Latvijā
Sabiedrība

Neapmierinātie luterāņu mācītāji diskutēs par mobingu baznīcā14

Foto LETA

Divas dienas pirms oficiālās Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) mācītāju sanāksmes neapmierinātie luterāņu mācītāji ieplānojuši diskutēt par mobingu baznīcā un sabiedrībā.

LELB pārstāvis Kaspars Upītis pastāstīja, ka, lai runātu par atsevišķu baznīcas mācītāju aktualizētajiem problēmjautājumiem, 18.aprīlī LELB notiks mācītāju sanāksme. Upītis pauda, ka sapulce notiks pēc Lieldienām, ņemot vērā, ka tās ir galvenie baznīcas svētki, kuru laikā savstarpējas ķildas nav atbalstāmas.

Divas dienas agrāk, 16.aprīlī, plkst.18 Rīgas Lutera draudzē notiks jau aizsāktās diskusijas turpinājums, šoreiz paredzot runāt par mobingu baznīcā un sabiedrībā.

Kā ziņots, diskusijā par situāciju LELB vairāki mācītāji vērsuši uzmanību uz to, ka LELB gadiem ilgi netika sadzirdēti oficiālajai pozīcijai pretēji viedokļi. Vienlaikus atsevišķi LELB mācītāji nobažījušies par iespējamu vēršanos pret viņiem atšķirīga viedokļa paušanas dēļ.

LETA jau ziņoja, ka aicinājums uz diskusiju pirms aptuveni divām nedēļām izplatīts 15 LELB mācītāju publiskā paziņojumā, kurā pausts satraukums par iespējamu LELB nozagšanu un attālināšanos no Rietumu protestantiskajai kristietībai tuvās un saprotamās tradīcijas, kas pārstāv skata plašumu, teoloģisku daudzveidību un atbildīgu akadēmisko brīvību.

Vēstuli parakstījuši 15 LELB biedri – mācītāji un viena evaņģēliste. Viņi vēlas vērst visas kristīgās sabiedrības uzmanību uz pašreizējo situāciju LELB. Atgādinot, ka bijušo LELB mācītāju Juri Rubeni aiziet no mācītāja amata pamudināja mīlestības un pacietības trūkums mācītāju savstarpējās sarunās, vēstules autori pauž pārliecību, ka šāda nespēja mīlēt un panest savu amata brāli, kā arī mīlestības trūkums baznīcas iekšpusē liecina par ļoti nopietnu problēmu.

LA.lv