Ekonomika
Īpašums

“LA” aptauja: Kā rod risinājumu dzīvokļu trūkumam ārpus Rīgas un Pierīgas?0

Foto: Shutterstock

Jānis Baiks, Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs: “Mūsu pašvaldības kapitālsabiedrība uzcēla jaunus namus ar 150 dzīvokļiem, īsā laikā visi ir izīrēti. Pēdējos divos gados mūsu pilsētā iedzīvotāju skaits palielinājies aptuveni par pāris simtiem, tas ir ļoti netipiski, jo, kā zināms, gandrīz visās pilsētās iedzīvotāju skaits ar katru gadu samazinās. Esam gatavi turpināt dzīvokļu būvniecību, bet šobrīd diemžēl valstī situācija ir tāda, ka nav, kas mūs varētu finansēt. Arī privātuzņēmējiem nav iespējas tikt pie ilgtermiņa aizņēmumiem.”

 

Vents Armands Krauklis, Valkas novada domes priekšsēdētājs: “Pirms pieciem gadiem mums bija daudz brīvu dzīvokļu, tagad dzīvokļu trūkst. Lai rinda kaut lēnām virzītos uz priekšu, diezgan asi vēršamies pret nemaksātājiem un liekam no dzīvokļa ārā. Katru mēnesi piešķiram īres dzīvokļus cilvēkiem, kam tie ļoti vajadzīgi. Kādā līdz galam neuzbūvētā daudzstāvu namā esam noskatījuši vienu kāpņu telpu ar dzīvokļiem. Ļoti derētu valsts līdzfinansējums. Mums stāv tukšas vecās ēkas, tās vajadzētu sakārtot, tas būtu lētāk nekā būvēt jaunus namus.”

 

Arnolds Jātnieks, Bauskas novada domes priekšsēdētājs: “Gan no Ekonomikas, gan Finanšu ministrijas puses jūtama aktivitāte dzīvokļu problēmas risināšanā, diemžēl par piedāvājumiem tiek runāts kaut kur nākotnē, sākot no 2021. gada. Bet Bauskā un novadā jau tagad vajadzētu valsts atbalstu, īpaši jaunajām ģimenēm.”

 

Maruta Plivda, Preiļu novada domes priekšsēdētāja: “Jaunus namus būvēt nespējam. Toties, rēķinot proporcionāli pret kopējo namu skaitu, esam Latgales līderi esošo namu sakārtošanā – deviņas mājas jau nosiltinātas, vēl deviņas ceram sakārtot. Cilvēku maksātspēja pakāpeniski pieaug, viņi vēlas lielāku dzīvokļa komfortu. Cenšamies arī rast izeju no apburtā loka – stāv tukši dzīvokļi, bet īpašnieki nevēlas izīrēt.”

Saistītie raksti
LA.lv