×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
22. marts, 2017
Drukāt

Atis Klimovičs: Ne viss tika pateikts 16. martā (88)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Pagājušā gadsimta vidū Latvijai nodarīto postu, nosaucot vēsturnieku iegūtos skaitļus par kopējiem cilvēku un materiālajiem zaudējumiem, grūti aptvert – tam vienkārši pietrūkst vietas cilvēka apziņā. Tādēļ labi, ja datus ar mēmajiem skaitļiem papildina īsti cilvēku stāsti un tie ļauj skaidrāk izjust, ar kādu pazemojumu un nežēlību nācās saskarties vairākas reizes okupētajai valstij. Tad vairs nebija starptautiski atzītās Latvijas valsts un tā neko vairs nevarēja darīt savu pilsoņu labā.

Tā, piemēram, nevarēja nosargāt savu pirmo pasaules čempionu šaušanā Kārli Kļavu, kurš šo titulu ieguva 1937. gada pasaules čempionātā Helsinkos. Bijušo Rīgas kājnieku pulka virsleitnantu padomju okupācijas vara arestēja 1941. gada 14. jūnijā un, kā liecinājis viņa biedrs virsleitnants Frīdrihs Kārkliņš, pasaules meistars šaušanā nomiris ieslodzīto transporta laikā baržā. Viņa līķis iemests Jeņisejā. Pēc citām ziņām, kā raksta Viesturs Sprūde, Kļava ticis nošauts.

Ir neiespējami iztēloties Latviju šodien, ja līdzīgi Zviedrijai, tā būtu spējusi saglabāt neatkarību. Taču skaidrs, ka tādā gadījumā nenāktos skaidroties par latviešu leģionāriem, jo tādu vienkārši nebūtu bijis. Tieši ar norādi uz Latvijas valsts neesamību, ko iznīcināja divi asiņaini režīmi – padomju un hitleriskās Vācijas –, jārunā 16. marta sakarā. Žēl, ka augstākā vara mūsu valstī, tostarp prezidents Raimonds Vējonis, atkal palaidis garām labu iespēju atgādināt par Staļina un Hitlera noziegumiem Latvijā, starp tiem arī nelikumīgo Latvijas pilsoņu mobilizāciju leģionā.

Jāpiekrīt tiem latviešu vēsturniekiem, kuru vērtējumā tieši Latvijas politiskās elites gļēvuma dēļ šo jautājumu var viegli izmantot politiskās spēlītēs. Latvijas valdības oficiālais paziņojums tieši 16. martā par Otrā pasaules kara izraisītājiem un Latvijas sagrauto valstiskumu, atgādinot par divu agresorvalstu atbildību, noteikti tiktu pamanīts. Pie viena tas atgādinātu mūsu un citu valstu iedzīvotājam, kādā ceļā liela daļa Latvijas iedzīvotāju nokļuvuši vienā (vācu) un otrā (sarkanajā) armijā.

Saprotams, vācu okupācijas varas veiktā mobilizācija leģionā nenorisinājās, lai iesauktie vīri cīnītos par neatkarīgu Latvijā. Tomēr tas nenozīmē, ka daudzi no leģionāriem uz to nebūtu cerējuši. Zināmā mērā to apstiprina ap 4000 leģionāru iesaistīšanās pretošanās kustībā pēc kara. Par šo rīcību viņi pelnījuši atzinību un ievērību. Paši sekmīgākie un drosmīgākie, kas izcēlušies partizānu karā ar padomju okupantiem, ir atbilstoši godināmi tagad. Viens piemērs – bijušais leģiona kapteinis Jānis Ozols, kura pieredze un aukstasinība ļāvusi nacionālajiem partizāniem sekmīgi izturēt Stompaku kauju pret prāviem padomju okupācijas spēkiem Latgalē 1945. gada 2. un 3. martā. Atzinība šiem cīnītājiem izsakāma augstākajā politiskajā līmenī. Nevajag bažīties, ka kāds viņus apsūdzēs par dalību svešas valsts bruņotajos spēkos. Galvenais – īpaši jāuzsver, ka šie cilvēki patiešām cīnījās par savu neatkarīgu Latvijas valsti. Tas būtu svarīgs nacionāli valstisks vēstījums.

Pievienot komentāru

Komentāri (88)

 1. Kāpēc nacionāliem partizāniem vēl netiek piešķirts Viestura ordenis? Tāpēc, ka mums ir gļēvi prezidenti?

 2. Muļķa Mazpisāns ("Ontūns") Atbildēt

  Man patīk Ušakova rieva.

 3. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 4. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Pasaule pazudīs nevis no tā, ka ir pārāk daudz cilvēku, bet tādēļ, ka ir daudz necilvēku.”

  =======

  Mediju ziņa: “Cilvēku, kurš mēģina parādīt ačgārno lietu kārtību Latvijā, šajā “valstī” ir ērti un parocīgi, arī savus mazvērtības kompleksus veldzējoši, apvainot visos nāves grēkos. Inkriminēt viņam patriotisma trūkumu vai korupciju, piedēvēt atkarību no oligarhu, no krievu, no žīdu naudas. Apvainot klajā cinismā un vulgārumā, apzinātos mēģinājumos iedzīt tautu depresijā un bezcerībā. Uzstādīt gara kaišu, “atkarību” u.c. taml. “noviržu” diagnozi. Vai vienkārši publiski prasti nogānīt, publicistiski ignorēt, klaji PRETLIKUMĪGI CENZĒT, falsificēti “tiesiski sankcionēt” vai vispār “apklusināt” un tamlīdzīgos veidos “audzināt”… Jābrīnās, kādēļ joprojām labticīgie tautieši šodienas dižķibeles apokaliptiskajās konvulsijās nevaino šos “ciniskos klaigātājus” – kā “disidentiski orientētus tipus”, kuru Patiesības vārds tomēr, kā izrādās, pat vēl līdz šim nav spējis nomaitāt visu šo mūsu labiešu, gudro galvu, cūkģīmju etc. gaišos un paliekošos tēlus “vaukšķu un reņģēdāju pūļa” masu apziņā?…” (aptuvena citāta autors: žurnālists un publicists Aivars Tarvids, publikācija “Veltā patiesība.”, 31.07.2009.)
  —–
  .
  Šeit (Muļķu Zemē, t.i.).
  ( iz “O.M.© arChīva”, ‘ANNO’ ~ 2004. gads )
  .
  Šeit svētuļi – bez Dieva,
  Un “ticīgie” bez lūgsnas,
  Šeit “viena trekna rieva”,
  Un “domātavā”… (plūksnas).
  .
  Šeit miljonus var laupīt,
  Un ‘SILES biedros tusēt’,
  Šeit sīkgrašus var taupīt,
  Un ‘pāķos’ nīkstot klusēt.
  .
  Šeit “prezidentos” ie(k)līst,
  Var, ‘ziepējoties’ “zaļi”,
  Šeit “vaukšķiem” ‘veša piesvīst’,
  Kad “valsti” ‘stūrē švaļi’.
  .
  Šeit “karakalpus” fraktē,
  Lai “misijās” šos dzītu,
  Šeit PATIESĪBU slaktē,
  Ar FALŠU “miera” mītu.
  .
  Šeit “likumi” priekš pašiem,
  Tiek “ķēķī” ‘samuļļāti’,
  Šeit “pūļa lupatlašiem”,
  Liek ‘pieliekties uz drāti’.
  .
  Šeit “struktūras” ‘ņem priekšā’,
  Pēc “shēmas”, angažēti,
  Šeit “orgāni” ‘dod iekāš(s)’,
  Kad “panti” ‘piemeklēti’.
  .
  Šeit nauda ‘nepareiza’,
  Pērk “tiesnešus” bez goda.
  Šeit “taisnā” tiesa greiza,
  Triec Temīdu ‘uz poda’.
  .
  Šeit “tiesībsargu” ‘mentiem’,
  Tiek “granti” ‘iedalīti’,
  Šeit notiesāt (par ‘centiem’),
  Var ‘reņģēdājus’, “glīti”.
  .
  Šeit ienīst “disidentus”,
  Kas “kūda glupo Tautu”,
  Šeit uzrīda tiem ‘mentus’,
  Lai “b(ļ)aurus” plosot kautu.
  .
  Šeit ķērc par “hibrīdkaru”,
  Un ZOMBĒ propagandu,
  Šeit (p)ielūdz “jeņķu” varu,
  Un “sabiedroto” bandu.
  .
  Šeit kviec, ka “krievi nākot!!!”,
  Jau gadiem “ilgtspējīgi”,
  Šeit cer, ka NATO sākšot,
  Drīz karu, “sadraudzīgi”.
  .
  Šeit “euro buferzōnā”,
  Grab tanki (“šrotā” pirkti),
  Šeit OKUPANTIEM fōnā,
  Rukšķ “patrEJoti žirgti”.
  .
  Šeit “troļļi virtuāli”,
  Tiek ‘fraktēti pa lēto’,
  Šeit zombētie vemj sāli,
  Uz Dvēselēm, kas rēto.
  .
  Šeit cena Sirdsapziņai,
  Ir ‘polšs’ un blašķe alus,
  Šeit maksā “plašsaziņai”,
  Lai ‘sabāž dūņās galus’.
  .
  Šeit “pūlim” sen ‘pie kājas’,
  Ko ‘ļerzā’ “varas balsti”,
  Šeit ļaudis pamet Mājas,
  Un mūk uz svešu valsti.

  Šeit “valsts” uz savu Tautu,
  Spļauj, apņirdzoties skaļi,
  Šeit nav (?), kas pretī bļautu =
  Zeļ MUĻĶU zeme, zaļi…

  =====

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu lumpeņu, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju”, nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” u.c. taml. “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 5. Это уже диагноз. Что же ты, милый, не зигуешь и хайль не кричишь?!

 6. visa ciena musu legionariemtie kam nepatik ir musu mesliem lielakie dirsa lideji

 7. Karu uzvarējam mēs un valdam joprojam.Lai leģionāri un citi no okupantiem cietušie sapņo vien par kādu citu variantu.

 8. To -“Arī par LV valdību!!!”
  Par tiem kangariem labi pateici ! Vai tad nav zināms uz kādu partiju aizskrēja Aldermane tūlīt pēc “aiziešanas” no Naturalizāijas Pārvaldes.

  • Aldermane nav kangars ! Atbildēt

   Aldermane ir “latvijiete”, kura, savu padarījusi pilsonības izdāļāšanā civilokupantiem un slēptiem militāriem okupantiem, pārvācās atpakaļ savā pamata darba vietā.
   Ja kāds ir lolojis ilūzijas sakarā ar vārdu un uzvārdu, tad viņš ir palicis jaņos. Piemēram, Polija ir pilna ar Eiženijām un Aldermaņiem ! Protams viņu izrunā un rakstībā . Arī dažviet citur.Pameklē guglē !
   Savu šlaku viņa nav nodevusi !!!

 9. 16. marta atzīmēšana Atbildēt

  pie Brīvības pieminekła ir patriotisma devalvācija. Netiešā veidā tā ir savas valsts okupantu godināšana.

 10. Arī par LV valdību!!! Atbildēt

  Ernis Purnis Pirms dažām sekundēm
  Anonīms

  Ļoti ceru, ka ne putinosi.

  Uz kāda pamata to ceri??!
  Ja LV pilsonībā no 1995.gada naturalizācijas kārtībā uzņemtas 144 675 personas, BET NEVIENA NO TĀM NAV PUBLISKI AIZSTĀVĒJUSI tiem viesmīlīgās LATVIEŠU-PAMATTAUTAS TIESĪBAS UN INTERESES?! Un kuri, kas tad veic šo prettiesisko naturalizāciju bez latviešu tautas piekrišanas, bez referenduma par šo tik svarīgo latviešiem jautājumu?!! Tie paši okupācijas joprojām nelikvidētās sekas, kangari – naturalizētie okupanti un kolaboranti, uzurpējuši valsts amatpersonu amatus, kuru viss noziedzīgi veiktais ir nelikumīgs no viņu dokumentu izsniegšanas brīža!

 11. Sen, sen bija LV valdībai jārunā 16. marta sakarā godīgi un taisnīgi un skaļi, ļoti skaļi, jo par daudz ir klusēts! Jo augstākā vara mūsu valstī, visi bijušie un esošie prezidenti, premjeri un Saeimas spīkeri vienmēr ir gļēvi un nodevīgi palaiduši garām visas iespēju pasaulei atgādināt par staļina un hitlera noziegumiem Latvijā. Nesaprotami klusējuši par nelikumīgo Latvijas pilsoņu mobilizāciju vācu okupantu leģionā un tādejādi apgāzuši pilnīgi nepamatoto un netaisnīgo regulāro krievijas apmelojumu gūzmu šai sakarā pret Latvijas valsti un pret mūsu izcili varonīgajiem latvju leģionāriem.

  • Atgādināt par “staļina un hitlera noziegumiem” Latvijā, tā jau ir kapitulācija staļinisko izdzimteņu, WWII noziedznieku: civiliedzīvotāju masu slepkavu, marodieru, sadistu un izvarotāju un to mantinieku priekšā. Vēl par maz 70 gadu laikā ir demonizēts Hitlers par to, ka aplauza Staļina un viņa mongoloīdu – cilvēkēdāju sapņus noslīcināt visu Eiropu asinīs un pierīties eiropiešu asinis?

   • Вы свою речёвку – кричалку уже затёрли до дыр! Вам теперь скакать надо, до упаду. Глядишь, припадок руссофобской ненависти и пройдёт. Хотя надежды на это мало.

    • Ну вы то определённо из-за дефекта получились, это заметно. А в наше время это изделие широким спросом не пользовалось,без него обходились.

  • Un patriotisms nekad nav bijuši viens un tas pats. Vāciešu zēni arī varonīgi cinijås un krita 16. martā un Kurzemē. Vińus neviens nepiemin kā Latvijas patriorus. Un vińi darija tieši to pašu kā latvieši. Sekoja savas vadības pavēlēm…. jo citu neko nevarēja darīt izńemot dezertēt un to latvieši kas varēja darija savos tūkstošos jo vińi gribēja dzīvot.

 12. Izlasiet personas anonymous alias grafista komentāru pie Ilmāra Knaģa raksta par leģionu!Manuprāt aktīvi komentējošais sirmgalvis pelnījis sodu par draudiem un mutes palaišanu.Tam jādara gals.Kronis visam ir komentārs 7.17.

  • Pilnīgi piekrītu!!!
   Man arī tas ienāca prāta, ka tam komentētājam ir jāsaņem sods!

  • Стукачество у вас в крови, всё-таки, вот она насточщая то ментальность ваша. А вам не пришло в голову, что это был ответный комментарий? Память моих предков, мой народ, мои национальные чувства вам оскорблять можно, а ответить вам так же нельзя?! Хрена вам лысого, за каждое оскорбление будете получать в ответ! Так и знайте, спуску не будет!

   • jūsu tautai un jūsu senčiem,bet mēs tomēr ceram,ka pienāks laiks,kad “uzvaras svētku “svinēšana Latvijā tiks aizliegta ar likumu.Jūs varat pieminēt savus kritušos,noliekot ziedus kaut vai pie tā šausmīgā pieminekļa,kad vēlaties,bet tā ālēšanās,dziedāšana un vodkas dzeršana būtu jāaizliedz.patīk tas jums,vai nē.Un tagad varat sākt draudēt un lamāties,jeb varbūt tomēr ieslēgt smadzenes un sākt domāt.

    • И вам того же. Тогда вы тоже начните думать головой. С какой стати им/ вам в этот день надо ходить к государственному памятнику? Ходите на кладбище, там вам никто мешать не будет. Зачем же вы сами провоцируете других? Этот памятник ведь не только ваш. Он принадлежит всем, и нам в том числе. И почему ваши «герои» идут под государственным флагом, а не под флагом нацисткой Германии, за которую они и воевали?

     • Ko nozīmē-Вам , нам , мой народ….un tamlīdzīgas blēņas ? Vācijā un Krievijā varu bija sgrābuši asiņaini savstārpēji draudzīgi nacistiski režīmu- hitleriskais un staļiniskais. Krievijā staļiniskie nacisti bendēja desmitiem miljonu mierīgo iedzīvotāju. Abi šie noziedzīgie režīmi draudzīgi un nodevīgi uzbruka Poilijai. Kā rakstīja šai sakarā bende Staļins otram bendem Hitleram-“nu mūsu nesatricināmā draudzība slacīta kopīgām asinīm.” Tad abi režīmi saplūcās savā starpā .Cieta gan мой народ ,kas,starp citu,masveidā stājās vlasoviešus,gan citas tautas, varmācīgi un noziedzīgi pretēji savai gribai iesaistītas karā.

     • Им – это значит оставшимися ещё в живых легионерам; вам – это значит всем вам, им сочувствующим и разделяющим их взгляды. Вы не реалист, вы фантаст, живёте в мире иллюзий. Гитлер и его преступный режим и идеология, осуждены международным трибуналом! Помните об этом?! А Сталин нет! Нет и не может быть между ними никакого знака равенства. Как бы вам не хотелось это сделать. Преступления же самого Сталина против своего народа и других народов СССР, уже давно осуждены, вам это известно. Но войну выиграл не «режим» Сталина, а весь советский народ. И его вам осудить не удасться!

     • jums,anonymius,atgādināt,ka mūsu un jūsu arī valstī,atrasties publiskās vietās ar nacistiskās Vācijas un Psrs karogiem rokās,ir aizliegts ar likumu.Un plātīties ar kaimiņvalstu uzvarām karos arī nevajadzētu.mums ir pašiem savs karogs,kas tika slēpts un saglabāts daudzās mājās Latvijā.Un tā “provokācija” 16.martā,kas jums tik ļoti krīt uz nerviem,ir nieks un sīkums salīdzinot ar to,kura nekaunīgā kārtā notiek Pārdaugavā vienlaicīgi ar svētkiem Krievijā.Pret šo provokāciju jums acīm redzot,nekādu iebildumu nav.Jūs pat sākat lamāties un draudēt,kad kāds ierunājas par tās aizliegšanu.Tā ir bezkaunība un lielummānija no jūsu puses.Jums viss atļauts???

     • Тогда и я, позволю себе напомнить вам, что день 16 марта не является государственным праздником. И вовсе не обязательно надо устраивать парадные показательные шествия к главному памятнику страны, построенному на народные пожертвования, русской общины в том числе. Знаете, мы тоже имеем право на этот памятник. Упомянутый вами закон действует почему то очень избирательно. Печатать памятные календари с нацисткой символикой, и приходить в детский сад в нацисткой форме со шмайсером, почему то можно. А за серп и молот даже товарный знак могут запретить. Интересно, какие такие флаги вы прячете, уж не нацисткие ли. Потому, что, если государственные, то зачем их прятать? 9 мая празднуют день Европы, официально. А неофициально, конечно же День Победы, увы не вашей, помните об этом. И «nieks un sīkums» это как раз ваше ежегодное действо около Милды.

     • tā ir jūsu problēma,

      ka jūs ticiet murgiem,ka kāds deputāts apmeklē bērnu dārzus nacistu formā.Neviena Latvijā nav nacistu formas un šmeiseru.Ja deputāts vai kāds cits cilvēks parādītu bērniem senlatviešu zīmes,tai skaitā ugunskrustu,tas būtu ļoti labi.Ja nacistiskā Vācija to ielika savā karogā,mēs neesam vainīgi.Tā vācu darīšana.Bet staigāt nacistu formā ir aizliegts ar likumu.Pārlasiet kārtīgi manu tekstu,tad sapratīsit,ka runa ir par Latvijas karogu.Okupantu karogus neviens neglabā,bet Latvijas karogu cilvēki glabāja 50 gadus.Jūs esat pārāk ietekmējies no krievu preses un tenkām.Nevajag ticēt visam,ko jums iebaro.Jūs esat lētticīgs.

     • visus ušakistus jau vajadzēja padzīt 1992.g kopā ar okupantu armijas padzīšanu.

     • tas ir debesu brīnums,

      ka 21.gadsimtā atrodas cilvēki,kuri nezin,kāds izskatījās nacistu karavīru un virsnieku formas tērps.Ir taču tik daudz mākslas filmu/tostarp krievu filmu/,kurās tos var aplūkot pēc sirds patikas.Vai tad tik grūti atcerēties ,kādi tie izskatās?un dēvēt pērkonkrustu par nacistu simboliku??Ja dzīvo ilgus gadus Latvijā,tad būtu jāzin elementāras lietas.

     • на 19:25. И совсем не бред. И депутат, и форма, и шмайсер были настоящими, тому есть документальные свидетельства. Не надо было фотки выгладывать в социальной сети. И памятный календарь с фотографиями латышских бойцов в нацисткой форме (да, именно в нацисткой, так как нашивка на рукаве, ну никак не может сделать такую форму латышской) продавался свободно в одном из магазинов в центре Риги. Так что, вам самим не надо строить из себя невинную дурочку, не убедительно это.

     • на 19:50. Вы тоже не стройте из себя дурочку. Как будто не понятно, что нас вам не обмануть. И в форме мы не разбираемся, и перконкруст не отличим от схвастики. Мы фашистов нутром чуем, нас просто так не проведёшь!

   • To: anonymous. Es redzu Tevi.Uz drizu tiksanos.

 13. Ko gan varēja gaidīt no Vienotības, kurai ar SC un kremli ir identiska attieksme pret 16. martu un 9. maiju? Atminamies Pabrika likto žogu ap Brīvības pieminekli, Straujumas izrēķināšanos ar Cilinska kungu un Kozlovska raportēšanu Korenam pēc neostaļinisko ektrēmistu rīkotā vandālisma akta.

 14. Un kur tad bija Rīgas mērs Nils Ušakovs?!?!?!!??
  9.maijā gan pa priekšu skries ieslēgt Putina runu atkal.
  Kā viss šis ir apnicis, tā krievu visatļautība. Ne tamdēļ mans vectēvs bija leģionārs un tika izsūtīts uz Sibīriju, lai krievi muldētu tukšas runas un vēl mūs latviešus par fašistiem saukātu.
  Vai man vienīgajai liekas, ka krievvalodīgie, kuri atbalsta Krievijas ideoloģiju ir līdz saknei degradēti cilvēki un valsts puveklis!?

  • Да кто же тебя зачал, такого убогово?! Надо было тебе ещё в утробе здохнуть, чтобы так не страдать. Ты сам деградирован до мозга костей!

 15. Neskatoties uz manu aicinājumu piedalīties un neļaut koreniešiem un Krievijas medijiem apvainot cilvēkus, kuri ar TĒVZEMES MĪLESTĪBU SIRDIS cīnījās, un piedalīties gan baznīcā ( iespējams gan, ka domā komunistiski ) un noliekt galvu pie Brīvības pieminekļa, Kučinskis oficiāli ieteica ministriem to nedarīt. Tātad NODEVA ŠOS VĪRUS UN PALĪDZĒJA KRIEVIJAS PROPOGANDAI !!! Par Vējoni manuprāt viss skaidrs pēc izcelsmes !!!

 16. “Un vai tad nacistiskā Vācija nebija vajadzīga rietumvalstīm, lai nožmiegtu privātīpašumu neatzīstošo PSRS?”

  Un tāpēc Rūzvelta vadītā ASV industrializēja Krieviju, sabūvējot tur simtiem kara rūpnīcu un apgādāja to ar tehnoloģijām un izejvielām un līdz zobiem apbruņoja Staļinu? Bez tā visa viņš nebūtu uzdrīkstējies pat Baltijā iebrukt. Arī Francija un Lielbritānija par visu varu gribēja piebeigt Vāciju, kaut vai kopā ar visdrausmīgāko briesmoni, kāds jebkad bradājis mūsu planētu, Staļinu. Ne privātīpašuma likvidēšana, bet 30 miljonu savu pilsoņu noslepkavošana bija Staļina režīma vizītkarte.

 17. Beidzot Latvijas prese ir raksts kurs reali atspogulo Latvijas leogionaru varondarbus pret okupantu ordam.Vienigi nodevet ES un NATO Valsts Latvijas pasreizejo politiku darbibu vai bezdarbibu par glevumu un vai nevajadzigu pieklajibu ir parspileti politkorekts.Ta ir Latvijas Valsts nodeviba,kura apdraud Latvijas Valsts un latviesu tautas Neatkaribu.

  • slepkavas ādolfa vārdā ir varoņdarbs? ej tu ārsteties un ar steigu. ne par velti viens no lielākajiem jauno āriešu elkiem ir norvēģu masu slepkava, jo viš lūk to darija idejas vārdā

   • Jebkurā vārdā apturēt jūs, civilizācijas atkritumus, netīrās staļiniskās cūkas, marodierus, izvarotājus, kapu un pieminekļu apgānītājus un masu slepkavas, kaut vai zem marsiešu karogiem.

    • На себя самого и на «хероев» своих посмотри сначала, гадёнышь фашисткий! Оцени ка их «подвиги» в Белоруссии да в Псковской и Ленинградской областях. вас там до сих пор вспоминают с отвращением.

     • Tā runā, ka ja Sočos pie auss pieliek gliemežvāku, var dzirdēt Aleksandrova orķestri un visus 9. maija svinētājus ellē turpmāk sagaidīs ar maršu.

     • Anonymous – ты убийца и оккупанта преемника, так как нa латышей так много ненависти?! 100p живешь в Латвий и ты не едешь домой (на родину), потому что тебя там никто не ждет.

     • Игорёша, миленький! Моя твоя не понимай! Пиши лучше на родном латышском языке, жертва ассимиляции. У меня нет ненависти к латышскому народу! У меня есть ненависть к фашистким последышам. Это большая разница! И разумеется, я не убийца, с чего вы это взяли!

     • Такие как ты, Улдис, сгорят а аду ещё быстрее!

     • Tu, kremļa dzeguze, labāk atceries bērnus, sievietes, sirmgalvjus un zemniekus, ko tavi senči višinska un šustina (viņš nav tavas nacionalitātes?) vadībā 1940.gada jūnijā aizsūtīja lēnā un mokošā bada nāvē uz Sibīriju, izraujot no savām mājām!

     • А напомни ка мне, старый .. с хутора, а не твои ли сородичи писали доносы на своих соседей?! И сколько же всего было так ужастно выслано народу? Десяток тысяч всего то. И не все они были латыши, не забыл. И вот ещё какая странность, все евреи, которых выслали – остались в живых. А тех, кто остался здесь, вы сами зачистили почти всех до единого

     • Saraksti bija gatavi bez kādiem donosiem.
      Cik žīdus 1940.gadā izsūtīja?
      Vai 50 000 nevainīgu upuru ir nekas?!
      Te nu ir tava un tavējo domāšana – tāpēc jūs zaudējāt WW2 20 miljonus, jo dzināt tos pretī kaulu zāģiem tīšām, bet it kā zaudētāji zaudēja 10 miljonus. Te nu gan jæskaita vēl klāt tavējo izvarotās meitenes, sievietes un pat vecenītes… Mācītājs atradies, āksts!

     • Безусловно, смерть и страдания даже одного человека – это трагедия. Но, специально для вас, будем циничными до предела. Что такое 42 тысячи высланных (а не 50 000 как у вас) по сравнению с миллионами репрессированных в самом СССР?!!! Ничто! Капля в море, просто голая статистика. Ещё раз, высылки осуществлялись по классову подходу, а не по национальному. И высылали не только одних латышей, но и русских тоже. Даже такой яркий руссофоб, как Атис Климович, здесь же, на этом портале писал, без всяких сомнений доносы были! Без помощи местного населения это было невозможно сделать. И от сталинских репрессий русский народ пострадал больше всех! Я не однократно об этом говорил здесь. Эти репрессии давно осуждены. Но вы, с упорством достойным лучшего применения, вину за эти преступления перекладываете на весь русский народ! Зачем вы это делаете?!
      Говорить и рассуждать хоть что то, про потери и жертвы во время второй мировой войны, у вас нет никакого морального права. Тем более, повторять антисоветскую пропагандисткую ложь времён холодной войны. Кстати говоря, уже давным давно развенчанную.

   • slepkavot Josifa vārdā ir “varoņdarbs'”Par “dzimteni”,par staļinu.tādiem,kā tev neviens ārsts nelīdzēs.

   • Hitlers bija slepkava,bet vai kāds sauc skaļi arī Staļinu par slepkavu un visu PSRS un KGB -joprojām šo slepkavu vārdi nav saņēmuši ne patiesu nosodījumu ne īstu tiesu.Ir jābūt pilnīgam muļķim,lai nezinātu kādi slepkavas, kā vētra, ir plosījušas Latvijas cilvēkus.Tālajos ziemeļos cilvēku kauliņus ar buldozeriem sastūma kaudzēs un uzcēla pilsētas!!!Čekai nevajadzēja pat celt barakas-koncentrācijas nometnes, cilvēkus(filtrācijas nometnēs) uz ledus turēja un ēst bija jātaisa šiem cilvēkiem no sasalušām kartupeļu mizām un sasalušām liellopu iekšām.Kā es to zinu? Mans tēvs tur bija,bet PSRS laikā mums bērniem neko par tādām lietām nestāstīja,lai mums nebūtu problēmas.mans tēvs tika iesaukts vācu armijā 16.gadu vecumā un nevienu patronu netika izšāvis,bet mūs visus okupanti par fašistiem dēvēja.Kāpēc?Mūsu cilvēkus izveda ģimenēm ar visiem zīdaiņiem,bērniem…kāpēc…tāpēc,lai savestu šeit savus cilvēkus,lai vairs nekad Latvija netiktu vaļā no šiem okupantiem,jo viņi tik vairojas un vairojas.Tie no saviem vecākiem un vecvecākiem pārmanto pārliecību,ka viņi ir uzvarētāji un pārāki par mūsu tautiešiem.Kāpēc mums nav vienotas skolu sistēmas ,kur mācītos valsts valodā un no mūsu grāmatām?Kāpēc nav bērnudārzi tikai latviešu valodā? Atbildi zinās katrs mana vecuma cilvēks-daudzi mūsu valdības vīri ir tie paši,kas kādreiz darbojās partijas un komjaunatnes CK. Āboltiņš J. un Daudišs I. jau aizgājuši viņsaulē,bet sēž tur joprojām personas,kas mūžam būs uzticīgas bijušā PSRS idejām un gremdē tik Latviju un apzog,un saņem milzu algas no mūsu nodokļiem.

    • Преступления сталинского режима всем известны и осуждены! Но они не идут ни в какое сравнение с преступлениями нацистов. Вы рассказываете сказки – страшилки, преумноженные вашим больным вооброжением. Да, были репрессии, и от них пострадали не только вы, все, и русский народ больше всех других. А ваш отец из ссылки вернулся всё таки, и вы появились на свет. Хотите мстить?! Ну так, давайте, по аналогии, создавайте концентрационные лагеря для русских, пусть на вас весь мир посмотрит. На общественный транспорт и другие места – таблички «только для латышей», а в городах – гетто для русских. Вперёд, чего вы стесняетесь?!

    • Nevajag piesaukt Hitleru, kamēr miljardais krievs par noziegumiem pret cilvēci nav samalts tribunāla dzirnās.

     • Улдис, срочно к психиатру зайди и к окулисту!!! Где ты увидел миллиард?!!! Окуел совсем?

     • Miljards, .., tas katram gadījumam, lai kādam neizdodas izvairīties no atbildības.

 18. “Vēsturnieks Krūmiņš: Latvijai jābūt gatavai imigrācijas vilnim – 10 gados varētu iebraukt 200 000 cilvēku” (Lsm.lv
  =================================================================
  Drīz Latvijā sāks ierasties bēgļi, tad tā kļimpoviču u.c. “bāreņu tautas” sindroma uzturētāju aktivitāte automātiski noplaks. 3.Pasaules karš jau ir sācies (pāvesta Franciska paziņojums 2014.g.), tāpēc atkal nāksies izvēlēties – ar ko, pret ko.

 19. Nu ļoti gribas 16. martu nobīdīt uz vēsturisko cīņu laiku, lai tas pazūd reizē ar pēdējiem dzīvajiem leģionāriem. Tikai tas neizdosies un cilvēku pie Brīvības pieminekļa būs ar katru gadu vairāk. Beidzot mūsu kungiem vajadzētu izbeigt baidīties un skaļi teikt taisnību – 16.marts ir latviešu Pretošanās kustības diena okupācijai, asiņainajam, uzspiestajam, tik neieredzētajam režīmam, kurš nekur nav pazudis.

  • gan rāda ka ar katru gadu co cilveku 16 martā kļust mazāk un mazāk. izzūdot skandāla pieskaņai ari NA nāksies atmest šo savu reklāmas kampaņu uz svešu līķu kaudzes

   • tava "realitāte" Atbildēt

    ir visnotaļ apšaubāma…šogad,piemēram, leģionāru pieminētāju bija krietni vairāk,kā pagājušogad.

  • vai “taisnībai”bail pat savu vārdu nosaukt? Acīmredzot okupantu pēctecis.

 20. Cik ilgi var spriedelēt par skaidrām lietām Atbildēt

  Pasaulē vēsturiski ir bijuši ik pa laikam kari, sacelšanās un dumpji, revolūcijas. Un ar katru šo solīti kaut kas attīstībā mainās. Vai tad pēc revolūcijas Anglijā strauji nesāka attīstīties rūpnieciskā industrija? Vai pēc revolūcijām Francijā neradās valsts demokrātiskas pārvaldes asni? Vai pēc 1917.gada un centieniem uzcelt ideālu taisnīguma sabiedrību, pasaulē neieviesās vesela virkne jaunievedumu kā pensijas, materiāls atbalsts medicīnā un izglītībā, valsts palīdzība nelaimē nonākušajiem? Komunismu, jo cilvēkam nekādu vienlīdzību faktiski nevajag, uzbūvēt neizdevās, bet tika secināts, ka tas nevar būt cilvēces jauns attīstības ceļš. Un visi šie vēsturiskie satricinājumi vienmēr un visur ir saistīti ar ļoti lieliem cilvēku upuriem. Un vai tad nacistiskā Vācija nebija vajadzīga rietumvalstīm, lai nožmiegtu privātīpašumu neatzīstošo PSRS? Bija vajadzīga un cerēja, ka abas valstis vienu otru tik tālu novājinās, ka paši Rietumi abas varēs paņemt “ar kailām rokām”. Un vai mēs, boļševikiem nākot pie varas, neieguvām neatkarīgu valsti? Vai 1991.gadā atkal neatguvām neatkarību? Mazas valstis pasaulē, un it sevišķi Eiropā, ir tikai politisks untums. Tikai lielas valstis var apkopot līdzekļus lieliem pasākumiem un sasniegumiem attīstībā. Piemēram, ES militārajām vajadzībām pat 2% finanšu negrib veltīt, bet vienotā valstī kaut 10% tiktu nodrošināti. Un cik vajadzēja kosmosam, kodoltehnikai, milzīgām hidrotehniskām būvēm utt. Mazie nekad nevienosies. Bet leģionārus var pieminēt kaut katru dienu, bet ir datumi, kad labāk “nevicināt karogus”. Un viens tāds datums ir 16.marts, kad 15. un 19.divīzija ieņēma vienu virsotni. Karoja pret Sarkano armiju un tātad pret Sabiedrotajiem. Tātad aizkavēja vāciešu sakāvi. Tāda ir loģika. Šodien neviens nepārmet, ka nācās karot vācu pusē, bet bija jāpilda tas, ko vācietis liek un ne kā citādāk. Vācieši zaudēja un atbilstoša attieksme ir pret zaudētājiem.

 21. Izbrīna autora naivums Ko gan varam sagaidīt no Vējoņa,kura ievēlšanas laikā jau “izgaismojās” īstais saimnieks.

 22. meligs rakstelis, un komentus tā vien liekas ka pats autors rakstījis, vai viens interneta trollis no NA fermas

  • Arī šeit, komentāros, labi redzams, ka latvieši kalpo vecajai ideoloģijai. Ja būtu nacionālā pašapziņa, tad neviens neteiktu, ka Nacionāls ir kaut kas slikts. Valsts ir nacionāla pēc satura, okupēta joprojām pēc būtības. Un tāda tā ir pateicoties gļēvumam. Neesmu neviena partija un nesaprotu, kā elementāras lietas paši latviski rakstošie to nesaprot. Valsti nodibināja, centās sagraut, atkal izcīnīja, tad kaut kādi aziātiski jefiņi sadomājās barbarizēt visu, radīt kaut ko pa savam. Lielās varas cīnījās par teritoriju un ietekmi, bet šodien redzams, kas noticis ar vienas lielvaras pseidoattīstīto un kas saglabājies no vecās Eiropas. Mēs bijām maza un Eiropas valsts, tagad esam maza un Austrumiem pakļauta joprojām. Realitātē te latviešu tautai nav ne lemšana, ne noteikšana, viss palicis tajā 80. gadu domāsanā, jo to domāšanu atnesa 40. gads un turpināja 50 gadus pēc kara. Elementāri. Nebūs leģionāri, vai tauta pasludinās pašiznīcināšanos? Nekad tas nenotiks. Jo Latvija ir Eiropas valsts un tāda tā paliks, un daudziem te patīk tieši tās eiropeiskās kultūras dēļ. Ne jau kliedzošo un brēcošo sabiedrība. Nekulturālība, nevis tauta vai tautība grauj kaut ko. Nu, nepatīk tie brīvās valsts karogi, nevis leģionāri. Karogi baida ikvienu, kurš labi saprot, ka te nav viņa valsts un zeme. Bet to visu var labot – mīlēt latvisko un cienīt zemi ar eiropeisko, vārdu sakot, smejies, cik gribi. Domāt labbas domas var vienmēr, ja negribas, tad jādomā, ka ir kāda ielaista kaite – nekulturālisms.

 23. Tieši tā, Ati! Neviens negrib domāt, ka pēc 40. gada baisajiem tautas iznīcināšanas darbiem no okupantu puses, praktiski visa Latvijas tauta bija gatava aizstāvēt savu trīsdesmitajos gados būvēto Latvijas valsti. Tolaik vajadzēja iznīcināt tautu, labākos vīrus, labākās sievas, lai nobeigtu nacionālo garu. Tas, kas šodien notiek, sekas barbariskam Latvijas iznīdēšanas veidam. Ir tik ērti piesaukt vainīgos, kuri nekad nav bijuši vainīgi- un tie ir leģionāri. Vīri pie pirmās iespējas cēlās kājās, lai izsvēpētu tos, kuri te atnesa to komunisma smaku, un turpina kūpināt šo smaku vēl joprojām. Pārāk daudzi ir līduši uz vēdera komunistu priekšā, un šodien tāpēc tādas bailes un pašiznīcināšanās. Tad jau tās bailes no savas ēnas. Tad nevienas valsts vadītāji nevarētu pieņemt nevienu lēmumu, ja vienmēr baidītos. Un naivi cer tie, kuri domā, ka ar pēdējo leģionāru, iestāsies mīlīga un padevīga paklausība. Nav runa par sadzīvošanu, runa ir par ideju, ko atnesa sveša vara un šodien šīs varas redzamākā daļa nav valdība, bet gan tie, kuri bļaus joprojām arī 9. maijā. Jo citu neko nezina. Cik gadus var nezināt Latvijas vēsturi?

 24. Labs un patiess raksts.

 25. Uz ko gan var cerēt tauta, ja pie varas esošie vadītāji ir izteiktas postkomunistiskās partijas biedri! Neko vairāk kā aizliegt tautai atcerēties savus dēlus, vai piemiņas pasākuma norises policijas kordonā aiz dzelzs stieņiem. Tā ir tā mūsu brīvās un neatkarīgās Latvijas ideoloģija – ka tik kādam okupantam ko nenodarītu. Un tā tas turpināsies bezgalīgi, ja tauta pati nesapratīs, ka nedrīkst lai pie teikšanas Cilvēkus un partijas ar izteikti komunistisku pagātni. Bet pagaidām pārsvarā ir padomiskā bezdomība.

 26. Jāņonkols no laukiem. Atbildēt

  Jaunizceptiem antifašistiem bail pat no leģionāru ēnas.

 27. pat pēc 16 matra jaunie ārieši nespēj rimties ar fašisma slavināšanu

  • to oi oi oi Viens apmaldījies trollēns 🙂

  • Cien./god. komentētāj, ja Jūs cilvēkus zem sarkanbaltsarkaniem karogiem nespējat saskatīt kā latviešu tautu, tad visi esam ļoti lielas nelaimes priekšā. 16. marta būtība ir latviešu tautas attieksme pret nelūgtiem, negantiem uzbrukumiem Latvijas valstij. Tikai vēstures nezinātāji var salīdzināt leģionārus ar kādas citas nācijas cilvēkiem. Vienīgā kripata lepnuma zem 16. marta karogiem, ir tā kripata no kādreizējā latviešu gara. Cīņa par savu Tēvzemi. Ja būtu Latvijas armija tolaik vēl saglabājusies, vīri būtu gājuši nedomājot, stāvētu un kristu par savu Latviju. Nevis kādu iekarot, bet aizstāvēt. Un tāpēc arī gāja. Pat sētas kariņos puikas meklē taisnību. Tikai gļēvuļi lien aiz stūra. Cik šodien no tiem, kuru senči te ieviesa savu kārtību, tagad ietu un noliktu galvas par Latviju? Cik? Un zem kāda karoga mirtu?

   • pārsimt jauno āriešu kas fanātiski slavina savu dievu ādolfu un viņa idealoģiju, paldies dievam nav latviešu tauta bet gan tikai iznireļu bars

    • taču neviens nepārmet dieva psihiski slimā staļina slavināšanu.Slavini un daudzini,kamēr spēj.!

     • lūdzu uzrādi kur es esmu staļinu slavinājis, un tad murgo

     • Tu uzrādi ,kurā vietā,kurā komentārā un vispār Latvijā kāds ir slavinājis Ādolfu!tu esi tas,kas visu laiku citus sauc par nacistiem un Ādolfa slavinātājiem.Rimsties vienreiz!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+