×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.7°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
23. novembris, 2016
Drukāt

Neatsakās no ieceres par socnodokli mazajām algām (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Saeima šodien nolēma noraidīt priekšlikumu atteikties no prasības, ka darba devējiem par strādājošo sociālās iemaksas būs jāveic vismaz no minimālās algas apmēra.

Latvijas Reģionu apvienības deputāte Nellija Kleinberga (LRA) uzsvēra, ka LRA aicina atcelt izmaiņas likumā, kas paredz noteikt minimālās sociālās iemaksas no pilnas minimālās algas, pat ja cilvēks saņem mazāku algu un strādā nepilnu laiku. Viņa norādīja, ka sabiedrība šīm izmaiņām nav gatava un satraukumu par gaidāmo regulējumu pauduši lauku novadu pārstāvji.

Politiķe akcentēja, ka tas būs papildu slogs biedrībām, uzņēmējiem, kā arī tiks radīta neziņa darba ņēmējiem. Tas negatīvi skars arī cilvēkus, kuri piedalās Latvijas simtgades pasākumu gatavošanā.

Savukārt finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) pauda, ka Saeimas sociālo un darba lietu komisijas darba grupa jau šogad strādās pie iespējas, lai paplašinātu to sabiedrības grupu skaitu, uz kurām izmaiņas neattieksies. Viņa norādīja, ka jau tagad likumā ir minētas vairākas grupas, kuras grozījumi neskars, piemēram, pensionāri un cilvēki ar invaliditāti.

Saeimas šodien pieņemtās izmaiņas likumā par valsts sociālo apdrošināšanu arī nosaka noteikt sociālās iemaksas mēnesī par katru uzņēmuma taksometru 130 eiro apmērā, kas palīdzēs nodrošināt taksometru vadītāju sociālo aizsardzību.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. nav variantu, jaaicina Putins paliga! lai cik tas stulbi nebutu, vinu pensija ir lielaka par musu!

Draugiem Facebook Twitter Google+