Mobilā versija
+3.7°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
23. novembris, 2016
Drukāt

Neatsakās no ieceres par socnodokli mazajām algām (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Saeima šodien nolēma noraidīt priekšlikumu atteikties no prasības, ka darba devējiem par strādājošo sociālās iemaksas būs jāveic vismaz no minimālās algas apmēra.

Latvijas Reģionu apvienības deputāte Nellija Kleinberga (LRA) uzsvēra, ka LRA aicina atcelt izmaiņas likumā, kas paredz noteikt minimālās sociālās iemaksas no pilnas minimālās algas, pat ja cilvēks saņem mazāku algu un strādā nepilnu laiku. Viņa norādīja, ka sabiedrība šīm izmaiņām nav gatava un satraukumu par gaidāmo regulējumu pauduši lauku novadu pārstāvji.

Politiķe akcentēja, ka tas būs papildu slogs biedrībām, uzņēmējiem, kā arī tiks radīta neziņa darba ņēmējiem. Tas negatīvi skars arī cilvēkus, kuri piedalās Latvijas simtgades pasākumu gatavošanā.

Savukārt finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) pauda, ka Saeimas sociālo un darba lietu komisijas darba grupa jau šogad strādās pie iespējas, lai paplašinātu to sabiedrības grupu skaitu, uz kurām izmaiņas neattieksies. Viņa norādīja, ka jau tagad likumā ir minētas vairākas grupas, kuras grozījumi neskars, piemēram, pensionāri un cilvēki ar invaliditāti.

Saeimas šodien pieņemtās izmaiņas likumā par valsts sociālo apdrošināšanu arī nosaka noteikt sociālās iemaksas mēnesī par katru uzņēmuma taksometru 130 eiro apmērā, kas palīdzēs nodrošināt taksometru vadītāju sociālo aizsardzību.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. nav variantu, jaaicina Putins paliga! lai cik tas stulbi nebutu, vinu pensija ir lielaka par musu!

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+