Mobilā versija
-2.1°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
17. decembris, 2014
Drukāt

Nebanku kreditētājiem būs jāinformē VID par iedzīvotāju saistībām (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Saeima trešdien galīgajā lasījumā atbalstīja likuma grozījumus, kas no nākamā gada paredz pienākumu līzinga un kreditēšanas pakalpojumu sniedzējiem, izņemot kredītiestādes, Valsts ieņēmumu dienestam (VID) sniegt ziņas par fiziskām personām, kuru veiktie līzinga vai kredīta un ar to saistīto procentu maksājumi pārsniedz minimālo algu (360 eiro) vai 4320 eiro gadā, aģentūra BNS uzzināja parlamentā.

Grozījumi likumā par nodokļiem un nodevām izstrādāti, lai vairotu nodokļu ieņēmumus un apkarotu ēnu ekonomiku. Pēc Saeimas Juridiskā biroja ieteikuma pienākums sniegt informāciju par iepriekšējā gadā veiktajiem līzinga vai kredīta un ar to saistīto procentu maksājumiem, kuru kopsumma kalendārā gada laikā pārsniedz 4320 eiro, izņemot, ja līzinga vai kredīta līgums ir noslēgts ar kredītiestādi, noņemts no fiziskām personām. Visu informācija VID saņems no līzinga un kreditēšanas pakalpojumu sniedzējiem.

Finanšu ministrija (FM), kas grozījumus izstrādājusi, norāda, ka līdz šim nereti konstatētas situācijas, kad fiziska persona, kurai nav regulāru ienākumu, regulāri veic kredīta vai līzinga maksājumus, par iegādāto nekustamo īpašumu vai transportlīdzekli.

“Ņemot vērā šo finanšu pakalpojumu plašo izplatību, ir būtiski pārliecināties, ka personas izdevumi, kas saistīti ar kredīta atmaksu vai regulāriem līzinga maksājumiem, nepārsniedz deklarētos ienākumus. Likumprojektā iekļautie grozījumi ļautu VID apzināt personu loku, kas, iespējams, nav reģistrējuši visus gūtos ienākumus un šādas normas esība jau pati par sevi preventīvi sniegtu pozitīvu iespaidu uz nodokļu maksātāju attieksmi pret nodokļu nomaksas disciplīnu, zinot, ka informācija par veiktajiem līzinga un kreditēšanas pakalpojumiem būs pieejama VID,” skaidro ministrijā.

FM norādīja, ka VID uzturēs jaunu publisku reģistru, kurā vienreiz gadā publicēs informāciju par nodokļu maksātāju (juridisku personu) iepriekšējā taksācijas gadā samaksāto VID administrēto nodokļu (nodevu) apmēra kopsummu un vidējo nodarbināto personu skaitu.

Attiecīgie likumu grozījumi ir nākamā gada valsts budžeta pavadošo likumprojektu paketē, par kuru trešdien lemj Saeima.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Kad gulesu zarka nodokli ari bus jamaksa.

  2. tagad pat no kredīta vēl dabūs nodokļus maksāt,,,,drīz jau urīna analīzes arī VID pieprasīs…..

  3. Velk uz totalitārismu – pilnīga kontrole pār VISU !!!

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+