņu kongresa” aktīvisti piektdienas pievakarē sapulcējās plānotajā pasākuma norises vietā – laukumā pie Kongresu nama – uz nesankcionētu piketu. Tajā piedalījās pāris desmiti cilvēku, kas ar lielu plakātu “Mēs gribam pārmaiņas” un Eiropas Savienības karogu rokās pozēja žurnālistiem. Daži no viņiem arī bija aizlīmējuši mutes ar līmlenti. Pasākuma dalībnieku vidū bija Vladimirs Lindermans, Ilarions Girss, Aleksandrs Gapoņenko, Aleksandrs Giļmans, Jakovs Pliners, Vladimirs Buzajevs un Elizabete Krivcova. “Uzskatu ka aizliegums rīkot koncertu ir antidemokrātisks lēmums, vārda un pulcēšanās brīvības ierobežošana. Pat ja policijai bija ziņas par iespējamām provokācijām, tad viņu uzdevums ir palīdzēt mums šīs briesmas novērst nevis aizliegt pasākumu,” teica Krivcova. Pastāvējuši aptuveni 15 minūtes, pasākuma dalībnieki izklīda.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. melnaa dalailama

  2. Ja Latvijā sāksies maidans tad domāju ka to atbalstīs arī liela daļa latviešu jo arī latviešiem v airs nav kur atkāpties ,nāks jaunie tarifigāzei,elektrībai,vilks aicina ieviest jaunus nodokļus un jaunie emigrē darba meklējumos kas cits atliek jo ES mēs neesam vajadzīgi ar savu ražošanu un darba vietām tādēļ tye neviens neko pat nemēģina sākt ražot un vai ir rentabli jau pie pašreizējiem nodokļiem.

  3. Lūk, lembergveidīgiem, bērziņprezidentveidīgiem dotās, bet neizmantotāts varas sekas… kaut gan, pareizāk būtu teikt – izmantotās, bet tikai savai kabatai! … Tā lūk, notiek kad valstī vara ir atstāta homo-sovjeticus ideoloģijai, – ir atļauts Latvijā izaugt īpatņiem, kura vēl nesaprot, ka valsts kurā viņi atrodas ir nacionāla valsts Latvija. Un tāir jūsu – lembergveidīgo, bērziņprezidentveidīgo vaina. Nu ko? Rausiet vien tālāk savās kabatās lembergveidīgie, bērziņprezidentveidīgie, jo jums – homosovjeticus sugai – nav nekādas saprašanas par tām vērtībām, kuras ir izlolojusi latviešu tauta. … Jūsu vienīgā vērtība ir nauda.

  4. Kā šitādi vispār pa LV zemi staigā? Tak aizlīmē savu hleborezku uz mūžiem un nepīksti…..

  5. Demokrātija nenozīmē visatļautību

  6. Cienījamie Latvijas krievi, tak paskatieties, kas Jūs mēģina sarīdīt ar latviešiem. Trūkst tikai Ždanokas un jaunais Latvijas Bonds ir gatavs. Interesanti, vai šī kompānija savā starpā sarunājas savā nacionālajā valodā. Nekļustat kā dzeguzēns dziedātājputna ligzdā. Cieniet tautu, kuras zemē esat ienākuši, tad arī Jūs cienīs un Jums nebūs problēmu.

  7. Būtu vajadzīgs definējums kas ir Maidans…Daudzkārt tas ir definēts kā revolūcija…Tad tā kā ”krievu revolūcija”?

Draugiem Facebook Twitter Google+