×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.2°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
10. oktobris, 2017
Drukāt

Nebijis gadījums: nojauks patvaļīgi uzceltu dzīvojamo māju (31)

Ekrānšāviņš no zz.lv ar māju, kas tiks nojauktaEkrānšāviņš no zz.lv ar māju, kas tiks nojaukta

Jelgavas novada pašvaldība šodien īsteno nelegālas būvniecības objekta piespiedu nojaukšanu, kas praktiskā izpildījumā ir bezprecedenta gadījums Latvijā, uzsver pati pašvaldība. Parasti to īsteno pats īpašnieks, taču šajā gadījumā tā organizēta ar vairāku dienestu iesaisti, ņemot vērā īpašnieku “ignorējošo attieksmi”.

Kalnciema pagastā dzīvojamā māja “Luģi 1” ir patvaļīgi uzbūvēta applūstošā dabas teritorijā. Kompromiss, arī par īpašuma pārvietošanu, neesot panākts kopš 2009.gada.

Noslēdzoties tiesvedības procesam vairākās instancēs, dome uzdeva īpašniecei deviņu mēnešu laikā nojaukt patvaļīgi uzbūvēto dzīvojamo māju un saimniecības ēku. Taču līdz pat šim brīdim tas nav noticis. Mājas īpašniece ir mēģinājusi būvi definēt kā mazēku, gan citādi determinēt tās statusu, konkrētajā gadījumā ēka iekļaujas vienotā apbūves laukumā 180 m2 platībā.

2017.gada vasaras nogalē Jelgavas novada pašvaldība ēkas īpašniekiem nosūtīja brīdinājumu par piespiedu naudas piemērošanu saistībā ar domes lēmuma nepildīšanu.

Līdz ar to sabiedriskās kārtības ievērošanai nelikumīgi uzceltu būvju nojaukšanas procesā šodien iesaistīti Jelgavas novada pašvaldības speciālisti un Pašvaldības policija, sadarbojoties ar Valsts policijas un citiem atbildīgajiem dienestiem.

Pašvaldībā aģentūru LETA informēja, ka būves nojaukšanu veic konkursa kārtībā izvēlēta firma un būves demontāžas izmaksas ir 6130 eiro, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli.

Aizbildinoties ar to, ka īpašniece iepriekšējā konkursa rezultātā izvēlētās firmas pārstāvjiem izteica personiskus draudus un šī firma līdz ar to atteicās veikt nojaukšanas darbus, “drošības apsvērumu dēļ” uzņēmuma nosaukumu Ozoliņa neatklāj.

Pašvaldībai būs arī papildu izdevumi par mantu savākšanas un uzglabāšanas pakalpojumiem, tāpēc visu darbu gala summa būs atkarīga no tā, cik ātrā laikā mantas tiks izņemtas no uzglabāšanas. Kopējās izmaksas varētu sasniegt 10 000 eiro.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (31)

 1. Ko var stāstīt pasakas, konkursa kārtībā izvēlēta būvfirma. Zināms kā novads izvēlas gan būvniekus, gan projektētājus.
  Cik ir nācies piedalīties būvniecības konkursos Jelgavas novadā, tad vienmēr vinnē viens būvniecības kantoris, kas būvē vienmēr viena un tā paša kantora zīmētos projektus.
  Arī nojaukšanas izmaksas, kādi 10 tūkstoši?, vienā dienā sagrauj ar ekskavatoru, 3 dienās aizved. Maksimums 2-3 tūkstoši un viss, bet te noteikti ir ierēķināta Caunes prēmija par labi paveiktu darbu, būvvaldes būvinspektors gan jau arī saņems prēmiju par neatlaidību.
  Laikam nojauca tāpēc, ka negāja sataisīt makalatūras čupiņu uz Caunes sponsorēto projektu biroju.

 2. interesanti, kuram savajadzējies šo zemes pleķīti…

 3. UN TIEŠĀM ROKA CĒLĀS NOPOSTĪT? MEŽOŅI!!!!

 4. UN TIEŠĀM ROKA CĒLĀS?
  NEZVĒRI!

 5. Tad jau drīz nojauks arī Valērija Maligina māju, kas uzbūvēta Lielupes palienē Salas pagastā iepretī Valteriem, Šķēles būvēto privātmāju ciematu Priedainē Lielupes palienē un Šlesera nelikumīgi uzbūvēto, ekspluatācijā nenodoto privātmāju krasta kāpu aizsargjoslā Jūrmalā. Un pēc tam ķersies klāt Šķēles privātmājai “Mākoņi” jūras krastā Lilastē.

  • HA-HA-HA! Varenajiem tiek atļaujas = kādas vien vēlas un kur. NAUDAS MAISIEM LIKUMDEVĒJI UN IZPILDĪTĀJI VĒL D…. NOLAIZĪS. CITA LIETA – KAROT AR TANTĒM!

 6. PAREIZI VAJAG TACU IZNICINAT PENSIONARUS LAI NAV PEISIJAS JAMAKSA!

 7. Dižai cietējai Kalnciemā ir dzīvoklis, ja kas.

 8. Nu beidziet, būvēšanā anarhija nav pieļaujama,neatkāpsimies akmens laikmetā.

  • Piekrītu! Bet ir tāda pati atbildība jāuzliek arī bagātniekiem! Kas viņiem dod būvatļaujas dažādās lieguma zonās?
   Varenie! Atraduši, ar ko karot! Lai tie kārtības ieviesēji kaut vai ieskrāpj ar nagu d… oligarhiem! Tad bikses trīc.

   • Anarhijai būvniecībā nav vietas, fakts, bet.. kam ši maza mājiņa traucēja?
    Applūošā teritorija- pašu risks un līdzekļi. Tik applūstoša nemaz nav, ja gadiem dzīvoja
    Attaisnotu barbarisko nojukšnu vienīgi pēc tam, kad būtu nostumtas varenās villas kas sacelts kāpu zonā, nodarot dabai lielus postījumus.

 9. Par 10000 var nopirkt angaru un glabat muzigi.

 10. Lai tās sētas nojauc nelegālās,ap Baltezeru ,kā stāv ta stāv,ezeram klāt netiek,netiek iecerota liegumu zona 15 metri.

 11. Kam tā māja traucē. Kam!? Banānu republika.

 12. Kur palika mans komentārs?

  • UN TIEŠĀM CĒLĀS ROKA?
   Tā jau ir – kas paši visu mūžu valstij zaguši, krēslos sēdēdami, rijuši un grābuši bez sāta – tiem citu darbs nav svēts. Viņi nezin, kas ir pūļu sviedri.

 13. Tieši tā.Tādi šlrseri būvē savas pilis kur patīk un iznīcina visu kas mums ir svēts,bet šeit cilvēki no saviem ietaupījumiem uzbūvēja mājiņu nedaudz lielāku par mazmājinu. Kungi,vai Jūs tagad jūtaties labi? Nepaies liels laiks,ka paši tajā vietā kaut ko celsiet.

 14. Caune – Latvijas valsts negods un posts !

 15. 40-tajos gados mūsu tautu izsūtija okupanti,tagad Latviešim dzīvi bojā paši Latvieši<kas notiek ar šo tautu mēs drīz sagaidisim 100 gadi,bet čekistu asinis vēljoprojām plūst pa visādiem valsts kantoriem un to kabinetiem.Man esot Latvietim ir kauns par Latvijas valsts ierēdniecībām

 16. Izņēmi vārdus no mutes. Būtu kāds uzdrošīnājies nelikumīgi uzbūvēto Šlesara māju nojaukt.

 17. visu nojaukt, atņemt, aizliegt, uzspridzināt, nosist un nošaut ……. tāda ir devīze 27 gadu garumā

 18. ar ko tieši dotā māja sariebusi pašvaldibai, ka tik ļoti cenšas. bet vispār mums tie “buvniecibas likumi”ir galigi aigājuši šķērsām arhitektu un ierēd’nu lobija dēļ. katrs no viņiem grib pēc iespējas lielāku kumosu sev nokost un nupat jau sirdsmājiņu uzbuvet jau papīru kārtošana maksā dārgāk par celtniecibas izmaksām. saprotams vel butu sabiedriska celtne, daudzdzivok’\lu māja vai 10 stāvu privātmāja, bet suņubūdas izmēra būceni, kas var apdraudet tikai pašu īpašnieku jābūvē kā nezin kādu pili. un viss tikai lai katrs varetu savu naudas daļu noslaukt un dzivot prektiski no nekā, un kukuļiem (ko izspiež neliekot parakstiņu tāpat vien) un reāli jau vienalga neviens no viņiem ne par ko neatbild. uz zolitudes lietu paskatietes. vainigo nav kaut izstiepies, bet paraksti ir.
  citās valstīs vispār privātie būvē bez nekā, beigās reģistrē kas sanācis un viss

 19. Tik un tā es būvēšu māju laukos bez kādām būvatļaujām un projektiem,tas iznāks daudz lētāk.

 20. Gnīdas tā maja nevienam netraucē un izņemot saimnieku neviens neriskē

 21. Polpota un Pinočeta režīms !

 22. Un Papē ko leiši sacēluši.

Draugiem Facebook Twitter Google+