×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
17. jūnijs, 2014
Drukāt

Ar kādām domām iesaistāties labda­rī­­bas akcijā Likteņ­dārza atbalstam?

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Šovakar Nacionālās bibliotēkas Imanta Ziedoņa zālē notiks labdarības koncerts un mākslas darbu izsole Likteņdārza atbalstam. Šāda akcija notiek jau ceturto reizi. Pavisam tiks izsolīti 82 priekšmeti – gleznas, skulptūras, skices, rokraksti u. c. Izsoles katalogs apskatāms internetā izsole.liktendarzs.lv.

Aptaujāju sabiedrībā cienītus māksliniekus, kas viņus pamudinājis atbalstīt Likteņdārzu.

Dace Lielā: 
”Šī ir otrā reize, kad esmu iedevusi savu gleznu labdarības izsolei. Pati vēl Likteņdārzā bijusi neesmu, taču par šo projektu zinu no preses un interneta, un tas man šķiet simpātisks. Domāju, Koknesē top patiešām skaists piemiņas dārzs, un kādreiz noteikti to apskatīšu.”

Edgars Vērpe: 
”Likteņdārza ideja ir ļoti skaista. Jau pašā pirmajā reizē, kad Vītola kungs iepazīstināja ar ieceri, nodomāju, ka neko labāku nevar izdomāt, lai tauta pieminētu savus mīļos. Man Likteņdārzs saistās ar personiskām izjūtām, jo dzimtas vēsture ir sarežģīta – mani vecāki apprecējās, būdami izsūtījumā Kazahijas nometnēs, un Latvijā atgriezās tikai 1957. gadā. Piedalos šajā labdarības projektā ik reizi, kad mani aicina. Izsolē Likteņdārza atbalstītājs ir gan mākslinieks, gan pircējs, un ar misijas apziņu jābūt abiem.”

Jānis Anmanis: 
”Mums ir katram kaut kas jādara, lai tauta būtu apvienota spēkā un lai Latvija turpinātos. Likteņdārzs ir viens no tādiem rīcības paraugiem. Ja cilvēks domā par šo piemiņas dārzu, aiznes turp savu akmeni, tas jau ir viņa ieguldījums. Likteņdārzā ir ielikta doma par tautas izdzīvošanu, par to, ka Latvija pastāvēs tūkstoš gadus nemirstīga. Dārza arhitekta japāņa Sjunmjo Masuno iecerē kā akcentus redzu tautas spēka zīmes. Likteņdārzs ir viens no akcentiem, kā saglabāt latviešu dvēseles mūžības melodiju, un vieta Daugavā uz salas dod mums pašiem spēku.”

Ilmārs Blumbergs: 
”Esmu bērnību pavadījis Sibīrijā, bet tas, ka iedevu izsolei savu darbu, ir saistīts ne ar šo manas dzīves faktu, bet pašu Likteņdārzu. Tas ir vajadzīgs mums katram un visiem kopā kā apliecinājums. Un tieši pašreiz, šajā laikaposmā, ir nepieciešamība Likteņdārzam tapt. Es tur Koknesē uz salas vēl neesmu bijis, bet ceru aizbraukt un apskatīt.”

Juris Dimiters: 
”Man ir labas attiecības ar Vītola kungu, tāpēc atbalstu šo ideju. Būs Latvijā vēl viens skaists dārzs. Izsolei darbus dodu jau otro reizi, un tā no manas puses ir gan labdarība, gan arī iespēja nopelnīt. Jo, kad darbi pārdoti, pusi no to izsoles sākumcenas saņem mākslinieks. Likteņdārzs ir saistīts ar ideju par likteni, tāpēc izsolei izraudzījos “Atmiņas par Venēciju”, “Romantisku motīvu” un “Vecmeistara kokakolu”, kuros traģiski motīvi ir kopā ar optimistiskiem.”

Sandra Krastiņa: 
”Likteņdārzs ir būtisks Latvijas vēsturei un nākotnei, tāpēc to atbalstīt ir ne tikai prieks, bet arī pienākums. Mēs pagājušovasar turp aizbraukucām visa ģimene kopā, un vīramāte iestādīja kociņu kā veltījumu tuvam cilvēkam. Šovasar brauksim skatīties, kā kociņš ieaudzis. Likteņdārzs ir skaista, nozīmīga un arī harmoniska vieta. Tajā var domāt par traģiskām norisēm un reizē arī meklēt mierinājumu. Dārza arhitektūra ir labi pārdomāta: ar koku stādījumiem šī vieta veidojas dzīva un mudina atgriezties dārzā vēl un vēl. Ar gadiem viss augs, mainīsies, attīstīsies, nāks klāt papildinājumi. Likteņdārzs ir dzīvi apliecinoša iecere.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+