×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
22. novembris, 2012
Drukāt

Neatbalsta ieceri ļaut pašvaldības vēlēt no 16 gadu vecuma

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas deputāti šodien neatbalstīja nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) atsevišķu deputātu pausto ieceri ļaut pašvaldības vēlēt no 16 gadu vecuma.

Nacionālās apvienības pārstāvju iesniegto priekšlikumu iepriekš neatbalstīja arī Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija.

VL-TB/LNNK deputāti Jānis Dombrava un Imants Parādnieks rosināja “Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā” noteikt, ka tiesības vēlēt domi ir personai, kura vēlēšanu dienā sasniegusi 16 gadu vecumu.

Dombrava aģentūrai LETA iepriekš skaidroja, ka šāda prakse pastāv daudzās pasaules valstīs un tas veicinātu jauniešu sasaisti ar pašvaldību, kurā viņi dzīvo, un mazinātu vēlmi braukt uz ārzemēm vai lielajām pilsētām. Piešķirot jauniešiem iespēju no 16 gadu vecuma piedalīties pašvaldību vēlēšanās, viņi varētu ietekmēt dažādus lēmumus savā pašvaldībā, uzsver politiķis.

Ja vēlēšanās varētu piedalīties no 16 gadu vecuma, tas vēlētāju skaitu kopumā palielinātu par 2% līdz 3,5%, tomēr dažādās pašvaldībās šis rādītājs būtu atšķirīgs atkarībā no jauniešu skaita, skaidroja deputāts.

Parlaments arī noraidīja nacionālās apvienības ideju liegt domes vēlēšanām pieteikt par kandidātiem un liegt domē ievēlēt personas, “kuras neprot valsts valodu atbilstoši valsts valodas prasmes augstākā līmeņa 2.pakāpei (C2)”.

Nepieciešamība pašvaldības deputāta amata kandidātiem zināt latviešu valodu atbilstoši augstākajai, trešajai, prasmes pakāpei no likuma tika svītrota 2002.gadā, kad Latvija nolēma ieklausīties ārvalstu pārstāvju aicinājumos. Tajā gadā Latvija bija gandrīz nonākusi finiša taisnē pirms iestāšanās Eiropas Savienībā un NATO, kas notika 2004.gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+