Viedokļi
Aptaujas

Par ko balsosiet pašvaldību vēlēšanās? 25


Ronalds Briedis, dzejnieks
Ronalds Briedis, dzejnieks
Foto – Ieva Čīka/LETA

Ronalds Briedis, dzejnieks: “Skumji redzēt visu to, kas tagad notiek. Mēdz teikt – jābalso par mazāko ļaunumu. Bet vai mums vispār ir tas mazākais ļaunums? Taču skaidrs viens – izvēle ir jāizdara, uz vēlēšanām ir jāiet un jābalso. Ja neizlemsim, par ko balsot un uz vēlēšanām neaiziesim, mūsu vietā izlems un aizies kādi citi. Mūsu lielajā kaimiņzemē arī cilvēki kādā brīdī atmeta ar roku, beigās sagaidīja laikus, kad neko nevar mainīt. Mēs taču to negribam, vai ne?”

 

Valdis Baltruks, Kokneses, Aizkraukles un Jumpravas ev. lut. draudžu mācītājs: “Nereti dzirdam cilvēkus sakām, ka Dievs dos, izlems un parūpēsies. Un ka uz vēlēšanām nav vērts iet. Taču, nedaudz sakāpinot, var sacīt – nebalsojot nobalsoju par ienaidnieku. Nebalsojot pagriežam Latvijai muguru. Mēs nedrīkstam aizmirst, ka mēs dzīvojam savā valstī un ka mums katram pašam arī kaut kas jādara. Pieaugušam cilvēkam ir pienākums iet balsot, tāpat kā bērniem ir pienākums iet skolā. Ja kāds Latvijas pilsonis atļaujas pateikt, ka uz vēlēšanām neies, tas ir tikpat muļķīgi kā tad, ja bērns pateiktu – es skolā neiešu. Jāpiedalās, tas ir kā zemes sāls.”

 

Agita Mače, skolotāja Nīcas novadā: “Mūsu novadā ir trīs saraksti, katrā ir cilvēki, par kuriem es, līdzīgi kā daudzi citi, gribētu balsot. Kā izdarīt izvēli? Balsošu par to sarakstu, kur ir gan tādi cilvēki, kuri sevi ir jau pierādījuši un kuriem varu uzticēties, gan tādi jauni kandidāti, kuri varētu radīt jaunas vēsmas. Priecājos, ka mūsu skolā pat 10. klases skolēni interesējas par vēlēšanām.”

 

Mārīte Kūla, ārste Liepājā: “Vispirms laikam vajag pateikt, par kuriem nebalsošu. Savu balsi neatdošu tiem, kuru solījumiem nav stingra pamata apakšā. Īstie cilvēki, par kuriem balsot, ir tie, kas dara. Un kas pierādījuši, ka prot darīt. Priecājos, ka man nav gadījies dzirdēt kādu sakām, ka uz vēlēšanām neies.”

LA.lv