×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
11. februāris, 2016
Drukāt

Egils Līcītis: Parādījies latviešu politiķis, kurš iepaticies krieviem (13)

Foto - LETAFoto - LETA

Kad vēl gurdais prezidents pēc hospitalizācijas atgūs dienesta stāvokli un no jauna iedarbosies kā tvaikmašīna, iespējami pagriezieni valsts dienas kārtībā. Kopīgā līdzjušanā arī no krievu puses tika izrādīta uzmanība un pat lūgšanās, lai Vējoņa veselības ligas pārietu un sirdzējs augšāmceltos. Tā ir zīme, ka prezidenta sabiedrības vienotāja loma no simboliskas nokļūst priekšplānā. Pēc ilgiem laikiem parādījies latviešu politiķis, kurš ieinteresējis krievu vēlētāju daļu, negarlaiko līdz nāvei, bauda sabiedrības cieņu un atbild ar – es jūs mīlu. Biedriskais Raimonds iepaticies ne tikai tautiešiem.

Pagaidām abpusējās patikšanas izrādīšana ir “formas pēc”. Kāpēc lai cittautiešiem nesimpatizētu stalts, ar augsti paceltu galvu, Pleskavā dzimis prezidents, kurš neizskatās pēc krievu mazākuma apspiedēja? Tāds vienkāršs, par kuru plašas dvēseles cilvēki spriež – ar šo puisi varētu ieraut sotaciņu. Tāds augstsirdīgs, gatavs palīdzēt. Ja latvieši apries prezidentu, ka tas paņēmis suni no patversmes (populists), tad krieviem acīs ieriesīsies asaras.

Attiecībās ar 25% balsotāju resursu latviskās partijas atrodas stabilā nullpunktā. Politiķi nemāk uzrunāt krievus. Trīc bikses, ka ivanuškas nahrenizēs tuvošanās mēģinājumus. Tamdēļ arī otra puse pārvēršas par akmeni. Nav citas izvēles, kā nobalsot par veco mīklu “Saskaņu”, kas krieviem vajadzīga kā salauzts, izmetams (bet žēl) širmis. Nav piedāvājuma vairāk pieslieties Latvijas valstiskumam. Īpaši šai ģeopolitiskajā situācijā “Saskaņas” adoptētie jūtas apmaldījušies. Ne visi mestu gaisā cepures, urravotu un gavilētu, sveicot Putina atnākšanu. Protams, ir ļautiņi, uzskatos stingri kā staroveri, kuriem Eiropa ārpus russkij mir ir ļoti tāls kontinents, bet varbūt daļa vienkāršās krievu tautas pašreiz vēlas, lai to sagrābj aiz apkakles un pieliek meklēt izslavētos “kopīgas saskarsmes punktus”?

No prezidenta puses būtu valstiski Maskavas propagandas purvā ievestiem palīdzēt iziet sausākā vietā. Saprātīgi jāizmanto biklas uzticības fluīdu strāvojums. Nevajag ar spēka lietošanu mēģināt mācīt krieviem uzvedību, bet jārunā daudz, godīgi un atklāti. Arī to, ka Krievijas iztēlotais spožums un pretenzijas būt par globālu lielvaru ir gaužām abstraktas, kurpretim Kremļa līderu negodīgums taustāms, un starptautiski noteiktās kārtības pārkāpumi tieši pierādāmi.

Vējonis vēl nav kļuvis par svētbildi, un valsts galvas oreols nav iemirdzējies, lai purčikā sauktu – da zdrastvujet naš preziģent! Tomēr iekšējo saprašanos iespējams organizēt, lai Vējoņa lokanība izpaustos ne tikai basketa laukumā. Jāatmet uzrunu klišejiskums, jāmeklē, kas iekustinātu tos, kas mums dzīvo blakām. Jāliek cittautiešiem pablenzt spogulī – cik ilgi sēdēsim peļķē ar Urbanoviča žmekiem!

Atšūsim viņus, neliksimies zinis? Tad dzirdiet skubinājumus no Antonijas ielas – neiemiedziet, nepagurstiet cīnīties par savām tiesībām un valodu! Un “Saskaņai” ir jauni ekspansijas nodomi – davai, pārņemt valsti caur pašvaldību vēlēšanām, kad uz Daugavpils listi par 1. numuru sūtīs kruto Elksniņu, uz Jūrmalu Dolgopolovu, ofensīva būs Liepājā, Jelgavā, Salaspilī. Vēlētājam Ivanovam būs izšķiršanās un izvēle.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Prātiņ,nāc mājās!!! Tā neviļus jāizsaucas,lasot tos daudzos komentārus,kuri apmētā” ar akmeņiem” autora rakstu,nemaz neiedziļinoties tā būtībā. Tiem kritizētājiem iesaku tā uzmanīgi palasīt Latvijas vēsturi,tad atradīsiet un arī dokumentālos kadros internetā dzirdēsiet tik latviskā prezidenta K.Ulmaņa uzrunu 30,to gadu nogalē Daugavpilī. K.Ulmanis runāja krievu valodā,jo runāja par tautas vienotību Latvijas labā,neatkarīgi no tautības. Tas gan netraucēja visu padomijas laiku varai Ulmani apsaukāt par fašistu,tāpat kā dažam labam mūsdienu ultrapatriotam visos krievos redzēt tikai staļinistus!?!

 2. Labu veselibu.Pagaidam spriest par agru.Ja vejos,ar krieviju,tad uzredzesanos.

 3. Esi nu gan tu, Līcīti, aprobežots un drausmīgi neattīstīts zeņķis jau no Lavīzes laikiem.

 4. jautājums Līcītim Atbildēt

  Varbūt vajadzētu izbeigt to-latviešu prezidents, krievu pezidents, ja tā godīgi, ko gan te latvieši bez krieviem??? atver acis un paskaties uz ekonomisko stāvokli Latvijā un vajag beigt naidot tautas, ko tad rakstīsi, kad musulmaņi okupēs Eiropu un Latviju arī?

 5. Bllakus ir nolikta otrā bijušā kandidāta bilde. Ir vismaz . ko salīdzināt. Redzam tautas mīlētu prezidentu skaistu un staltu kā ozolu. Kaut gan LA bija gan cits nodoms. Nu neizdosies Līcītim pazemot mūsu prezidentu. Vējoņa kungs ir un būs labākais Latvijas prezidents.

 6. Lūk, autora un komentētāju augstais ētikas līmenis! Zemiski un riebīgi!!! Piesaistīt savos netalantīgajos rakstos smagi slimu cilvēku,vienalga,kas tas arī nebūtu!? Sitam gulošos? Kauns!!!

 7. vai vējonis ir latviešu kultūras kapracis? Atbildēt

  vai vējonis ir latviešu kultūras kapracis? Ļoti iepējams!

  • Ja tā “kultūra” ir tāda kā jums, tad noteikti jāaprok! Ir vāja cerība,ka tad varbūt izdīgs kāds vērtīgāks,zaļāks asns.

 8. Līcīti! Patrenējies, lūdzams!” kaut kādos pareiz – glītrakstīšanas kursos un mēģini tikt vaļā no nez kur grābtās iedomas, ka esi veren gudrs, asprātīgs un iznesīgs…
  Un savās neveiksmīgu tematu meklēšanas mokās ielāgo vismaz vienu – tu nezini, ko gribi un esi tukšs no mzākā talanta, jo vari iesmīdināt tikai prātā pavājas večas…
  Un liec mieru cilvēkam, kas uz slimības gultas: izrādās tev smaga kaite arī nespējā sajust pietāti un taktu, ja ķeries klāt pie prezidenta ķengāšanas!
  Un, neveiksminieka kungs, tava lietotā vārda “augšāmcelšanās” semantika norāda uz mirušo! Vējonis ir dzīvs!

 9. Nu kāpēc lai krieviem nepatiktu prezidents, kurš pie pirmās izdevības pakalpīgi pāriet uz krievu valodu, kā, piemēram, viņš darīja savā darba vizītē Jēkabpilī, kad vietējie uzņēmēji neprata runāta valsts valodā?

  • Putins ir uzminējis ar Prezidentu Latvijā !Ābols no ābeles tālu nekrīt, kur krievs nedzīvotu , viņa dzimtene ir un būs Krievija.Tā arī būs laikam ar Vējoni?

 10. Latvieši pēc 25.gadu neatkarības Atbildēt

  Muļķīgi izskatās, kā skolnieki no D-pils TV ar mocībām runā latviski, jo pateicoties iedibinātai greizai izglītības sistēmai ikdienā mūsu valodu ikdienā nelieto. Viņu vecāki latviešu valodā pat nerunā nemaz. Ir jāizbeidz tā pašizolācija Latvijā, veidojot pašvaldības “China Town” stilā.

 11. Nevar būt, ka patīk saslimis latvietis. Varbūt daļai arī tie nobendētie latvieši arī patīk. Krievvalodīgie pilsoņi arī ir latvieši ar visiem pienākumiem, viņiem ir jāapzinās ka viņi ir izdarījuši izvēli par labu Latvijai šeit dzīvojot. Bet lielai daļai no viņiem būtu jāiznāk no “komforta zonas”, no malas vispārīgi kritizējot un neuzņemoties atbildību par nepopulāriem ikdienišķiem lēmumiem. Pietiek ar divātrumu Eiropu. Latvijā tautai vajadzētu būt vairāk vienotai, kas kopīgi vienā ātrumā risina svarīgas lietas.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Viss liecina, ka jums ir izdegšanas sindroms

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta statistika liecina,ka kopš gada sākuma Latvijā reģistrēti vairāk nekā 1400 kūlas degšanas gadījumu. Kaut pērnās zāles dedzināšana ir aizliegta un par to draud sods, tomēr daudzi cilvēki turpina to darīt.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+