×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
23. oktobris, 2014
Drukāt

Neatrastais vēl nav pazudušais

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Režisors Deivids Finčers trillerī „Neatrodamā“ spēlējas ar skatītāju uztveri, liekot mocīties neziņā par varoņu patieso dabu un meklēt notikumu izskaidrojumu, pirms piedāvātā atrisinājuma stāstā par sievas nozušanu šķietami laimīga pāra piektajā kāzu gadadienā.

Finčers kulta rezšisora statusu iemantoja jau deviņdesmito gadu nogalē, kad uz ekrāniem iznāca filma „Cīņas klubs“ ar Bredu Pitu un Edvardu Nortonu galvenajās lomās. Šādu spēlēšanos ar sižetu, skatītāju pieņēmumiem par notiekošo un filmas varoņu identitāti viņš attīstījis gan jau pirms, gan arī pēc tam – filmās „Zodiaks“ (2007), „Spēle“ (1997), „Septiņi“ (1995), kā arī skandināvu filmas, arī romāna ekranizācijas, „Meitene ar pūķa tetovējumu“ (2011) amerikāņu rimeikā un turpina to darīt arī savā jaunākajā darbā.

Filmas „Neatrodamā“ galvenais varonis ir bāra īpašnieks Niks Danns (Bens Afleks), kurš, pārnākot mājās, atrod vardarbības pēdas un viņa sieva Eimija (Rozamunda Paika) vairs nekur nav atrodama. Izmeklētājai rodas aizdomas, ka šķietami nevainīgā notikuma vieta tomēr raisa jautājumus un pamazām aizdomas par, iespējams, notikušo noziegumu sākt krist uz Niku pašu, jo izrādās, ka ģimenes dzīve nav bijusi tik perfekta, kā ārēji šķiet. Bens Afleks pārliecinoši ataino sāpju pārmāktu vīru, kura izturēšanās pamazām tiek kompromitēta, atklājoties arvien jaunām detaļām par laulātā pāra kopdzīvi un ģimenes finansiālo pusi. Eimija nav parasta ierindas pilsone, par kuras pazušanu interesētos tikai ģimene, draugi un kaimiņi. Viņa ir pazīstamas rakstnieces meita, kura bērnībā tika padarīta par prototipu mātes sarakstītajām bērnu grāmatām, kas izraisījušas milzu popularitāti, līdz ar to negadījums kļūst par publisku notikumu, radot papildus sabiedrības spiedienu uz Eimijs vīru kā iespējamo vaininieku.

Filma ir veidota pēc Džilianas Flinnas tāda paša nosaukuma romāna motīviem, kas tikai divus gadus pēc publicēšanas (2012) un ātri vien nonākšanas bestselleru sarakstā ir jau pārtapis filmā, ko scenārijam piemērojusi rakstniece pati. Filmas skatītāju informatīvais lauks tiek nemitīgi paplašināts, paralēli notiekošajai izmeklēšanai ievijot atmiņu ainas par Nika un Eimijas attiecību līkločiem, iepazīšanos, bildinājumu, laimīgajiem posmiem un pamazām augošajām problēmām abu starpā. Dažādie skatpunkti un varoņu identitātes interpretācijas iespējas padara sāstu saistošu gan kā trilleri, meklējot vainīgo, gan kā ģimenes attiecību šķērsgriezumu, kurā psiholoģiskais spiediens mēdz būt daudz spēcīgāks par fizisku nodarījumu. Šī ir Finčeram atbilstoša tēma, kuru viņš risina jau ierastā profesionālā manierē.

UZZIŅA:

„Neatrodamā“/ Gone Girl

ASV, 2014

Režisors Deivids Finčers

Lomās: Bens Afleks, Rozamunda Paika, Nīls Patriks Hariss, Kima Dikensa, Tailers Perijs, Kerija Kūna u.c.

Kinoteātros „Citadele“, „Multikino“, „Cinamon“ no 03.10.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+