×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
6. decembris, 2017
Drukāt

Neatbalstīs iniciatīvu par Kopdzīves likumu (4)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs attēls.

Tieslietu ministrija (TM) neatbalstīs platformā “Manabalss.lv” 10 000 parakstus savākušo likumdošanas iniciatīvu “Kopdzīves likums”.

“Šis solis ir kā kāja durvīs ceļā uz viendzimuma kopdzīves, tam sekojošas viendzimuma laulības un bērnu adopcijas šādā laulībā legalizāciju,” komentējot šo iniciatīvu, savā sociālā tīkla “Facebook” profilā norādīja tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (Nacionālā apvienība). Ministrs uzsvēra, ka “par šādu notikumu virzības realitāti liecina Eiropas Cilvēktiesību tiesas prakse. Ja valsts ar šādu likumu ir legalizējusi ārpuslaulības kopdzīvi, tad tās pienākums ir spert arī nākamos soļus šajā virzienā – viendzimuma partnerība, viendzimuma laulības un tiesības adoptēt bērnus.” Rasnačs apgalvo, ka kopdzīves speciālais likums nav nepieciešams, jo esošie likumi jau dod absolūti lielāko daļu civiltiesisko garantiju, kā, piemēram, dāvinājuma līgums, pirkuma un maiņas līgums, nomas, īres, patapinājuma līgumi, uztura līgums, pilnvarojuma līgums un citi.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Štrunts par tiem homoseksuāļiem, bet runājot par klasiskajiem pāriem – tik tiešām ir pilnīgi pietiekami iespēju parūpēties par to cilvēku, ar kuru dzīvo kopā – gan oficiāla laulība, gan dažādi līgumi. Ja tas netiek darīts, tātad tam ir kāds pamats. Varbūt cilvēks nemaz nevēlas, lai viņa manta tiktu tieši šim cilvēkam? Vai tad tā nevar būt? Vai arī negrib uzņemties saistības. Jūs palasiet tā nopietni – laulība uzliek pat ļoti daudz tieši materiālu saistību un ne visi tās vēlas. Piemēram, ja man ir bērni no iepriekšējām attiecībām, tad laulības reģistrācija automātiski ļoti būtiski viņus apdala mantojuma ziņā. Un ja es to negribu? Ir man tiesības to negribēt vai nav?

 2. Lai atbalsītu surogātlikumu, iz jāmaina Satversme un JĀIERAKSTA – “dzimumattiecības ar jebkuru dzīvu būtni atzīstamas par kopdzīvi, par ģimenes locekļiem un aizsargājamas ar likumu”, jāmaina Dzintsarakstu likums, Civillikuma noras un daudzu citu likumu normas. Kādēļ neatzīt arī faktus, ja sieviete dzīvo ar suni – tāds fakts bija blakus dzīvoklī, bet nu jau īrniece aizgāja citur dzīvot. Tas fakts bija manāms, kad viņa pastaigājās ar suni, no suņa rīcības.

  Tik tālu mēs esam!

 3. Ļoti laba ziņa! Kas vainas laulību reģistrācijai dzimtsarakstu nodaļā vai laulībām baznīcā? Jāaiziet, ar parakstu jāapliecina ģimenes veidošana un dzīvojam laimīgi. Protams,ka tas ir mēģinājums jaunajam …….(kauns rakstīt) likumam tiem tur citādākajiem.

  • Grib izvilkt cauri anomāiju attiecības , pasludināt par ģimeni un .

   Bet aplamības – ja viena puse nevēlas reģistrēt laulību, tā ies pie notāra un reģistrēs par 10 reizes lielāku maksu. Šāds likums vieniem vajadzīgs shēmot nodokļu nomaksu – nemaksāsašanu vai naudas fiktīvu saņemšanu, o izlīst caur adatyas aci un legalizēt savu kroplīgo dzīvi.

   Lai viņi dzīvo ar jebko un apmierinās, bet nelien klāt caur likumu.

Draugiem Facebook Twitter Google+