Ekonomika
Bizness

Nebanku kredītdevēji prasa apturēt vēl viena ārvalstu nelegālā kredītdevēja darbību 1

Foto-Shuterstock

Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācija (LNKA) pieprasa Patērētāju tiesību aizsardzības centram (PTAC) apturēt vēl viena nelegālā kredītdevēja darbību, kurš kreditēšanas pakalpojumus no ārvalstīm sniedz interneta vietnē “http://www.creditday.eu”.

Tāpat, rūpējoties par patērētāju interešu aizsardzību, asociācija atkārtoti prasa, lai PTAC nekavējoties īstenotu sabiedrības informēšanas pasākumus par nelegālajiem kredītdevējiem, paziņojumā medijiem norāda LNKA.

“Saņemto informāciju par nelegālajiem kredītdevējiem vērtējam kā satraucošu signālu nelegālā tirgus ienākšanai Latvijā, kas var radīt nopietnu apdraudējumu patērētāju interesēm. Mūs satrauc arī tas, ka PTAC ļoti vieglprātīgi izturas pret šī jautājuma risināšanu – nelegālie kredītdevēji ir ēnu ekonomika. Neveicot nekādas darbības nelegālo kredītdevēju apkarošanai, PTAC skaidri pasaka, ka valstī ēnu ekonomika ir pieņemama. Turklāt PTAC galvenā funkcija, kas ir patērētāju interešu aizsardzība, vispār netiek īstenota,” uzsver asociācijas vadītāja Baiba Fromane.

Asociācija uzskata – ja PTAC nav resursu vai instrumentu, lai cīnītos ar nelegālo tirgu, tas nekavējoties jārisina politiskā līmenī.

“Ir jau, protams, viegli legālajam biznesam uzlikt neadekvātu regulējumu, bet jāatceras, ka jebkura valsts iejaukšanās tirgus ekonomikā rada blakus efektus. Un viens no tiem ir nelegālais tirgus. Lombardi tam ir labs piemērs – šobrīd Latvijā strādā vismaz 24 nelegālie lombardi, ar kuriem valsts netiek galā. Ierobežot pakalpojumu sniegšanu internetā būs vēl grūtāk,” norāda Fromane.

Asociācijā atgādina, ka tā jau iepriekš aicināja PTAC nekavējoties apturēt nelegāla Lietuvas pilsonim piederoša, Čehijā reģistrēta uzņēmuma darbību, kurš Latvijā strādā ar domēnu “www.creditor.lv”, izsniedzot patēriņa kredītus. Lai arī nelegālais kredītdevējs ir apturējis kredītu izsniegšanu līdz 28. janvārim, interneta vietne joprojām darbojas, tādējādi maldinot patērētājus Latvijā, norāda LNKA.

LNKA pārstāv uzņēmumus, kuriem ir vairāk nekā 70% no kopējās nozares tirgus. Asociācijas mērķis ir veidot uzticamu, sociāli atbildīgu un uz ilgtermiņa sadarbību vērstu kreditēšanas praksi.

LA.lv