×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
13. janvāris, 2017
Drukāt

Juris Karlsons: Ne visās ģimenēs audzina lojālus pilsoņus (26)

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts prezidenta ekspertu grupas priekšlikums ir nepieņemams, jo ir pretrunā ar katra indivīda tiesībām brīvi izvēlēties saikni ar mītnes zemi.

Atjaunojot Latvijas Republikas neatkarību, mēs, ar Latvijas Tautas frontes atbalstu ievēlētie Augstākās padomes deputāti, neskatoties uz katra atšķirīgo profesiju, izglītību, dzīves un darba pieredzi, bijām vienoti savā pārliecībā, ka turpmāk Latvijas valsts būs demokrātiska, tiesiska un vienlīdz taisnīga pret visiem saviem iedzīvotājiem neatkarīgi no to etniskās izcelsmes un pilsoniskās piederības.

Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas viens no grūtākajiem un diskutablākajiem uzdevumiem Latvijā un ārvalstīs bija pilsonības institūta tiesiskais regulējums. Latvija bija piedzīvojusi ilgstošu okupācijas periodu, kad totalitārā okupācijas vara mēģināja izskaust Latvijas tautas vēsturisko atmiņu par savu valsti. Tas joprojām daļēji ietekmē sabiedrības attieksmi pret Latvijas valsti.

Pēdējie grozījumi Pilsonības likumā paredz, ka kopš 2013. gada tiek atvieglota kārtība pilsonības iegūšanai nepilsoņu bērniem, īpaši attiecībā uz jaundzimušajiem bērniem, kurus ar viena vecāka piekrišanu tagad var reģistrēt kā Latvijas pilsoņus viņu dzimšanas reģistrācijas brīdī. Šo grozījumu iespaidā jau pirmajā gadā pēc to ieviešanas būtiski palielinājusies bērnu reģistrācija Latvijas pilsonībai. Proti, no 1999. gada līdz 2011. gada jūlijam tikai 5% nepilsoņu bērnu tika reģistrēti Latvijas pilsonībai. Pateicoties likuma grozījumiem, šī statistika 2014. gada janvārī pieauga līdz 88%, tātad deviņi no desmit nepilsoņu bērniem tiek reģistrēti kā Latvijas pilsoņi viņu dzimšanas reģistrācijas brīdī.

Tāpēc no tiesiskā viedokļa nepieņemams mums šķiet Valsts prezidenta izveidotās Sabiedrības saliedētības politikas ekspertu grupas ziņojums, ka jaundzimušajiem Latvijas nepilsoņu bērniem ir automātiski jāpiešķir Latvijas pilsonība, izņemot gadījumus, kad vecāki no tās atsakās.

Mūsuprāt, tas būtu pretrunā ar katra indivīda tiesībām brīvi izvēlēties un deklarēt savu un savu nepilngadīgo bērnu pilsonisko saikni ar mītnes zemi vai jebkuru citu valsti, uz kādu tam būtu tiesības saskaņā ar tās likumiem. Līdzīgi deviņdesmitajos gados obligātā kārtā bez individuālas gribas izpausmes par Krievijas un Ukrainas pilsoņiem tika reģistrēti tur pastāvīgi dzīvojošie latvieši un Latvijas pilsoņi, padarot neiespējamu viņu brīvu ceļošanu uz pašu vai vecāku dzimteni un nesamērīgi apgrūtinot repatriāciju.

Jāatzīst, ka ne visās ģimenēs bērnus audzina kā lojālus pilsoņus Latvijas valstij. Par to liecina simtiem skolēnu un skolotāju klātbūtne Latvijas atkārtotas okupācijas svinību pasākumos 9. maijā. Arī bilingvālisms, segregācijas saglabāšana Latvijas izglītības sistēmā, atsakoties no 2004. gadā paredzētās pārejas uz mācībām tikai valsts valodā, palīdz uzturēt daļā bijušo PSRS pilsoņu ilūziju par Krievijas impērijas atjaunošanas iespējamību. Referendumā par krievu valodu kā otro valsts valodu nobalsoja 273 247 pilsoņi, ko latviešu tauta uztvēra kā bīstamu apdraudējumu savai identitātei.

Uzskatām, ka pašreizējā politiskajā situācijā nevajadzētu “atvērt” Pilsonības likumu, jo pēdējie tajā izdarītie grozījumi, konsultējoties ar sabiedrību, tika izstrādāti vairāku gadu garumā un atbilst demokrātiskas un tiesiskas valsts pamatvērtībām un darbības pamatprincipiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (26)

 1. Visas skolas valsts valodā!

 2. pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošo kriminālnoziedznieku zināšanai Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la.lv administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. CENZŪRA ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

 3. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas KALPOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

  • Кому не спится в ночь глухую? Atbildēt

   Cien. Mazp!sān! Vai Tu nevarētu mainīt ampluā un sākt sacerēt apsveikuma pantiņus? Pirmkārt – labu pantiņu trūkst; otrkārt – Tu visus zaj*bal ar savām peršām!

   • O.M.© (lit.pseid.) Atbildēt

    tu nevarētu vēlreiz izēst ateju, kas tev taču tik ļoooti garšo, kā pats turpini regulāri pierādīt? ;)))

    Savukārt, attiecībā uz tavu rekomendāciju “mainīt ampluā un sākt sacerēt apsveikuma pantiņus, jo labu pantiņu trūkst”:

    pirmkārt – tā kategoriski nav tava darīšana, kas kādam būtu vai nebūtu “jāmaina, jāsāk” un taml. jāizpildās;

    otrkārt – “O.M.© arChīvā” nebūt netrūkst arī “labu apsveikuma pantiņu” un, pie tam vēl, visplašākajā spektrā jeb “visiem Dzīves gadījumiem, visām gaumēm un Dvēseles noskaņojumiem”, kā ir sacīts;

    treškārt – nav absolūti nekāda pamata uzskatīt, ka tu (u.c. taml. ģenētiski defektīvi muļķu zemes eurolatvānijas lumpeņu “titulnācijas” biogaļas izstrādājumi) varētu atļauties angažēt jebkuru normālu cilvēku (t.sk. arī personīgi mani) savu “īpašo vajadzību” apkalpošanai; t.sk. – arī attiecībā uz “labu apsveikuma pantiņu sacerēšanu”, kuru tev “trūkst”.

    Un, visbeidzot – tu patiešām un jau sen “visus zaj*bal” ar savu hronisko bezcerīgi aprobežota biogaļas izstrādājuma nožēlojami trulo izpildīšanos, t.i. nemainīgi derdzīgu smirdēšanu fōnā!

 4. Katram savi Dziesmusvētki. Dažiem tie iekrīt tieši 9. maijā. Nu un? Turklāt par lojalitāti katram sava izpratne …

 5. Paldies, Juri Karlson, par rakstu. Bet man ir jautājums. Proti, kāpēc jūs šo vēstuli publicējat Latvijas Avīzē (LA)? LA sen vairs nav patriotiska, nacionāli konservatīva plašsaziņa. Pat šeit viedokļos jūs varat redzēt LA politiku, Latvijas valstij sveša valoda netiek dzēsta t.i. LA uzspļauj Latvijas Valsts pilsoņiem un valodai, netulkojot kaut kādu svešu valodu un tā pieradinot lasītāju pie domas, ka svešas valodas iejaukšanās latviskā vidē ir normālība. Kāpēc jūs izvēlējāties šo dzeltenīgo šo glumo, izplūdušo plašsaziņu – LA?

 6. Pūķina Piektdienis padalījās pieredzē kā no
  piektdieņiem pārvērsties šarikovos. 🙂

 7. Par ko man būt patriotam ja valsts vara pieder tiem kas par latvijas tautu ir aizmirsusi. Tik kabatās zog un lai es būtu lojās vēl šai noziedzīgai , zaglīgai valsts korumpētai varai. Es latvietis tad jau labāk krievu laiki un bija kārtība kad zagļus lika pie sienas vai ar zobiem vai bez tiem un bija bija bijība no zagšanas.

  • Tā krāpšanas un zagšanas mānija Atbildēt

   Ir tiešais labo krievu laiku mantojums. Tad mēs šo māku apguvām ja tā bija mūsu nepakłaušanās apliecinājums. Zaga no augšas, zaga no apakšas. Zaga pa labi, zaga pa kreisi un visi piemiedza acis. Prieks zagt! Gods un pienākums zagt. Un kurš tagad grib no tādiem tik jaukiem ieradumiem atkratīties?

  • Latviešu tautas pārstāvis Atbildēt

   Krievijā 1937.gadā tika fiziski iznīcināti gandrīz 100 000 latviešu – latvieši nebija zagļi, bet par noziegumu tika uzskatīta piederība pie latviešu tautas. Ja Latvija tiks okupēta un Latvijā iestāsies krievu laiku, tad nebrīnīšos, ja krievu vara pret latviešiem īstenos genocīdu – Krievijā 1937.gadā pie varas bija noziedznieks Staļins un arī tagad Krievijā esošā vara slavē šo noziedznieku un deģenerātu.
   Latviešiem jābūt stipriem un neuzvaramiem, tad neatgriezīsies okupācija un krievu laiki.

 8. Un cik tad īstenībā Saeimā ir īsti lojāli pilsoņi ?

 9. Я так понимаю, что для вас это больная тема поскольку вы сами из «этих». Надо же, у кого чего болит, а у вас вот это чешется. Так теперь это не зазорно, и даже «модно». Вот министр иностранных дел такой, и что. Вы вор, а вор должен сидеть в тюрьме. Там «это» вам пригодиться.
  Прекратите воровать чужие ники!
  P.S. Модераторы стали удалять ваши похабские комментарии. Правильно делают. Они не хотят, чтобы портал превратился в клоаку. Вы для этого делаете всё возможное.

 10. aizmirsu piebilst: piedalos arī geju praidos. un lepojos ar to.

 11. Sen ir skaidrs, ka totalitarismu un verdzibu milosiem, demokratijas nistosiem ir jadod, pat uzstajigi jastimule, jamotive parcelsanas uz tiem patikamam valstim. Kaut vai cilvek milestibas del. Lai tacu, nabadzini, nemokas.., un necensas valsti padarit par tiem piemerotu diktaturu, bet citiem neciesamu.

 12. “…tiek reģistrēti kā Latvijas pilsoņi viņu dzimšanas reģistrācijas brīdī…”

  Pēc tam aug ģimenē, kur latviešu valodu nemāca, barojas no krievijas aģitācijas kanāliem, brauc uz krievijas [okupantu] sagatavošanas nometnēm … …
  Kāds pēc tam brīnās, ka “pilsoņi” neprot latviešu valodu un ir nelojāli.
  Kāpēc prezis uztura sabotieru komandu ??!

 13. Krima okupanti ar varu uzspieda Krimas tatariem un ukrainiem krievijas pilsonibu . Pie mums ari ?

 14. un kas gan slikts ,ka skoleeniem tiek staastits par lielo teevijas karu ,ka 9 ,maijs gimenees daudzaas ir gan seeru gan pieminas diena ….varbut nevajag tos heloviinus ieviest skolaas un bernu daarzos ,jo tai tiesaam nav nekaada sakara at latviju…buut lojaaliem var tad ,kad vara ir kopaa ar naaciju ,soreiz vara pati grauj un veido plaisu ,saliidzinot ar iekseejo stavokli igaunijaaa,tāpēc ,laujiet dziivot un domaat mums taa kaa pasi uzskatam par pareizu

  • Bet kāds “Lielajam Tēvijas karam” sakars ar Latviju? Vai tad Latvija būtu tā piesauktā “Tēvija”, par ko daudzi krievi metās lielgabalu gaļā?

 15. Nevajag rakstīt muļķības…9.maijā svin uzvaru, kara beigas. Ja kāds grib runāt par okupāciju, tad ir jāmin pavisam citi datumi 1939., 1940., 1944. gadā .

  • Bebūsim tik sīkumaini Atbildēt

   Visi zin, ka Latvijā tā ir okupantu uzvaras diena. Daži par to lepojas, citi to nolād. Uzvarētāji Latviju neatbrīvojā bet to izvaroja.

  • Atbrīvotāji aiziet - okupanti un salašņas paliek Atbildēt

   Krievi ar vāciešiem kopā uzsāka 2.Pasaules karu. Pēc tam šie sastrīdējās un sāka karot savā starpā.
   Tas ir slimi – sākt karu un vēlāk priecāties, ka tas beidzies. Mans vectēvs 2.Pasaules karā tika prettiesiski mobilizēts krievu okupantu armijā no Latgales, bet viņš nekad nesvinēja 9.maiju, jo viņš redzēja, ka pēc 9.maija krievu okupācijas vara atsāka Latvijas okupāciju, kolonizāciju, rusifikāciju, latviešu pārkrievošanu.

  • Svin uzvaru, jā, bet kas / kuri tieši to svin?
   Tas jau principā gan pieminēts pašā rakstā…
   Kara baigas ir neapšaubāms fakts, pie kam labs fakts.
   Uzvara, jau daudz diskutablāks, īpaši, te Latvijā.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Par to domāšu rīt!

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amata konkursu izsludinās līdz augustam, taču pieteikšanās termiņš būs garš un uzvarētājs tiks nosaukts pēc Saeimas vēlēšanām, piektdien žurnālistus informēja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS). “Lēmums par jauno VID vadītāju jāpieņem pēc oktobrī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, lai samazinātu spriedzi, ko rada priekšvēlēšanu periods,” sacījusi ministre.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+