×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
8. marts, 2012
Drukāt

Neatzīst prezidenta vēlēšanu rezultātus

Krievijas Vēlētāju līga, kas tika izveidota pēc plašus protestus izraisījušajām 4. decembra parlamenta vēlēšanām, atsakās atzīt svētdien notikušo prezidenta vēlēšanu rezultātus, norādot, ka to gaitā notikuši masveida pārkāpumi.

 

Organizācija “ar nožēlu konstatē, ka Krievijas pilsoniskā sabiedrība 4. martā tika apvainota, tika diskreditēts Krievijas prezidenta institūts, Krievijas vēlēšanu sistēma un visa Krievijas Federācijas valsts vara kopumā”. Līga konstatējusi daudzus gadījumus, kad iecirkņu komisiju sākotnējie protokoli tikuši viltoti, bet vēlētāju skaits, kas balsojuši “īpašos apstākļos”, pieaudzis par trim miljoniem. Turklāt viltojumi vienmēr veikti par labu vienam un tam pašam kandidātam, norāda līgas pārstāvji, šādi izsakoties, pēc visa spriežot, par Vladimiru Putinu.

Vēlētāju līgu izveidoja vairāki pazīstami kultūras darbinieki un žurnālisti. Tajā iesaistījās rakstnieki Boriss Akuņins un Ludmila Uļicka, žurnālisti Leonīds Parfjonovs un Sergejs Parhomenko, televīzijas raidījumu vadītāja Tatjana Lazareva un citi.

Maskavas varas iestādes atļāvušas 10. martā Maskavas centrā Jaunā Arbata ielā rīkot Krievijas opozīcijas aktīvistu mītiņu “Par godīgām vēlēšanām”, paziņojis kustības “Kreisā fronte” koordinators Sergejs Udaļcovs. Iepriekš mītiņa rīkošanu Jaunajā Arbatā bija atbalstījis Vēlētāju līgas priekšsēdētājs Sergejs Parhomenko, kurš apliecinājis, ka tas būs bezprecedenta notikums.

Tagad valsts varai ir divi darbības varianti – meklēt vienošanos ar pilsonisko sabiedrību vai arī uzvesties tā, kā OMON uzvedās 5. martā Puškina laukumā, aizturot desmitiem demonstrantu, arī vairākus opozīcijas līderus, norādīja Vēlētāju līgas līdzdibinātājs rakstnieks Boriss Akuņins.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+