Pasaulē
Vēsture

Neandertāliešu izmiršanu veicināja slikts apģērbs 16

Foto: EPA/Scanpix/LETA

Starptautiska antropologu komanda nākusi pie secinājuma, ka viens no būtiskiem faktoriem, kas veicinājis kromanjoniešu dominēšanu pār neandertāliešiem bijusi apģērba kvalitāte, raksta “Journal of Anthropological Archaeology”.

Zinātnieki steidzas piebilst, ka kromanjoniešu un neandertāliešu modes paraugi nav saglabājušies, taču ir atrastas dzīvnieku atliekas apmetnēs. Tas palīdzējis izveidot tabulu, kas atklāj, kādu dzīvnieku āda un vilna varējusi tikt izmantota vienas un otras seno cilvēku grupas apģērbā.

Kā vieni, tā otri plaši izmantojuši mamutu ādu, taču kromanjonieši nesalīdzināmi biežāk nekā neandertālieši medījuši vilkveidīgos, caunveidīgos un zaķus, kā arī no viņu ādām darinājuši apģērbu.

Tāpat zinātnieki secinājuši, ka neandertāliešu apģērbs bijis primitīvāks, jo tā izgatavošanā nav tikušas izmantotas adatas un citi salīdzinoši moderni stiprinājumi. Tādējādi tas bijis neizturīgāks un nav spējis pasargāt valkātāju no aukstuma tik labi kā kromanjonieti salīdzinoši siltākais un kvalitatīvākais ietērps.

Saistītie raksti
LA.lv