×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
24. aprīlis, 2014
Drukāt

Neapspriesties ar tautu nedrīkst!

Gata Šļūkas zīmējumsGata Šļūkas zīmējums

Lielas sabiedrības daļas  saviļņojumam un neapmierinātībai šoreiz jābeidzas ar iznākumu – neatliekami jāmaina valsts pirmās personas izraudzīšanas  kārtība.  Plašās diskusijas būs bijušas  maznozīmīgas, ja tās tā arī beigsies ar viena cilvēka darba vērtēšanu.

Līdzšinējais Valsts prezidenta izvēlēšanās veids ir zināmā mērā pazemojošs, pat diskriminējošs gan nākamajai amatpersonai, gan sabiedrībai, kompromitējošs partijām – izvirzītājām.

Cik komfortabli var justies nelielas elitāras grupas slepenībā, amatā ievirzīts cilvēks? Te viņš ir. Ņemiet par labu, kā iznāca! Latvijai tā jau ir tradīcija. Šāda rīcība negatīvi noskaņo sabiedrības daļu jau pirms prezidenta darbības faktiskās uzsākšanas.

Nākamā Valsts prezidenta kandidatūrai jāizaug ne no atsevišķu politiķu galvā pēkšņi dzimušas iedomas, bet plašā tautas domu apmaiņā.

Nācijas saliedēšana, morālā, ētiskā klimata veidošana valstī, garīgo, intelektuālo vērtību uzturēšana, patriotisma celšana, spoža, pārliecinoša Latvijas valsts pārstāvēšana starptautiski – galvenie Valsts prezidenta pienākumi. Šķiet, pārspīlēta tiek viņa loma valsts ekonomiskajā dzīvē. Tas – valdības ziņā. Daudz tiek runāts par pāreju uz visas tautas vēlētu prezidentu. Netiek runāts, ko tas īsti nozīmē. Kā vēlēšanas notiktu tad, kas būtiski mainīsies. Biļetenos nebūs desmitiem tautas nosauktu cienījamu pretendentu. Būs tāpat jāizvēlas no diviem trim partiju izvirzītajiem kandidātiem. Ko nozīmē vispārīgā prasība ievēlēt demokrātiski? Galvenais – neapspriesties ar tautu tik nozīmīga jautājuma izlemšanā nedrīkst!

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+