×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
13. jūnijs, 2014
Drukāt

Ne visi atpazīst jaunās invaliditātes apliecības


Aplieciba_14

Kopš maija vidus Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija (VDEĀVK) atsākusi pakāpenisku vecā parauga invaliditātes apliecību nomaiņu. Vispirms tiks nomainītas tās apliecības, kas izsniegtas laikā no 2003. līdz 2006. gadam.

“Svarīgi zināt, ka vienlaikus apritē ir arī vecā parauga invaliditātes apliecības, kas bija izsniegtas līdz 2012. gada 31. oktobrim un kuru derīguma termiņš ir uz noteikto invaliditātes laiku, bet ne ilgāk kā desmit gadus. Līdz ar to bezmaksas sabiedriskā transporta izmantošanai ir derīgas abu paraugu invaliditātes apliecības. Mēs gan esam pārvadātājiem nosūtījuši paraugus, kā izskatās jauno apliecību abas puses, tomēr ir bijuši atsevišķi gadījumi, kad cilvēkiem ar invaliditāti ir liegta iespēja bez maksas izmantot visa veida sabiedrisko transportu, jo invaliditātes apliecībās pretviltošanas elementi nav saskatīti. Šādās situācijās ieteiktu vērsties Labklājības ministrijā, lai varam cilvēkam palīdzēt,” skaidro Labklājības ministrijas (LM) komunikācijas nodaļas vadītāja Marika Kupče.

Jāatgādina, ka sabiedrisko transportu bez maksas var izmantot, uzrādot invaliditātes apliecību.

Lai nomainītu apliecību, cilvēkam jebkurā VDEĀVK nodaļā jāiesniedz iesniegums. To iespējams iesniegt personiski, iesūtīt fotokartīti vai iesniegt fotoattēlu datu nesējā. Saņemot jauno invaliditātes apliecību, vecā apliecība būs jānodod. Uz jaunā parauga apliecībām atspoguļotā informācija tulkota arī angļu valodā. Tas ļauj cilvēkiem ar invaliditāti, ceļojot pa Eiropas Savienības dalībvalstīm, izmantot šajās valstīs noteiktos atvieglojumus, piemēram, muzejos, sabiedriskajā transportā un citviet.

Jaunajās invaliditātes apliecībās ir iestrādāti vairāki aizsargmehānismi, lai tās būtu drošākas pret viltojumiem un ērtāk lietojamas. Daži no tiem ir redzami tikai ultravioletā apgaismojumā.

Uzziņa


 VDEĀVK jaunā parauga invaliditātes apliecību pakāpenisku nomaiņu uzsāka no 2012. gada 1. novembra.

 Invaliditātes apliecības maksimālais derīguma termiņš ir desmit gadi, tādēļ patlaban vienlaikus apritē ir abu paraugu apliecības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+