×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
4. janvāris, 2013
Drukāt

Neatkarīgajiem teātriem valsts novirza 40 tūkstošus latu

Foto - LETAFoto - LETA

Kultūras ministrija (KM) konkursa kārtībā nevalstiskajiem teātriem piešķīrusi kopumā 40 000 latu, un finansējumu šogad saņēmuši – “Dirty Deal Teatro”, Ģertrūdes ielas teātris, radošā apvienība “Nomadi”, “Teātris TT” un teātris “Skatuve”, aģentūru BNS informēja ministrijas pārstāve Annija Senakola.

Pērnā gada nogalē KM izsludinātā konkursa “Par atbalstu profesionāliem nevalstiskiem teātriem” nolikums ietvēra plašāku kritēriju loku nekā iepriekšējā gada konkursā, norādīja ministrijas pārstāve.

Konkursa komisija vērtēja teātra darbību Latvijas teātra mākslas kontekstā, piemēram, novatorismu, piedāvājuma daudzveidība, pieejamību, izglītojošos un sociālos projektus. Tāpat tika vērtēta teātra kompetence, profesionalitāte un resursu kapacitāte, līdzšinējās darbības regularitāte, izrāžu un apmeklētāju skaits gadā, kā arī teātra plānotās darbības turpmākajam gadam.

Vienlaikus būtisks bija teātra darbības mākslinieciskās kvalitātes novērtējums – dalība Latvijas un starptautiskos festivālos, nominācijas un balvas Latvijā un starptautiskā vidē. Komisija vērtēja arī veiktās mārketinga aktivitātes, biļešu politikas elastību un pieejamības veicināšanu. Tāpat pretendentam bija jāiesniedz administratīvo un saimniecisko izdevumu apraksts un jāraksturo finansējuma piesaiste no Valsts kultūrkapitāla fonda un citiem avotiem.

Kopumā konkursā tika iesniegti 12 pieteikumi, no kuriem 11 atbilda konkursa nolikuma prasībām. Piecu pieteikumu vidējais vērtējums sasniedza noteikto minimāli nepieciešamo punktu skaitu, lai pretendētu uz finansējumu.

Saskaņā ar konkursa nolikumu konkursa komisija finansējumu sadalīja starp pieciem pretendentiem proporcionāli iegūtajam punktu skaitam: teātrim “Dirty Deal Teatro” (biedrībai “Savienojums”) – piešķirti 9807 lati, Ģertrūdes ielas teātrim (biedrībai “Tarba”) – 9786 lati, Radošai apvienībai “Nomadi” (“Nomadi”) – 7813 lati, “Teātrim TT” (“Teātris TT”) – 6409 lati, teātrim “Skatuve” (biedrībai “Teātris “Skatuve””) – 6185 latu.

Saņemto finansējumu teātri varēs izmantot darbības nodrošināšanai, tostarp administratīvajiem un saimnieciskajiem izdevumiem – telpu īrei, komunālajiem maksājumiem, transporta un citiem izdevumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+