×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
17. jūlijs, 2014
Drukāt

Kā vērtējat Pasaules koru olimpiādes sarīkojumu organizāciju? (3)

Foto - Krista VitenaFoto - Krista Vitena

Tatjana Saveļjeva 
no Krievijas (“Detsky Khor MEZ Krasnodar”):
 “Mēs ar visu esam apmierināti, un nekādu problēmu nav bijis. Mūsu koris dzīvo ļoti greznā viesnīcā – “Radison Blu”, un priecājamies par labo organizāciju un iespēju iepazīties ar citiem koriem. Esam piedalījušies arī iepriekšējās Pasaules koru olimpiādēs Vācijā, Ķīnā un Amerikā. Katrā vietā, protams, ir citādi, taču organizācijas ziņā jūs neatpaliekat. Rīgā esam pirmo reizi un, manuprāt, šī ir lieliska vieta, kur organizēt koru olimpiādi, jo dalībniekiem ir arī iespēja iepazīt krāšņo un ar vēsturi piepildīto pilsētu. Rīga ir neatkārtojama pilsēta! Vakar mums bija neliela ekskursija pa Daugavu, tāpēc priecājamies, ka viss ir salikts tā, lai pa vidu koncertiem un konkursiem mēs varam arī atpūsties. Mēs zinājām, ka Latvijā ir ļoti izkopta kordziedāšanas kultūra, taču Mežaparka koncerts to atklāja vēl vairāk – gan dalībnieki un skatītāji ar savu izturību pret lietu, gan organizatori.”

 

Foto - Krista VitenaFoto - Krista Vitena

Tomers Einats 
no Izraēlas (“Jerusalem A-Cappella Singers”): 
“Es izbaudu pilsētu un priecājos, ka cilvēki tik sirsnīgi visus uzņem, radot olimpiādei atbilstošu un pacilājošu atmosfēru. Līdz šim organizatoriskās lietas mūs apmierina – gan viesnīca, gan ēdināšana un viss pārējais. Vienīgās neērtības brīžiem sagādā attālums, kas jāpārvar kājām. Par to runā vecākie mūsu kora dziedātāji, kuri nav pieraduši pieveikt garākas distances, īpaši, ja mugurā ir koncerta tērpi un apavi. Visādi citādi organizatori ir labi pastrādājuši un viss ir nevainojami. Īpašu prieku sagādāja otrdienas dalībnieku gājiens!”

 

 

 

 

Vargazs_Vitena_2Darvins Vargazs 
no Filipīnām (“Iriga City Singing Ambassadors”):
 “Tā kā esam bijuši arī citos “Interkultur” rīkotos pasākumos iepriekšējos gados, mēs nevaram atturēties un nesalīdzināt šo olimpiādi ar citām. Kopumā esam ļoti apmierināti, taču, protams, vienmēr ir lietas, kuras varētu uzlabot, lai dalībnieku ikdienu un šo īpašo notikumu padarītu vēl patīkamāku. Piemēram, mūsu apmešanās vieta ir samērā tālu no vietas, kur mēs pusdienojam, kas nav patīkami. Un tomēr, galvenais ir pozitīvais un svinīgais noskaņojums, tāpēc esam priecīgi būt Rīgā un augsti vērtējam koru olimpiādes organizatoru paveikto darbu.”

 

 

 

 

Tomla_Vitena_2Sirje Tomla 
no Igaunijas (“Young Childrens Choir of Estonian Radio”):
 “Mūsu koristi ir ļoti apmierināti ar olimpiādi un rūpēm, ko izrāda organizatori, jo par visu ir padomāts. Lai arī sākumā mums bija nelielas problēmas un nesaprašanās par ēdināšanu ar hosteli, kurā paliekam, tagad viss ir nokārtots un rit bez problēmām. Tā kā dzīvojam tik tuvu Latvijai, tad atbraucām paši ar savu autobusu un izmantojam to katru reizi, kad nepieciešams pārvietoties no viena punkta uz otru. Arī plānotais koncertu un konkursu grafiks ir pārdomāts – varam visu paspēt bez steigas, un bērni ir priecīgi, ka atliek laiks, lai atpūstos un iepazītu pilsētu, citus koristus. Ļoti novērtējam organizatoru piešķirto asistentu palīdzību!”

Uzziņa


* Kopumā uz Pasaules koru olimpiādi Rīgā sabrauca 460 kori no 73 valstīm.

* Šajā nedēļā līdz pat sestdienai, 19. jūlijam, norisinās koru olimpiādes otrā daļa, kuras laikā vēl tiks noskaidroti čempioni 15 dažādās kategorijās.

* Šonedēļ interesenti var paspēt apmeklēt vēl 15 Draudzības koncertus dažādās Rīgas vietās bez maksas.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Protams jauks pasākums (kaut arī futbola laikā), tomēr var papukstēt par ēdināšanas milzīggarajām rindām pie Mežaparka talonu teltīm. Tas nebija īsti labi noorganizēts. Galu galā tās paciņas (salāti, maizītes) vakariņās ko deva sarkanajiem taloniem jau varēja būt sapakotas un lielākā vairumā atdotas katram kolektīvam/jau stāvētu un gaidītu ēdājus nevis otrādi!/ Tad nāktu 2-3 cilvēki nevis katrs sev garā strīpā.

  2. Absoluuts IDIOTISMS: koru karu nosleegums paarklaajas ar Pasaules Kausu FUTBOLAA!!! Pasaules Futbola Chempionaatu uz muusu Planeetas skatiijas apmeeram 1 MILJARDS TV skatiitaaju!!! Viens MILJARDS!!! Protams, vinju skaitaa bija pietiekoshi daudz taadu kuri savu paklju nav speejiigi pacelt no diivaana, bet: juus, organi-z-aatori, redzeejot tos simtiem tukstoshiem fanu kuri bija Braziilijas stadionu tribiinees??? Un jums vajadzeeja zinaat ka taa buus jau pirms 4 gadiem!!! Tikai VESELAA (Sportiskaa) MIESAA maajo VESELS (kulturaals) GARS!!! Shii koru pasaakuma terminji bija tieshaam IDIOTISKI, kaut ko taadu var iedomaaties sataisiit tikai Latvijas tuudalinju-taagalinju tantes!!!

  3. nu es gan nevarētu teikt, ka labi organizēts, stāšanās un mēģinājumi bija kā parasti pilnīgi garām, vai tiešām nevar iemācīties kaut ko laicīgi un konkrēti izdarītt, kārtējās problēmas at atskaņošanām un apskaņošanām, vai tiešām to nevar iepriekš nokārtot, lai nekavētu mēģinājumu un nemocītu dziedātājus

Draugiem Facebook Twitter Google+