×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
10. augusts, 2016
Drukāt

Vai Krievijas filmas uzņemšana Kuldīgā turpināsies? Dace Eversa par lomu filmā (54)

Filmas pirmie kadri pagājšnedēļ tapa Ēdoles pilī. Foto - Kristīne Žilde-Krēvica (TV3)Filmas pirmie kadri pagājšnedēļ tapa Ēdoles pilī. Foto - Kristīne Žilde-Krēvica (TV3)

Potenciāls apdraudējums propagandas karā vai gluži vienkārši vēstures lappuses, kuras mēs labprātāk aizmirstu? Uz šādu jautājumu šonedēļ nācās atbildēt tiem Latvijas pārstāvjiem, kas iesaistīti Krievijas filmas tapšanā. Iesaistīto ir gana daudz: no Kuldīgas un Ēdoles iedzīvotājiem, kuri iesaistījušies masu skatos, Latvijas aktieriem (uzņemšanā piedaloties Enriko Avots, Dace Eversa, Jānis Jarāns, Rihards Lepers, Leonīds Lencs, Leons Leščinskis, Rūdolfs Plēpis) līdz Kuldīgas novada domei, Kultūras ministrijai un pat Drošības policijai, kas brīdinājusi novada pašvaldību par iespējamu Latviju un latviešus nomelnojošu propagandu filmas saturā.

Kā vēstīja ”TV3 Ziņas”, seriāla “Parāde Alē” filmēšanu (pirmie kadri pagājšnedēļ tapa Ēdoles pilī) pēc Krievijas Pirmā kanāla pasūtījuma Latvijā veic SIA “Westline Production”. Reģistrēta vien pirms trim mēnešiem, kompānija pieder diviem Krievijas pilsoņiem – Oļegam Gazem un Aleksandram Robakam. Taču filmas sižets traktējams pretrunīgi un pilnīgi noteikti pieder Latvijas vēstures sāpīgākajām lappusēm. Scenārijā paredzēts – ir 1941. gads, PSRS teritorijā iebrūk nacistiskā Vācija, bet Latvijas mazpilsētā aizkavējusies Krievijas cirka trupa, kuras sastāvā ir arī ebreji, un vietējie nacistu atbalstītāji iesaistās ebreju vajāšanā.

Drošības policijas vēstulē Kuldīgas novada domei teikts: “Iepazīstoties ar minētās filmas scenāriju, ir jāsecina, ka filmā atainotie notikumi var tikt izmantoti un, visticamāk, arī tiks izmantoti, lai pastiprinātu Krievijas izplatītos negatīvos vēstījumus par Latviju – latviešu simpātijām pret fašismu un latviešu vispārēju, aktīvu dalību genocīdā pret ebrejiem.”

“Ir sliktie un labie latvieši”

Scenārija autors un režisors Oļegs Gaze TV3 teicis: “Bija pirmais scenārija variants, kurā es, slikti orientējoties Latvijas vēstures un politikas reālijās, biju iekļāvis epizodes, kas bija sāpīgas un nepatīkamas latviešiem. Es pieaicināju latviešu vēsturnieku un scenāriju izlaboju. Nekas ne par milimetru te netiks darīts tā, lai tiktu aizskarti latvieši vai Latvijas valsts.”

Tomēr spilgtākais personāžs seriālā, kas neglaimo Latvijai, esot atstāts. Viņš kļūst par fašistu līdzskrējēju un dodas šaut ebrejus ar vēl lielāku degsmi nekā paši nacisti. Filmas veidotāji gan nesaskatot tajā kādu politisku uzstādījumu. Aleksandrs Robaks teicis: “Bez šaubām, tur ir sliktie un labie latvieši. Viens no varoņiem, latvietis, ir pret padomju varu un pret ebrejiem. Viņš izveido savu kaujinieku grupu. Viņa māte, latviete, vēlas viņu vest uz pareizā ceļa. Ir arī mācītājs, kurš pastāvīgi ar viņu runā… Beigās māte no viņa atsakās, no tāda dēla.”

“Es saprotu, par ko varētu būt satraukums,” telefonsarunā man saka aktrise Dace Eversa, kas pēc sižeta tēlo māti latviešu puisim, kurš iesaistīts ebreju nogalināšanā (pašu slepkavu filmā paredzēts atveidot Krievijas aktierim). “Taču, lasot scenāriju, man neradās priekšstats, ka būtu mēģināts nomelnot latviešus. Patiesībā rodas priekšstats, ka tas puisis ir slims, viņam ir patoloģisks naids pret ebrejiem, un tam nav nekāda sakara ar viņa tautību. Mans atveidojamais mātes tēls ir pilnīgi saprātīga sieviete, kuru šausmina dēla agresija. Protams, man kā latvietei var rasties nepatīkamas sajūtas, taču – vai varam teikt, ka šādu gadījumu nebija?”

Dacei Eversai būtu jāsāk filmēties rīt Kuldīgā, taču pagaidām vēl nav zināms, kā projekts attīstīsies. Novada domes priekšsēdētājas pirmais vietnieks Viktors Gotfridsons pēc ilgstas apspriedes ar filmēšanas grupu apstiprināja novada domes priekšsēdētājas Ingas Bērziņas sacīto, ka pašvaldība ņēmusi vērā DP vēstuli un izlēmusi nesadarboties ar filmas veidotājiem. “Mēs viņus informējām, ko nozīmē šis lēmums, proti, ka pašvaldības institūcijas neiesaistīsies kārtības uzturēšanā, ielu slēgšanā un tamlīdzīgi. Ja viņi to var nodrošināt ar privātu pakalpojumu palīdzību, būtiski netraucējot pilsētnieku dzīvei, mēs arī to neaizliegsim,” sacīja Gotfridsons, uzsverot, ka pašvaldība šajā gadījumā pilnīgi norobežojas no politisko jautājumu risināšanas un paļaujas uz DP ieteikumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (54)

 1. Kauns. Par mūsu bezmugurkaulniekiem visās jomās, bet jo sevišķi KM un mūžam izsalkušo aktieru vidū. Ja nebūtu DP brīdinājuma, uz filmēšanos stāvētu rinda… tās taču tikai lomas!

 2. Dacei Eversai radies priekšstats, ka iecerēta patiešām augstvērtīga mākslas filma. “Protams, var jautāt – vai filmu par šādiem latviešu vēsturē sāpīgiem jautājumiem vajadzētu uzņemt citas tautības pārstāvjiem. Taču – ja paši neuzņemam?” prāto aktrise. Viņa gan piekrīt: scenārijs ir tikai viena sastāvdaļa, gatavajā filmā ļoti svarīga kā režisora nostādne, tā arī materiāla montāža.
  ——————————
  Jūs būsit tā lielā žīdu šāvēja, nu atbilstoši scenārijam, vai tikai šāvēja piegulētāja vai arī iedota tikai Rīgas Centrālcietuma uzraudzes loma?

 3. latviešu aktieriem iespēja piepelnīties un latviešu skatītājam iespēja izteikt savu attieksmi. Arī pasaulē radīsies iespaids par latviešiem un varēs vilkt paralēles ar ļaunajiem amerikas indiāņiem, kas tik nežēlīgi izturējās pret baltajiem ieceļotājiem. vai tad melot aizliegts? – rietumu kultūrā tā ir norma.

 4. Vienmēr bija un būs alkatīgi draņķi, kuriem nauda nesmird! Bet mums ir tiesības tos nicināt un savu attieksmi it visur izpaust skaļi un gadiem ilgi! Bet šādi DP “bezzobaini” brīdinājumi ir pretīgi formāls ķeksītis atskaitēs par “aktīvu” darbu, prakstiski par darba imitāciju.

 5. Vienmēr bija un būs alkatīgi draņķi, kuriem nauda nesmird! Bet mums ir tiesības tos nicināt un savu attieksmi it visur izpaust skaļi un gadiem ilgi! Bet šādi DP “bezzobaini” brīdinājumi ir pretīgi formāls ķeksītis atskaitēs par “aktīvu” darbu, prakstiski par darba imitāciju.

  • Ernis Purnis 14. augusts, 2016 01:59, Naivis Kvadrātā 14. augusts, 2016 02:26, Žulis 14. augusts, 2016 02:26, Reno 14. augusts, 2016 03:07
   Ну вы и многоликий какой. Как вы сами то не путаетесь в таком количестве ников?

 6. Vienmēr bija un būs alkatīgi d.r.aņķi, kuriem nauda nesmird! Bet mums ir tiesības tos nicināt un savu attieksmi it visur izpaust skaļi un gadiem ilgi! Bet šādi DP “bezzobaini” brīdinājumi ir pretīgi formāls ķeksītis atskaitēs par “aktīvu” darbu, prakstiski par darba imitāciju.

 7. Vienmēr bija un būs alkatīgi draņķi, kuriem nauda nesmird! Bet mums ir tiesības tos nicināt un savu attieksmi it visur izpaust skaļi un gadiem ilgi! Bet šādi DP “bezzobaini” brīdinājumi ir pretīgi formāls ķeksītis atskaitēs par “aktīvu” darbu, prakstiski par darba imitāciju.

 8. Man gan ir nelielas šaubas par vēsturnieka Aigara Urtāna kompetenci šajā jautājumā – gandrīz vai visi viņa darbi ir veltīti kontrabandai, īpaši spirta kontrabandai un tās apkarošanai pirmskara Latvijā. Protams, viņš ir pievērsies arī citiem jautājumiem, to skaitā arī jautājumiem par holokaustu, tomēr jāsaka, ka viņa darbs “Ebreju tautības civiliedzīvotāju slepkavošana Kuldīgas apriņķī” ir tik virspusīgs, neprecīzs un vēsturiski nepamatots – autors pats vairākkārt atzīst, ka “nav dokumentāli pierādījumi …”, “pēc nostāstiem …”, gandrīz vai visas ebreju slepkavības iniciējuši un veikuši paši latvieši, īpašu uzmanību pievēršot Pērkoņkrusta biedriem un Gustava Celmiņa personai. Neticu šāda vēsturnieka kompetencei, spējai konsultēt filmu par šādu tēmu.

 9. Ciik tas ir pretīgi! Atbildēt

  Scenārija autors un režisors Oļegs Gaze TV3 teicis: “Bija pirmais scenārija variants, kurā es, slikti orientējoties Latvijas vēstures un politikas reālijās, biju iekļāvis epizodes, kas bija sāpīgas un nepatīkamas latviešiem.
  —————————-
  Žīdelis, redz NEorientējas LV vēsturē, bet taisa scenāriju par LATVIEŠU ir kā nelietībām pret žīdiem (1941.gadā ebrejus vēl sauca par žīdiem!) !

 10. Jā unjā

 11. Klasika ir nemirstīga:
  “Meklējiet kangarus Latviešu tautā”.
  Jautājums “kultūras” piesaucējiem, kāpēc krievi nevēlas uzņemt filmu par to, kas te notika 1940/41. gadā?

 12. Garas runas šeit ir par ebreju šāvējiem, par Arāja vīriem. Vai kāds savā domāšanā ir jebkad spējis aiziet tik tālu, lai padomātu par to kā šāda Arāja grupa vispār varēja rasties? Kas bija tie kuri tur iesaistījās? Savu zināšanu līmenī varu sniegt atbildi – tie bija izmisuši cilvēki, kuriem krievi un to līdzskrējēji ebreji bija atņēmuši visu- ģimeni, bērnus, īpašumus. Un tie alka tikai un vienīgi atriebības – jo zaudējuši bija visu.
  Tā ka ļaunums rada ļaunumu, un šādu filmu uzņemot šīs cēloņsakarības vajadzētu izgaismot, citādi notiek spēle vienos vārtos un vēsturiskā īstenība tiek kropļota.

  • uzskatu,ka tādu filmu drīkst uzņemt tikai iekļaujot scenārijā Latvijas neatkarības iznīcināšanu,Baigā gada notikumus un arī-ja jau reiz 1941.gads,tad-1941.gadā bija ne tikai nacistu iebrukums,bet arī 14.jūnija latviešu deportācijas, Latvijas armijas virsnieku nogalināšana Litenes vasaras nometnē,neatkarīgās Latvijas sabiedrisko darbinieku apkaušana Rīgas centrālcietumā un vēl daudzi citi “atbrīvotāju un kultūras nesēju”varoņdarbi okupētās Latvijas teritorijā.Pie tam paši aktīvākie jaunās varas iemiesotāji bija-kas?Bez šo notikumu atainošanas tā filma būs tikai un vienīgi pret latviešiem naidu kurinošs Putina propagandas gabals.Un kauns un negods tiem,kuri taisās tur piedalīties.

 13. vispār jau vajadzēja uzņemt filmu par šustinu, noviku, Liepājas Zilo brīnumu, Rīgas Centrālcietumu. Laika periods 1940-41 g. Un par to, ka 1940 gada jūnijā pirmie ” pazuda” tie krievu tautības cilvēki, kuri atradas Latvijā, bēgot no bolševiku režima .
  Par šiem cilvēkiem krievi vispār neatceras- sovjetu nozombētiem vēl tagad tie visi skaitās kontra un belogvarģeici.Kaut gan tie bija uzticami Krievijas impērijas un cara cilvēki, arī inteliģence. Šobrīd Krievijā valda senās impērijas kults, taču tajā pašā laikā šie pielúdz savas impērijas un cara slepkavas- boļševiku režīmu un tā “iekarojumus” . Rosols galvā. Lasīju reiz viena tur atzīta publicista un it kā vēsturnieka spriedelējumus- kur cita starpā bija slavināta Psrs izveide un sasniegumi, un labā dzīve pakļautām tautām zem sirpja un āmura, un pēkšņi turpnājumā aprunāti ” sliktie ” latvieši”, konkrēti- strēlnieki, kuru pārdesmit tūkstošu esamiba Krievijā ir nodrošinājusi bolševiku palkšanu pie varas. Savilkt kopā paralēles starp boļsevikiem un tikko slavinātās Psrs izveidošanu “dižajam”vēsturniekam pietrūka prāta. Jo- ja jau tas Psrs ir tik svarīgs un nozīmīgs šodienas Krievijas vēsturei- tad ļeņina pieminekļu vietā katrā sādžā ir steidzīgi jāuzliek letiņu strelnieku bistes, jo sanāk, ka tikai pateicoties šiem, mīļotā un dārgā Psrs tika uzveidota.

  • “vispār jau vajadzēja uzņemt filmu par šustinu, noviku, Liepājas Zilo brīnumu, Rīgas Centrālcietumu. Laika periods 1940-41 g. Un par to, ka 1940 gada jūnijā pirmie ” pazuda” tie krievu tautības cilvēki, kuri atradas Latvijā, bēgot no bolševiku”
   Jām tā sen vajadzēja izdarīt, pie kam tas būtu ļoyi lēti:
   – pāris PSRS arhīvu kadru;
   – pāris vācu kinohroniku;
   + gudrs intervētājs (kaut vai K. Streips vai Domburs) un kompetents vēsturnieks.
   Ar tādiem kapeiku, bet tomēr objektīviem un informāciju dodošiem raidījumiem ir pilns youtube.com krievu (un ne tikai) raidījumiem! Es skatos, piem.

   • “Jām tā sen vajadzēja izdarīt, pie kam tas būtu ļoyi lēti”
    ——
    Ja tik tiešām ar 2 kinohronikām un vienu žurnālistu pietiktu, lai sabiedrībā radītu izpratni par komunistu represīvās sistēma darbību 1940.-41. gadā, tad jau dzīve būtu pavisam rožaina. 🙂 Savukārt “kompetentajam vēsturniekam” būtu vismaz 5 gadus jāstrādā pie attiecīga pētījuma, lai spētu izdarīt adekvātus secinājumus.

 14. Ebreji te iebrauca pēc kara Atbildēt

  Ulmaņlaika Latvijā nebija tādas tautas

  • Да что вы говорите! Ну это просто «открытие» какое то. Совсем, совсем никого не было, да? А кого тогда в рижское гетто сгоняли, а?

   • tevi, protams !
    Pēc tam nošāva.
    Pēc tam tu sāki rēgoties.
    Pēc tam tu sāki spamot un nevari apstāties.
    Pat lai gramatiku pamācītos.
    Grafists no cerkovno-prihodskajas – ņeuč ! 🙂

    • Специально для глупых дурачков, согласно данным из Вики, в 1935 году в Латвии проживало 93400 евреев, что составляло 4,9% от от всего населения страны.
     Население Латвии испокон веков было многонациональным. Так, согласно данным первой официальной переписи, проведённой здесь в 1897 году, латыши составляли 68,3 % от общей численности населения, насчитывавшего 1,93 млн; русские — 12,0 % (или порядка 230 тысяч человек), евреи — 7,4 %, балтийские немцы — 6,2 %, и поляки — 3,4 %. Остальные — литовцы, ливы, эстонцы, цыгане и представители иных национальностей.[26]

   • jau nu vismaz tik daudz vajadzēja zināt,ka tie bija žīdi nevis ebreji.Vai kauna nav būt tik neizglītotam?

    • Вот только не надо придурком прикидываться, не выйдет. Все прекрасно знают, что это два названия одного и того же народа! Просто одно грубое бытовое, а другое литературное. Не переигрывайте.

   • ka nebija.Ebreji šeit iebrauca pēc kara.Labrīt,grafist!Laikam esi audzi mucā.

    • arī 1940.gadā ,kad vajadzēja darboties Stūra mājā un citās vietās,kur tika norakti noslepkavotie latvieši.

    • Конечно, конечно. Точно так же, и ваших «народных героев» Арайса да Цукурса не было вовсе. Арайс то себе кабинетик занял в управлении полиции аж 1 июля уже, так спешил.

 15. par grašiem gatavi nodot dzimteni.

 16. tas lieku reizi pierāda ,cik mīksti un pērkami esam -krievi nekad nepieļautu citiem savā zemē uzņemt filmu piemēram par vlasoviešiem ,vai krievu zvērībam austrumprūsija un polijā 1944. gadā

  • Lai izvairītos no šādiem pārpratumiem nākotnē, valstij pašai ir jānosaka, vai un ar kādām valstīm mēs sadarbojamies šādos projektos, citādi rezultāts kārtējo reizi grauj LV prestižu, atstājot iespaidu, ka LV nav nekādas kārtības – ko vieni atļauj, to citi aizliedz. Un tā tas notiek ne jau tikai kino jomā. Priekš kam mums ir visas šīs neskaitāmās pārraudzības insititūcijas? Tas ir viņu darbs – reizi par visām reizēm izveidot skaidru un saprotamu politiku, kā rīkoties starpvalstu sadarbības jomā, īpaši, ja tas skar tik jūtīgas tēmas.

  • Krievijā tādu jau uzņemti desmitiem!
   Sk. youtube.com piemēram.
   Par Austrumprūsiju, Pomerāniju ieskaitot, pat mati ceļas stāvus.
   Un, nekas…

 17. Latvija nav īstā vieta, kur uzņemt šādas filmas, lai neraisītos kārtējās diskusijas par neko, neceltu kašķi, nekurinātu naidu u.tml. skaldi un valdi politikas izpausmes. Ir tik daudz citu tēmu, par ko taisīt filmas.

 18. Ну что, «святая инквизиция» добилась своего, теперь кина не будет. Вернее, его всё равно снинут, только в другом месте и с другими актёрами и массовкой. Кому от этого стало лучше или хуже – вопрос.

 19. Ir jau pierādījies, ka daudzi mūsu mākslinieki naudas pēc ir gatavi pārdot un nodot savu tēvu māti. Kā pierādās arī dažas pašvaldības ir ļoti kāras uz aploksnēm. Diemžēm tādi mēs esam latvieši! LAtviskā pašcieņa PSRS laikos ir stingri iebojāta. Progresu uz labo pusi nav devusi atmoda un neatkarības atjaunošana no krievu okupācijas. Joprojām mēs dzīvojam okupācijas ēnā. Joprojām latvietim ir jācīnās par valsts valodas nospirināšanu un tās lietošanu visā sabiedrībā.

 20. Krievam ir pietiekoši daudz savu “melno lappušu” ko var filmēt, kāda vajadzība ar šo murgu ņemties Latvijā? Domāju, ka atbilde pavisam vienkārša, proti, filma ir pieskaņota Trampa nākšanai pie varas. Tā “palīdzēs” viņam tikt skaidrībā, kas tie baltieši tādi ir par kuru drošību jāuzstājās NATO, u. tā ir visa filmas jēga.

  • Piezīmēšu, ka 2. pasaules kara laikā nacistu pusē karoja 2 miljoni krievu. Fakts, ko kaunās pieminēt, turklāt – zem tagadējā Krievijas trikolora.

  • Un vēl tāda bilde, krievi atļāva japāņiem iegūt naftu un rakt ogles Sahalīnas psrs daļā līdz pat 1944 gada beigām. Neskatoties uz to, ka to viss tika izmantots karā pret amerikāņiem, kas savukārt bija krievu sabiedrotie un vēl apgādāja pašus krievus ar kar materiāliem.

 21. Latviešus kā tautu nevar vainot citas tautas iznīcināšanā. Bija cilvēki, kuri pakļāvās nacistiskais propagandai, taču tādi ir bijuši katrai tautai. Tāpēc padarīt par tādiem latviešus, ir amorāli. Droši vien te bija arī sava loma fonam: Baigā gada notikumiem, informācijai par to, ka PSRS sodošo orgānu sastāvā bija neproporcionāli liels ebreju skaits pēc valsts nacionālā sastāva.
  To, kāds fons būs filmai, rādīs laiks. DP ar savu rosīšanos ir izdarījusi “lāča pakalpojumu”, kā pēc raksta sanāk, mēs vairs nevarēsim ietekmēt filmas veidošanu. Likums un taisnīgums ir divas dažādas lietas. Ukrainā pēc Krievijas agresijas izveidojās kustība “Krievu kino boikots”. Katram godīgam cilvēkam būtu jāseko tam! Tāpēc arī es krievu kino vairs neskatos un neskatīšos arī minēto filmu. Variet to komentēt, kā vēlaties! Man vienalga. Ja kādrez Krievija būs normāla valsts… taču tā tāda nekad nav bijusi.

 22. LR Drošības policija veic pretlikumīgas darbības, šīs darbības tiek veiktas ar mērķi prettiesiski iespaidot gan amatpersonas, gan skatuves māksliniekus, gan sabiedrību. Šādu darbību mērķis var tikt traktēts kā nacistisko latviešu noziedznieku piesegšana, vēstures notikumu pārveidošana un apzināta vēstures sagrozīšana, izmantojot draudus, spēka pielitošanu un šantāžu. . Latviešu nacisti ar entuziasmu savlaik veica gan citādi domajošu, gan citu tautu piederīgo iznīcināšanu Latvijās teritorijā un ārpus Latvijas teritorijas. Arī mūsdienās nacistiski nosakņotas personas Latvijas Republikā izsaka draudus dzīvībai un veselībai personām, kuras iebilst pret nacisma heroizāciju kā cīņui pret boļševismu un tikai. LR Drošības Policija nevar izdzēst pagātni, to, ka savlaik tajos gados tā saucamā latviešu inteliģence iesniedza Vācijas Armijas Ziemeļu štābam memorandu, kurā ierosināja ar latviešu iesasiti atbrīvot Latvijas teritoriju no etniskām minoritātēm.

 23. Konsultants Lugovojs: Ja nelausiet filmet uzcienasu ar teju no polonija …

 24. Musdienu Latvijai ir nepatikami dzirdet atcereties ar kadu sajusmu pasi latviesi 1941 gada,kad ienaca vaciesi piedalijas un apsava ebrejus.Tik tada ir ta musu Latvijas pagatne,patik vai nepatik.

  • Lielākā daļa latviešu bija šokā par to, kas notiek ar viņu kaimiņiem ebrejiem. Pēc manu vecvecāku stāstītā, visi zināja, ar ko tas beigsies, izdarīt neko nevarēja un klusēja. Ārlietu ministrijas mājas lapā kādreiz bija ļoti labs skaidrojums par ebreju šaušanām, un tur bija rakstīts, ka ar to nodarbojās speciālas vācu vienības. Droši vien kāds latviešu šāvējs arī gadījās, bet, vēlreiz, ar to nodarbojās paši vācieši. Savādāk rodas priekšstats, ka galvenie šāvēji – latvieši. Nebūt nē.

   • bija vācieši? mums tagad tik čakli vēsturi pārraksta ka prieks. jau izdod grāmatas-“pētijumus”ka salaspils bija tikai gaidu un skautu vasaras atpūtas nometne, letiņi eņģeliši, āriešu esesieši atbrīvotāji, nepaies ne pāris gadu ka ēbreji izrādisies ka paši nošāvušies rituālā ticibas cermonijā…..

    • Kas sakāpis galvā. Saprotams Arāja krimināli bija pretīgi mēsli. Vińi nebija nacisti bet vācu nacistu radīts bendēšanas ierocis lai pašiem vāciešiem nebūtu rokas jāsmērē un lai pēc vajadzības uzveltu ēbreju un citu slepkavošanu Latvijā un apkārtnē uz visu latviešu tautu, ko vińi arī kādu brīdi neveikli centas darīt un ko negodīgie kremlisti un vińu līdzskrējeji joprojām dara.

 25. ha nu jau Gruzijas konfliktu arī liekam melno darbu vācelē. Kaut gan ES oficialais ziņojums šajā sakarā ir par labu Krievijas pusei. Nu un noliegt ka latvieši nebūtu šāvuši ir arī stulbi.

 26. Par naudu var jau visu ko Atbildēt

  bet tad alaž piemetas visādas kaites… bet kas tad tur?

 27. Gribetu redzet kā kāda LV studija krievija varetu uznemt filmu par krievu zveribam pret baltiesiem.Kaut kada mazpilsetā krievijā. Da vinus ar suuuudainiem mietiem uz vietas nolinčotu un par fašistiem saukatu.A sitie latviesu derigie idioti visu pielauj un vel paši piedalās savas tautas noniecināsana.Ka tik maksā , velnam savus bernus un vecakus pardos.

 28. Kāpēc atļauj Pūķina krievnacistiem ražot savu propagandu Latvija ? *
  Kur palika sankcijas ? *
  Ko domā biedra Kučinska valdība ?

 29. Interesanti,vai tā būs tā filma, ko Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” arī filmēja priekš kaut kādas krievu filmas.
  Bija iesprausts Krievijas karogs pils logā .kurš karājās vairākas dienas un pils apmeklētāji brīnījās.

 30. bāleliņu tuvredzība,atļaut filmēt! Latvieši tiks piesmieti,bet atbildīgo nebūs!

 31. neviens no tiem kas kritizē jau reāli scenāriju filmai nav lasijuši , pat ne DP kas izteica šaubas. vienkārši kurina naidu pret kremli, jo tas skaitās labais tonis vieniem, saimnieki par to maksā otriem. patiesiba nevienu neintresē

Draugiem Facebook Twitter Google+