×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
13. jūlijs, 2015
Drukāt

Nebijis kaķēnu “uzlidojums” patversmēs – mazuļus izmet, kur pagadās, pat uz šoseju braucamās daļas (2)

kakeni

Šovasar dzīvnieku patversmēs nebijušā skaitā uzņemti kaķēni, kurus to nežēlīgie saimnieki izmetuši neiedomājamās vietās un veidos: mazuļi izmesti no braucošām automašīnām, atstāti tualetēs un izsviesti atkritumos, satraukti ir Juglas dzīvnieku aizsardzības biedrībā “Labās mājas”.

“Kaķēni, kaķēni un vēlreiz kaķēni – tā vien šķiet, ka visa pasaule sastāv tikai no kaķēniem, kurus cilvēki izmet. Tieši šādas smagas domas nospiež visu Latvijas patversmju darbinieku sirdis. Diemžēl uzņemt iespējams nelielu daļu no pamestajiem mazuļiem, jo sacensties ar necilvēku izdomu kaķēnu izmešanas veidos nav iespējams. Izmesti “pliki” uz ielas, pat uz šoseju braucamās daļas. No braucošām mašīnām mesti pa logiem. Izmesti mēslainēs, celtniecības atkritumu konteineros, šahtās, kanalizācijas lūkās, bedrēs. Sabāzti kastēs, grozos, maisos un izmesti pie patversmēm, baznīcām, bērnudārziem, veikaliem, tirgos, sabiedriskā transporta pieturās, sabiedriskajās tualetēs, atstāti trolejbusos, vilcienos. Un kur vēl bez šiem, cilvēku mājās dzimušajiem, mēnesi, divus tur augušajiem un tad izmestajiem kaķēniem tie mazuļu tūkstoši, kas piedzimuši ielu kaķiem,” vēstīts patversmes mājaslapā.

Pagrabos, pažobelēs mītošie pārsvarā ir slimi – ar aizpuņķotām actiņām, deguniem, dažādu parazītu apsēsti, novārguši. Patversmē uzsver, ka tik maz vajag cilvēkam izdarīt: sterilizēt savu kaķeni, kastrēt savu runci vai iesaistīties piedāvātajās ielu kaķu bezmaksas sterilizācijas programmās. Tad nebūtu laiks un enerģija jātērē, kā arī jāpiepūlas domājot, kā labāk, kur labāk izmest, lai nosprāgst.

“Ap Lieldienu laiku ļaudis kā traki sturmēja patversmes, vēloties adoptēt mazos kaķēnus, kuru tobrīd nebija. Toties šobrīd, kad kaķēnu tūkstoši ir malu malās, uz patversmēm vairs ierodas tikai retais. Diemžēl “Labo māju” šodienas realitāte ir tāda, ka kaķēnus, kā arī pieaugušos kaķus varam piedāvāt tikai adopcijai. Kaķu uzņemšana pagaidām vairs nav iespējama. Šogad jūnijā ir sasniegts vēl nebijis kaķu skaits patversmē: 115 kaķi!”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Pati valsts ar saviem likumiem, sodiem un uzliktajiem nodokļiem ir panākusi to, ka cilvēki ir kļuvuši nežēlīgi un vienaldzīgi pret dzīvniekiem. Piemēram Krāslavā es biju šokā kad uzzināju ka tur par klaiņojošo ielu kaķu barošanu uzliek naudas sodu, tu labu gribēdams pabaro dzīvnieku un tevi vēl par to soda, cik vēl zemu kritīsim.

  2. Ko te šausmināties,nu nedarbojas Latvijā likumi un līdz ar to situācija ir tāda kāda ir.
    Par maz informatīva materiāla,biežāk ir jāiesaistās tautas izglītošanā arī presei.Jāskaidro kāpēc mājdzīvniekam sunim/kaķim(ja tas ir bezšķirnes)ir nepieciešama sterilizācija.
    LA.lv visas kārtis Jums rokās,pieaiciniet speciālistu,ja paši neatrodat materiālu par sterilizācijas nepieciešamību bezšķirnes mājdzīvniekiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+