×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
24. marts, 2016
Drukāt

Mudina uzlabot “Latvijas koncertu” darbu, organizējot programmu “Kamermūzika” (3)

muziki19

Latvijas Mūzikas padome, kas ir Kultūras ministrijas (KM) konsultatīva institūcija, uzskata, ka ir nepieciešams uzlabot “Latvijas koncertu” administrētās mūzikas programmas “Kamermūzika” organizatorisko pusi.

Kā aģentūru LETA informēja KM sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Vizule, programma “Kamermūzika” ir valsts garantētais pasākumu apjoms kamermūzikas pieejamībai Latvijas reģionos un tā līdz šim ir darbojusies veiksmīgi.

Programmas darbība ir nozīmīgs instruments dažādu mūziķu sastāvu koncertdarbības veidošanai reģionos, tādēļ līdzšinējais darbības modelis saglabājams arī turpmāk. Tomēr Latvijas Mūzikas padome uzskata, ka dažās programmas organizatoriskajās niansēs varētu veikt uzlabojumus, piemēram, paplašinot žūrijas sastāvu, iesaistot tajā Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) un nevalstisko organizāciju pārstāvjus, klāstīja Vizule.

Tāpat Latvijas Mūzikas padome, spriežot par latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncerta tradīciju, atzīst, ka tā ir nozīmīga klausītājiem, tādēļ uzturama arī turpmāk, sniedzot iespēju vienā vakarā dzirdēt visus Latvijas profesionālos simfoniskos orķestrus, atskaņojot latviešu simfoniskās mūzikas pērles.

Padome ir KM konsultatīva institūcija, kuras darbības mērķis ir koordinēt un sekmēt valsts institūciju un nozares profesionāļu sadarbību stratēģiskos jautājumos, kas saistīti ar mūzikas nozares attīstību un kvalitatīvas kultūrvides veidošanu Latvijā. Padomes locekļi strādā uz brīvprātības principa, par savu darbību nesaņemot atlīdzību.

Latvijas Mūzikas padomes priekšsēdētāja ir biedrības “Mūzikas informācijas centrs” vadītāja Ināra Jakubone, bet padomes locekļi ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Zinātniskā un radošā darba prorektore Anda Beitāne, biedrības “Latvijas Mūzikas industrijas attīstības fonds/Latvijas Mūzikas eksports” izpilddirektore Agnese Cimuška, komponists Juris Karlsons, “Latvijas koncertu” valdes loceklis Guntars Ķirsis, “Liepājas Simfoniskā orķestra” valdes loceklis Uldis Lipskis, KM Kultūrpolitikas departamenta Nozaru politikas nodaļas vadītāja Iluta Treija, Latvijas Radio 3 direktore Gunda Vaivode, SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” valdes locekle Diāna Zirniņa, VKKF Mūzikas un dejas mākslas nozares ekspertu komisijas priekšsēdētājs Jānis Puriņš, Latvijas Komponistu savienības padomes dalībnieks un žurnāla “Mūzikas Saule” galvenais redaktors Orests Silabriedis un KM Kultūrpolitikas departamenta nozaru politikas vecākā referente Elīna Kalnakārkle.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Cien., LA !
    Kuri Latvijas Mūzikas padomes locekļi piedalījās šī jautājuma izvērtēšanā? Šķiet liela daļa sanāksmi KM pamatoti vai nepamatoti pameta vai vispār neieradās…

  2. Domāju, ka ikviens jau pamanīja, ka interešu konflikts atkal ķā uz delnas- vērtējamais pats sevi vērtē un izvērtē, ka nav jau tik slikti 🙂 Paldies KM par interešu konflikta kā kultūras vērtības saglabāšanu.
    P.S.Bet tā ir padomju nevis Eiropas kultūras vērtība

Draugiem Facebook Twitter Google+