×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
15. decembris, 2015
Drukāt

Neatceros, ka būtu kādreiz baidījies. Saruna ar Rīgas pašvaldības policijas inspektoru Retu Bolu (20)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

“Tas nav kārtīgs inspektors, par kuru nesūdzas, jo nesūdzas par to, kurš neko nedara,” teic Rīgas Pašvaldības policijas (RPP) Centra pārvaldes inspektors Rets Bols, kad vaicāju, ko saņem vairāk no iedzīvotājiem – sūdzības vai pateicības. Strādā policijā, studē tiesību zinātnes, vēlējies studēt arī sabiedriskās attiecības, mārketingu un psiholoģiju. Rets ir runīgs bez gala, ar humoru un ar viedokli par visu. Šodien viņš saņem Rīgas domes apbalvojumu “Gada policists”.

– Kādas bija sajūtas, kad uzzinājāt par iegūto titulu?

– Jutos pagodināts un novērtēts. Strādājam mēs visi kopā – es, mana ekipāža, dežūrmaiņa un priekšnieki. Esam kā viena komanda. Bet sanāk, ka atzinību saņemu tikai es. Ja man titula vietā iedotu lielu torti, tad es katram atvēlētu pa gabaliņam.

– Varbūt varat pateikt priekšā saviem kolēģiem, kā tikt pie “Goda policista” nosaukuma?

– Ir jādara savs darbs. Tas jāpaveic labi un pareizi. Jāizpalīdz ikvienam, kurš nonācis grūtībās, pat ja tas nav tavs pienākums. Neko ārkārtēju neesmu izdarījis. Labs policists ir sava darba patriots un entuziasts, godīgs un par sevi pārliecināts. Noteikti jābūt arī labai humora izjūtai, bez tās nekādi. Esmu iepazinis diezgan daudzus kolēģus gan RPP, gan Valsts policijā. Nevaru teikt, ka viņi būtu slikti policisti un es būtu par viņiem ar kaut ko labāks.

– Tomēr atzinība ir jānopelna.

– “Goda policistu” izraugās, pamatojoties gan uz iedzīvotāju, gan kolēģu ieteikumiem un atsauksmēm. Acīmredzot cilvēki iegaumē manu uzvārdu, lai gan nezinu – kāpēc. Parasti jau cilvēki mēdz ievērot visu slikto, labo aizmirst. Man jau pašam liekas, ka vairāk rakstītas sūdzības, īpaši pērn. Parasti gan tās nav pamatotas, tomēr katru sūdzību ļoti stingri izvērtē. Kā man reiz teica viens ceļu policijas priekšnieks: “Tas nav kārtīgs inspektors, par kuru nesūdzas, jo nesūdzas par to, kurš neko nedara.” Ja dara un strādā, kāds vienmēr būs neapmierināts, jo policija nekad nevar būt laba visiem.

– Jūs sakāt, ka iegaumē jūsu vārdu. Patiesi, tas ir diezgan neparasts. Vai esat vecākiem jautājis, kā tikāt pie tā?

– Katrā ziņā tas nav no filmas “Vējiem līdzi”. Vecāki man ir tādi, kuriem patīk izcelties, bet neesam īsti pārrunājuši, kāpēc Rets. Mani pašu vārds nav pārāk sajūsminājis. Vārdam gan ir plusi. Ja kāds neapmierinātais prasa vārdu, tad es parasti atbildu – Bols. Rets Bols. Ar to arī kašķis bieži beidzas un visiem uzlabojas garastāvoklis. Cilvēki pat netic, ka man tāds vārds, bijušas sūdzības par to, ka protokolā esmu ierakstījis kaut kādu “Red Bull”.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. Neatceros kad Latvijā kāds policists būtu ko cienījamu izdarījis lai saņemtu jebkāda veida titulu. Tpfu, pret civilajiem kā pret mēsliem, paši pārkāpj likumus par kuriem citus iesēdinātu. Tpfu.

 2. Labs raksts. Apsveicu Rets. Ta tik turpini. Pats nostradaju RPP vairak ka 10 gadus. Darbs gruts, nervozs, bet dalu negativisma rada prieksnieku attieksme. No visiem prieksniekiem pazistu tikai paris cilvekus, parejie-nu saprotat ka gribat.

 3. Labs raksts. Apsveicu Rets. Ta tik turpini. Pats nostradaju RPP vairak ka 10 gadus. Darbs gruts, nervozs, brt dalu nrgativisma rada prieksniecibu attirksme. Vini medz sevi pacelt augsataka limeni neka butu. Liela dala no viniem nav bijusi uz ielas a

 4. Tautas balss = Dieva balss Atbildēt

  Ir sacīts: “vista nav putns un ments NAV cilvēks.”

  • kas tad to ir teicis? kāds tavs draugs deģenerāts, ar kuru stundu laikā gāji dzert divlitrīgo bamsli un pēc kad atskaitīja no skolas, stroikā maisīji javu?

   • idiņ, ja pasaki kādu apgalvojumu, ir jāpamato, ka tā ir, nevis kādam jāpamato ka tā nav. ar saviem komentāriem vien parādi, ka esi mazs, neattīstīts analfabēts, kas dzīvē neko nav sasniedzis un nesasniegs

 5. – Varbūt varat pateikt priekšā saviem kolēģiem, kā tikt pie “Goda policista” nosaukuma?
  ……
  Neko stulbāku nevarējāt pajautāt? Vai tad impotence jau piemetusies, ja pirms tam nespējāt noskaidrot kā tiek piešķirta šī nominācija “Gada policists”? Pie tam policista darba izvērtēšana un labākā noteikšana iedzīvotāju balsojumā notiek jau vairākus gadus!

 6. Intervijas virsraksts par policistu reti… TIZLS …
  GUDRS cilvēks saprot, ka DROSMĪGI cilvēki iet strādāt uz policiju…

 7. APSVEIKUMI Rīgas pašvaldības policijas inspektoram Retam Bole par piešķirto Rīgas domes apbalvojumu “Gada policists”. Godam NOPELNĪTS! Ret, esi riktīgs VECIS ar mugurkaulu, atšķirībā no .. skribenta!
  Ret, šis ir ļoti PAREIZI teikts:
  “Labs policists ir sava darba patriots un entuziasts, godīgs un par sevi pārliecināts”.
  Tā jabūt JEBKURĀ profesijā!

  • Mazais šmurguli, ir redzams, ka tevī liels aizvainojums runā. Tu aizej un viņam to visu pasaki acīs, nevis te klabini šķietamās anonimitātes aizsegā.

 8. Чушь. Боится 😀 просто выделывается перед камерами 😀

 9. Tu esi apkaunojums latviešu tautai.

  • Šī ir atbilde uz vienu rupju komentāru, kas tika dzēsts

  • Precīzi – šitādi reti bydlas ir apkaunojums latviešu tautai, īpaši jau kā ‘menti’ un ‘stukači’.

   • Nu nez vai atzīts labākais sava darba darītājs varētu būt kauns. Kauns ir tādi kā tu, kuri savā tukšajā un bezpalīdzīgajā dzīvē neko neredzēs un tālāk par gatera strādnieku netiks. Pa vakariem dzīvojot mammai uz kakla rakstīt dumjus komentārus internetā.

   • Nu nez vai atzīts labākais sava darba darītājs varētu būt kauns. Kauns ir tādi kā tu, kuri savā tukšajā un bezpalīdzīgajā dzīvē neko neredzēs un tālāk par gatera strādnieku netiks. Pa vakariem dzīvojot mammai uz kakla rakstīt dumjus komentārus internetā.

 10. Esmu bijis karā un labi zinu, ka bailes palīdz izdzīvot, protams, ja tās pārvar.
  Bezbailīgie ir pirmie pagalam.

 11. Prieks par šo strādāt un domāt gribošo un varošo puisi. Lai veicas arī turpmāk – gan darbā, gan mācības un lai beidzot atliek arī brīvs laiks savai personīgai dzīvei.

 12. “Tas nav kārtīgs inspektors, par kuru nesūdzas.
  Redz, kas ir kārtīga policista darba kritērijs. Galvenais – lai būtu vairāk sūdzību. Tāpēc policisti tā cenšas iegūt “kārtīga” policista statusu.

Draugiem Facebook Twitter Google+