Eiropa

Neapoli apsēduši sarkanie tarakāni 16

Sezonai netipiski silto laikapstākļu dēļ Itālijas pilsētu Neapoli apsēduši lieli sarkanie tarakāni, 10.jūlijā informēja veselības departamenta amatpersonas. Tarakāni, kuru garums var sasniegt pat septiņus centimetrus, savairojušies pastiprinātā karstuma, mitruma un organisko vielu sadalīšanās procesa dēļ.

Lai cīnītos pret tarakānu invāziju, kaitēkļu kontroles dienestu darbinieki cauru diennakti izsmidzina kanalizācijā indi.

Tarakānu uzliesmojums no jauna aktualizējis arī Neapoles atkritumu savākšanas problēmu. Šī nozare, kas ir cieši saistīta ar mafiju, ir sens rūpju avots visai pilsētai.

Vietējās veselības aģentūras direktors Mauricio Skopa par galvenajiem tarakānu savairošanās faktoriem uzskata karsto laiku un atkritumus, kas uz nakti tiek atstāti uz ielām, lai no rīta tos savāktu atkritumu izvedēji.

Intervijā aģentūrai AFP Skopa atzina, ka pilsētas varasiestādēm nepietiek darbinieku, lai pārbaudītu kanalizāciju.

Vairāki eksperti ir brīdinājuši, ka pastāv paaugstināts vēdertīfa un A hepatīta risks, bet Neapoles domes preses pārstāve šādu iespēju kategoriski noraidīja.

“Veselībai riski nedraud. Nav ārkārtas situācijas, šis ir tikai fenomens, kas ietekmē tikai dažus apgabalus,” uzsvēra preses pārstāve.

“Citi eksperti noraidīja jebkādas briesmas iedzīvotāju veselībai,” viņa piebilda, norādot, ka runas par tarakānu invāziju ir pārspīlētas.

LA.lv