×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
26. janvāris, 2012
Drukāt

Ne visi sajūsmā par Muižnieka ievēlēšanu

Foto - Intars AtstupensFoto - Intars Atstupens

Par politologa Nila Muižnieka ievēlēšanu Eiropas Padomes (EP) cilvēktiesību komisāra amatā balsojuši arī visi trīs balsstiesīgie Latvijas pārstāvji EP Parlamentārajā asamblejā, kuri apmierināti ar rezultātu.

 

Balsošanā no sešu cilvēku lielās Latvijas delegācijas EP Parlamentārajā asamblejā drīkstēja piedalīties tikai trīs pārstāvji, bet pārējie bija atstāti “rezervē”. Delegāciju vadīja Zatlera Reformu partijas deputāte Inese Lībiņa-Egnere, kurai komisāra vēlēšanās tāpat kā Borisam Cilevičam (“Saskaņas centrs”) un Lolitai Čigānei (“Vienotība”) bija balsstiesības, un visi tās izmantoja par labu Nilam Muižniekam. Neskatoties uz atšķirīgo partiju piederību, visi ir ļoti gandarīti par Muižnieka ievēlēšanu amatā. “Viņam salīdzinājumā ar pārējiem kandidātiem bija plaša akadēmiskā un profesionālā pieredze. Kā komisijas pret rasismu un neiecietību vadītājs viņš bauda cieņu EP. Latvijai tas ir ieguvums,” sacīja L. Čigāne. Arī B. Cilevičs slavē jauno komisāru kā cilvēku, ar kuru Latvija var lepoties. “Viņa darbība ir profesionāla – šajā amatā cilvēks nevar izrādīt simpātijas vai antipātijas,” sacīja “SC” pārstāvis.

L. Čigāne teic, ka viņa citiem EP locekļiem skaidrojusi, kāpēc N. Muižnieka kandidatūra būtu labāka par pārējiem diviem.

 

“Jaunais komisārs ir vienmēr pratis nošķirt cilvēktiesību jautājumus no politizēšanas. Kad Krievija iebruka Gruzijā, Muižnieks asi pret to iebilda,” argumentē L. Čigāne, kura tāpat kā jaunais cilvēktiesību komisārs agrāk darbojusies Sorosa finansētās organizācijās.

 

Bez balsstiesībām Latvijas delegācijā bija Aleksandrs Sakovskis (“SC”), Andris Bērziņš (ZZS) un Jānis Dombrava (Nacionālā apvienība). Iespējams, pēdējais būtu balsojis citādi, par ko liek domāt viņa partijas biedru izteikumi. “Muižnieks nav nacionālo interešu aizstāvis pēc visiem punktiem. Viņa nostāja ir atšķirīga no valsts un valdības interesēm,” saka Saeimas deputāts Imants Parādnieks (NA). “Vispārējam milzu priekam par Muižnieka ievēlēšanu diez vai ir pamats,” piebilst viņa partijas biedrs Einārs Cilinskis. Viņš pieļauj, ka pastāv risks – N. Muižnieks no augstā amata varētu censties Latvijā aktualizēt jautājumu par nepilsoņu balsstiesībām pašvaldību vēlēšanās.

“Ļausim komisāram amatā nostrādāt pusgadu un tad izteiksim vērtējumu. Pieļauju, ka pienākumus viņš pildīs godprātīgi,” sacīja A. Bērziņš (ZZS). Viņš uzsver, ka objektivitāti N. Muižnieks varēs pierādīt darbā – komisāram būšot jāpievērš uzmanība vēlēšanām Krievijā un arī notikumiem Kalnu Karabahā. “Kad viņš sagatavos ziņojumus, tad arī redzēsim,” piebilda deputāts.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+