×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
18. marts, 2016
Drukāt

Neaizmirstiet rīt izslēgt gaismu no 20.30 līdz 21.30

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Lielbritānijas parlamenta ēka un pulkstenis Lielais Bens pirms Zemes stundas un tās laikā pērn.

Rīt, 19. martā, laikā no plkst. 20.30 līdz 21.30 visā pasaulē Zemes stunda risināsies jau desmito reizi, un, kā katru gadu, iedzīvotāji, pašvaldības un uzņēmumi ir aicināti Zemes stundas svētkus sagaidīt, izslēdzot apgaismes objektus un apliecinot izpratni par klimata pārmaiņām, kā arī simboliski demonstrējot labo gribu videi draudzīgu paradumu veicināšanā.

Zemes stunda ir pasaulē lielākā vides akcija, kas tradicionāli notiek marta pēdējā sestdienas vakarā laikā no 20.30 līdz 21.30 pēc vietējā laika. Zemes stundas akcijai pieteikušās jau 46 Latvijas pašvaldības, ļaujot prognozēt, ka šis gads nesīs jaunus dalībnieku rekordus.

Šogad Zemes stundas sauklis ir “Iededzies pārmaiņām!”. Akcijas mērķis ir ne tikai vērst sabiedrības uzmanību uz klimata pārmaiņām, bet arī domāt par ikdienas ietekmi uz klimatu individuālā, korporatīvā un valstiskā līmenī. Apzinātas vai ne, mūsu izdarītās izvēles pārtikas, mājokļa vai transporta jautājumos tiešā veidā ietekmē mūsu planētas veselību. “Mūsu šodienas rīcība ir izšķiroša nākotnes paaudzēm, Zemes stundas mērķis ir iedvesmot katru no mums būt par daļu pozitīvām izmaiņām,” uzsver Pasaules dabas fonda direktors Jānis Rozītis.

Akcijas laikā iedzīvotāji, institūcijas, uzņēmumi, organizācijas ir aicināti simboliski uz vienu stundu izslēgt elektrību, tādējādi paužot atbalstu vides un klimata pārmaiņu problemātikai un nepieciešamajiem risinājumiem. 19. martā no plkst. 20.30 līdz 21.30 iespēju robežās pašvaldības un uzņēmumi aicināti izslēgt fasādes apgaismojumu labi pamanāmām un pazīstamām ēkām, neradot riskus iedzīvotāju drošībai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+