Ne reizi nebija vadībā – “VEF Rīga” zaudē Krasnodarā 0

Latvijas vicečempione basketbolā “VEF Rīga” svētdien VTB Vienotās līgas mačā svētdien viesos ar rezultātu 70:83 (14:18, 25:28, 19:22, 12:15) piekāpās spēcīgajai Krasnodaras “Lokomotiv-Kubaņ” komandai.

Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai 188
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41

Rīdziniekiem rezultatīvākais ar 22 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām bija Mareks Mejeris, 15 punktus savāca Artis Ate, bet desmit punktus iemeta Andris Misters. Savukārt ar desmit rezultatīvām piespēlēm atzīmējās meksikānis Alekss Peress.
Mājiniekiem rezultatīvākais ar 19 punktiem bija Dmitrijs Hvostovs, 17 punkti amerikānim Džo Reglendam, bet ar 16 punktiem atzīmējās viņa tautietis Mērdijs Kolinss.

Rīdzinieki spēles pirmajās trīsarpus minūtes nespēja iekarot grozu (0:7). Pēc Arta Ates tālmetiena pretinieki guva vēl četrus bezatbildes punktus, Latvijas vicečempionei nonākot iedzinējos ar 3:11. Turpinājumā vēl ar “trejačiem” atzīmējās Mareks Mejeris un Andris Misters, bet pirmais metiens iekšpus tālmetienu līnijas tika gūts vien nepilnas divas minūtes pirms pirmās ceturtdaļas beigām, kad Ate panāca 11:16.

Otrās ceturtdaļas sākumā, galvenokārt pateicoties Iļjam Gromovam, “Lokomotiv-Kubaņ” neizdevās attālināties rezultātā (21:24). Turpinājumā gan mājinieki ātri panāca 11 punktu pārsvaru, bet Mejeris piecus punktus atguva (26:32). Laukuma saimnieki atjaunoja 11 punktu vadību, taču arī šoreiz precīzie tālmetieni neļāva Krasnodaras komandai iekrāt lielāku pārsvaru. “VEF Rīga” puslaika pārtraukumā devās ar septiņu punktu deficītu.

Otrā puslaika sākumā Peresa un Mejera metieni palīdzēja samazināt pretinieku pārsvaru līdz pieciem punktiem (41:46 un 44:49), bet ceturtās ceturtdaļas vidū pretinieku pārsvars sasniedza 13 punktus – 60:47 “Lokomotiv-Kubaņ” labā. Rīdziniekiem pāris reizes izdevās pretinieku handikapu dabūt zem desmit punktiem, bet pirms ceturtās ceturtdaļas viesi zaudēja ar 58:68.

Ceturtajā ceturtdaļā “VEF Rīga” basketbolistiem neizdevās sadeldēt pretinieku pārsvaru un cīnīties par pozitīvu rezultātu. Četras minūtes pirms pamatlaika beigām Krasnodaras komandas pārsvars sasniedza 16 punktus (82:66), bet līdz spēles beigām rīdziniekiem to izdevās nedaudz samazināt.
Zīmīgi, ka Krasnodaras vienība savos piecos iepriekšējos mačos iemetusi vismaz 90 punktus, bet rīdziniekiem “Lokomotiv-Kubaņ” vienību izdevās noturēt zem šīs robežas.

“VEF Rīga” ar vienu uzvaru sešās spēlēs ieņem priekšpēdējo vietu 13 komandu vidū, kamēr “Lokomotiv-Kubaņ” ar četriem panākumiem piecās cīņās ir piektā.

VTB VIENOTĀ LĪGA
Krasnodaras “Lokomotiv-Kubaņ” – “VEF Rīga” 83:70
(18:14, 46:39, 68:58). Hvostovs 19, Reglands 17, Kolinss 16; Mejeris 22, Ate 15, Misters 10, Gromovs 8, Perezs 7, Labucks 5, Helmanis 3, Janičenoks, Čavars, Zotovs.