×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.0°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
19. janvāris, 2018
Drukāt

Neatbilstošas Satversmei – 21 tiesību norma (6)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Ineta Ziemele

Aizvadītajā gadā par neatbilstošu Satversmei atzīta 21 tiesību norma, kas ir par 12 vairāk nekā 2016. gadā, ceturtdien notikušajā Satversmes tiesas (ST) preses konferencē informēja ST priekšsēdētāja Ineta Ziemele.

Kopumā ST pērn saņēma 390 iesniegumus, taču 183 no tiem tika atzīti par neatbilstošiem. Atlikušos 207 izskatīja ST sastāvs. Tika ierosinātas 35 lietas, kas ir par četrām lietām vairāk nekā gadu iepriekš. Uz konstitucionālo sūdzību bāzes tika ierosinātas 20 lietas, savukārt septiņas lietas ierosinātas pēc vispārējas jurisdikcijas vai administratīvās tiesas pieteikuma, bet četras pēc tiesībsarga pieteikuma. Pēc Saeimas deputātu pieteikuma ierosinātas divas lietas, bet pa vienai lietai ierosināta pēc Ģenerālprokuratūras pieteikuma un pēc pašvaldības domes pieteikuma. ST priekšsēdētājas padomnieks Kristaps Tamužs uzsvēra, ka iesniegumi tiek atzīti par neatbilstošiem, ja nav ievērotas tam Satversmes tiesas likumā norādītās prasības. Tādēļ ST ir ieviesusi ceļvedi, kā rakstīt iesniegumus ST. Tas ir pieejams ST mājaslapā. Analizējot apstrīdētās tiesību normas, ST priekšsēdētājas vietniece Sanita Osipova norādīja, ka var redzēt, kas ir problēmjautājumi vidusmēra cilvēkiem – ekonomiskās intereses: “Lielākā daļa lietu ir tādas, aiz kurām stāv manta un nauda.” Kā piemērus viņa minēja solidaritātes nodokļa lietu, tiesnešu algu lietu, kā arī lietu par priekšlaicīgu pensionēšanos. Osipova norādīja, ka tā sauktajās “vecās Eiropas” valstīs ir balansēts lietu sadalījums starp ekonomiskajām interesēm un lietām par personas brīvību vai tiesību ierobežošanu, turpretim Latvijā šādu lietu ir samērā maz. Viņa šādu situāciju skaidroja ar to, ka Latvijā kā valstī, kas dzīvojusi komunismā, vēl aizvien valda uzskats, ka “bagāti cilvēki ir zagļi”.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Pati priekšsēdētāja neatbilst Satversmes garam ar savu sabojāto eiropas iztapību. Nu jau nosaka tiesnešu algas, drīz sāks regulēt makšķerēšanas noteikumus.

  2. Tās sievietes dzīvošanu ilūziju pasaulē norāda kaut vai tas, ka viņa mierīgi var paziņot, ka Latvija esot dzīvojusi komunismā… Kādā, ellē ratā, komunismā, ko tur murgu?! Apžēliņ, cilvēk, taču painteresējies kaut kripatu par to, kas ir noticis un notiek apkārtējā realitātē. Pilnīgi baisi paliek, ka ŠĀDI cilvēki strādā par tiesnešiem! Tas, ka PSRS uz ēku sienām un piespiedu demonstrācijās tika lietoti plakāti ar saukļiem par komunismu, nenozīmē, ka tam visam bija kaut jel kāds sakars ar komunismu (kādu bija iedomājušies teorētiķi savās utopijās). Tas bija kazarmu sociālisms ar vairāk vai mazāk [atkarībā no laika posma] izteiktu despotismu. Kā viņai vispār nav kauna lietot šādus apzīmējumus attiecībā uz Latviju?!

  3. Es, protams, dikti atvainojos, bet vai viņa ir no šīs planētas?! Es ilgu mūžu esmu godīgi strādājis par patiešām ļoti labu samaksu, izvairoties no liekiem tēriņiem, taču es ne tuvu neesmu kļuvis bagāts. Neviens Latvijas bagātnieks nav tāds kļuvis godīgā ceļā. Vienkāršoti izsakoties, visi bagātie cilvēki patiešām ir zagļi. Ja viņa tik elementāras lietas neapjēdz, tad viņa nevar būt tiesnese. Pat ne rajona tiesā. Par tiesnešiem nedrīkst strādāt cilvēki, kuri dzīvo ilūziju pasaulē.

  4. Viņa šādu situāciju skaidroja ar to, ka Latvijā kā valstī, kas dzīvojusi komunismā, vēl aizvien valda uzskats, ka “bagāti cilvēki ir zagļi”.
    —————
    Cienījamā Ziemeles k-dze, parādiet man kaut vienu Latvijas miljonāru, kurš savu bagātību ieguvis godīgi!!!

  5. Pieņemsim , ka Latvijas mērogā 100 cilvēku ir bagāti , ir pat miljonāri,tad rodas jautājums , vai godīgā ceļā var pelnīt miljonus un tūkstošu tūkstošus? Ja pārējie valsts iedzīvotāji salīdzinājumam pelna 380 , vai labākajā gadījumā zem 1000 euro? Ja tik krass pretstats , tad teikšu , ka bagātie kaut ko , kaut kur sazagušies savus miljonus bez godīga darba.Godīgi strādājot pie mums nevar klūt bagāts .

Draugiem Facebook Twitter Google+