Kokteilis
Mīli

Neapzināti švīkātie zīmējumi. Ko tie var pastāstīt par tavu personību 16

Foto – Fotolia

Vai kādreiz esi aizdomājies, ko nozīmē dažādi zīmējumi un uzraksti, kurus mēs neaizdomājoties švīkājam uz papīra? Noteikti ikviens no mums ne vienu reizi vien ir kaut ko kricelējis garlaicīgās lekcijās, sapulcēs, sarunājoties pa tālruni. Mēs zīmējam ķiņķēziņus, dzīvniekus un cilvēciņus, un pat neaizdomājamies, ka tie var par mums pastāstīt vairāk, nekā zinām mēs paši.

Personiskais paraksts
Šādi mehāniski zīmējumi ir raksturīgi godkārīgai un egocentriskai personībai. Ja, piemēram, telefona sarunas laikā vai apdomājot kādu problēmu, tu apraksti piezīmju vai papīra lapu ar savu parakstu, tas nozīmē, ka tu esi pārāk ieciklējies uz savu personu. Pienācis laiks palūkoties apkārt.

Kvadrāti, trīsstūri un citas ģeometriskas figūras
Tev ir skaidri mērķi un pārliecība. Tu gandrīz nekad neslēp savu viedokli, vienmēr esi neatlaidīgs un centīgs. Parasti tu esi pārlieku vērīgs un piesardzīgs, tāpēc pacenties paskatīties uz lietām vienkāršāk.

Labirints
Šāds zīmējums pauž harmonijas un sava dzīves ceļa meklējumus.

Dzīvnieki
Šeit mūs gaida dažādi skaidrojumi. Ja uzzīmētais dzīvnieciņš ir nostādīts uz divām kājām un tērpts cilvēka apģērbā (biksēs, svārkos, kleitā, ar jostu), tad tu viņu pielīdzini cilvēkam – sev vai kādai tavā dzīvē svarīgai personai. Palūkosimies kā nākas – dažkārt šādos zīmējumos dzīvnieku purni līdzinās cilvēku sejām, ķepu forma – kājām un rokām. Šajā gadījumā tas viss liecina par infantilismu, emocionālā brieduma trūkumu – tu neapzināti nostādi sevi uz zemākas attīstības pakāpes.

Tavas pašreizējās emocijas var tiešā veidā būt atkarīgas no tā dzīvnieciņa, kas “iemitinājies” uz papīra lapas. Ja tas ir tīģeris vai vilks – tevī slēpjas agresija, ja lapsa – esi ieplānojis kādu viltību, zaķis vai vāvere – tev vajadzīgas rūpes un aizsardzība, lauva – tu jūties pārāks par visiem. Šis mehānisms līdzinās dzīvnieku alegoriskajai nozīmei un viņu raksturiem pasakās, fabulās un stāstos. Kad tu pastāvīgi attēlo vienu un to pašu zvēru, putnu vai vaboli, tad, visticamāk, salīdzini viņu ar sevi, piedēvējot sev viņu paradumus.

Zobeni, pistoles un citi ieroči
Tevī uzkrājies daudz agresijas. Iespējams, tu uz kādu esi ļoti nikns vai dusmojies uz dzīvi vispār.

Cilvēka figūras
Pievērs uzmanību detaļām. Ja tie ir mazi cilvēciņi, tad, visticamāk, tu izjūti bezpalīdzību vai gribi atbrīvoties no kaut kādām saistībām. Kad tu attēlo cilvēku shematiski (Punktiņš, punktiņš, komatiņš, domu zīme, ritentiņš, divas kājas, vēderiņš, kopā sanāk cilvēciņš), tavs emocionālais stāvoklis ir nestabils, tu vēlies noslēgties un nevienu nelaist sev klāt.

Ja cilvēks ir liels un pamatīgs, tad sākt vajag vispirms no galvas. Galva profilā, bet ķermenis pretskatā – tevī mājo trauksme, ko izraisa sociālā vide un vajadzība pēc saskarsmes, pilns pretskats – tu esi atvērts saskarsmei. Jo vairāk zīmējumā attēlotais cilvēks ir novērsies, jo vairāk tu centies izvairīties no ārējiem kontaktiem. Liela galva – tevi pirmkārt vada domas spēks, maza galva – tu pievērs niecīgu nozīmi intelektuālajam darbam, neskaidri uzzīmēta galva – tu izrādi bailīgumu un kautrību. Ja tu seju esi uzzīmējis rūpīgi, tas nozīmē, ka esi ļoti norūpējies par savu ārējo izskatu un attiecībām ar citiem cilvēkiem, tev ir svarīgi, kā tevi “sagaida pēc apģērba”.

Ja tu attēlo figūras bez sejas vai veido tās neskaidras, viegli ieskicētas, tu esi kautrīgs un mazdūšīgs, tev grūti uzsākt nepiespiestas sarunas un iepazīties ballītēs. Aizvērtas vai neiezīmētas acis liecina par centieniem izvairīties no nepatīkamiem vizuālajiem stimuliem, nevēlēšanos reāli saskatīt nejaukus dzīves momentus. Lielas ausis – tu jūtīgi uztver kritiku un esi atkarīgs no apkārtējo viedokļa, pārāk mazas ausis vai to nav vispār – tu negribi ieklausīties apkārtējo viedoklī un pozīcijā. Stipri krāsoti mati – tevī iemājojusi trauksme, rūpīgi neizzīmēta frizūra – tevi pārvalda naida jūtas.

Lieli pleci vai ķermenis – tu sajūti lielu spēku vai tevī ir pārmērīga kāre pēc varas, mazi pleci un ķermenis – tevī mīt mazvērtīguma un niecīguma sajūta, uz priekšu izvirzīti pleci vai sakumpis ķermenis liecina par depresiju, izmisumu, vainas sajūtu un dzīves enerģijas trūkumu.

Rokas ir savstarpējo attiecību simbols. Ja tās atrodas tālu no ķermeņa (izplestas uz sāniem), tava rīcība ir izgājusi ārpus kontroles, ja sakrustotas uz krūtīm, tu esi noskaņots naidīgi, aiz muguras vai kabatās – tu nevēlies piekāpties, iet uz kompromisiem, piespiestas pie ķermeņa – tev ir grūtības sociālajos kontaktos.

Garas kājas liecina par nepieciešamību būt neatkarīgam, īsas – tu izjūti fiziskas vai psiholoģiskas neveiklības sajūtu. Plati izplestas kājas – klaja ignorēšana un nerēķināšanās ar sarunbiedriem un viņu darbībām, kājas kopā – sasaistīts saskarsmē.

Ja tu pēkšņi “aizmirsi” vai ar nodomu uzzīmēji cilvēku bez kādas ķermeņa daļas, tas liecina par to, ka tu kaut kādā mērā noliedz šo ķermeņa daļu, izjūti attiecīgus trūkumus savā ārienē vai esi ar kaut ko neapmierināts savā partnerī.

Lelles
Pār tevi dominē apkārtējie. Tu jūti, ka pastāvīgi tev vajag kādam piekāpties, piekrist svešiem lēmumiem.

Maska
Tu esi noslēgts un piesardzīgs, centies paslēpties no ārpasaules.

Ciparu parāde
Tiem, kas mīl zīmēt ciparus, galvenokārt rūp materiālās problēmas. Pirmais variants – tu centies aplēst, kur un kā var nopelnīt. Otrais – domā, kā nomaksāt parādus.

Lai vienmēr būtu saule
Tavu piezīmju grāmatiņu rotā saule vai svētku rotājumu virtenes? Paradoksāli, taču tavs noskaņojums nepavisam tik priecīgs kā šie zīmējumi. Tev pietrūkst siltuma, rūpju un uzmanības. Tu sapņo par draudzību un maigumu. Vēlies padomu? Pacenties tuvākajā laikā biežāk atrasties cilvēkos. Piezvani draugiem, aizejiet kopā uz kino vai dodieties pastaigā, pasēdiet kafejnīcā. Tad saulīte parādīsies ne tikai uz papīra, bet arī tavā sirdī.

Ak, šīs figūras
Kvadrāti, rombi, trīsstūri liecina par precīziem mērķiem un stingru pārliecību. Šādas figūras bieži zīmē cilvēki, kuri ir pieraduši atklāti paust savu viedokli. Viņi cenšas nepadoties pretiniekam, ir apveltīti ar praktisku prātu, labi attīstītu loģisko domāšanu un spēj ieņemt vadošu amatu. Simetriskas formas nozīmē akurātuma un kārtības ievērošanu, piesardzību un prasmi plānot. Vienlaikus – ja figūru stūri uzzīmēti pārāk asi – tā ir izteikta nosliece uz agresiju. Tava problēma – pārmērīga koncentrēšanās, kas neļauj normāli atslābināties.

Krustiņi bez nullītēm
Krusti liecina par vainas sajūtu. Iespējams, tu kādu esi aizvainojis vai neesi izpildījis solījumu, vai arī tev šķiet, ka apkārtējie tevi par kaut ko vaino. Iespējami ātrāk izrunā visu, kas tevi nomāc, vai palūdz piedošanu, uzreiz kļūs vieglāk. Starp citu, tavā zīmējumā var būt nevis parasti krusti, bet, piemēram, rotājumi vai raksti, kas satur krustveidīgus elementus. Parasti šāda tipa ornamentus zīmē sievietes.

Spirāles, apļi, viļņotas līnijas
Svešas problēmas tevi ne pārāk uztrauc vai vispār neinteresē. Tu esi ļoti noslēpumains un noslēgts cilvēks, tev nepatīk, ka citi jaucas tavās lietās. Iespējams, tu pārdzīvo vieglu krīzi. Pašlaik tevi var salīdzināt ar atkailinātu nerva galu. Pacenties turēt sevi turēt grožos, citādi tu vari piepeši sadusmoties un aizvainot sarunbiedru.

Dedz mana zvaigzne, dedz
Zvaigzne atspoguļo optimistisku personību. Saskaroties ar problēmu, šāds cilvēks cenšas nenolaist rokas un cenšas ātrāk tikt galā ar grūtībām. Turklāt šāds zīmējums demonstrē autora vēlmi pievērst sev uzmanību.

Koki
Tievus kokus ar plikiem zariem zīmē apmulsuši un vīlušies cilvēki. Savukārt bagātīgs lapu vainags un resns stumbrs liecina, ka tu esi enerģisks, dzīvespriecīgs un pašlaik nekas tevi nesatrauc.

Sirsniņas
Tu esi jūtu pārņemts. Gribas apbērt ar skūpstiem visu pasauli. Taču tu pastāvīgi apvaldi savas emocijas un no malas izskaties bargs un nepieejams. Turklāt – jo lielāks zīmējums, jo lielāka atšķirība starp tavu patieso seju un pierasto masku. Pietiek kontrolēt sevi, kļūsti atvērtāks un vaļsirdīgāks.

Bišu šūnas
Bišu šūnas liecina par centieniem pēc sakārtotas un mērenas dzīves, miera, harmonijas ar sevi un apkārtējo pasauli. Turklāt šāds zīmējums var nozīmēt vēlmi izveidot ģimeni, lai gan bieži cilvēks par to negrib atzīties pat pats sev.

Saistītie raksti

Ziedi
Ziedi un lapas liecina par labu raksturu. Šādi cilvēki ir atsaucīgi un mīl palīdzēt citiem. Viņi ir arī jūtīgi un emocionāli. Ja cilvēks zīmē ziedus vāzē, tas nozīmē, ka viņam pastāvīgi nepieciešams enerģētisks lādiņš.

Šaha dēlis
Tu esi nonācis nepatīkamā vai apgrūtinošā stāvoklī, tāpēc zīmē šaha dēli. Un vēlies atrisināt visas problēmas, izstrādājot savu taktiku un stratēģiju, kā to dara šahisti. Ja šāds zīmējums tavā piezīmju grāmatiņā ir biežs viesis, nav izslēgts, ka tu ciet no slēptiem kompleksiem.

Avots: “mirror-venus.ru”

LA.lv