×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
19. maijs, 2018
Drukāt

Nebūs jārīko izsole nomas īpašumu izpirkšanai (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs attēls

Plānots noteikt mazāku īpašuma iegādes cenu uzņēmējiem, kuri pirms tam kā nomnieki ieguldījuši īpašuma attīstībā. Līdz 2019. gada 1. aprīlim plānots noteikt arī pašvaldību nomas objektu atsavināšanas kārtību.

Beidzot tiks atrisināta problēma, kas līdz šīm daudzus uzņēmējus atturēja veikt investīcijas pašvaldību nomas īpašumos. Taču šī iniciatīva nāk pārāk vēlu un, visticamāk, neatgriezīs atpakaļ investīcijas, kuras jau aizplūdušas no Latvijas, uzņēmējiem saskaroties ar beztiesību, nomas līguma termiņam beidzoties.

“Viennozīmīgi pasaku – nekādu investīciju vairs šajā valstī, kur tiesiskajai paļāvībai nav nekādas nozīmes. Es un mūsu investoru grupa pārdodam aktīvus Latvijā un investējam valstīs, kur tiek nodrošināta investīciju aizsardzība. Mūsu pieredze liecina, ka šī ir populistiska valsts, kur nospļauties par uzņēmējiem,” “LA” atzina Vidzemes puses uzņēmējs, kurš nevēlējās publiskot savu vārdu.

Lai rastu saviem iedzīvotājiem jaunas darba vietas, kā arī sakārtotu degradētās teritorijas, daudzas pašvaldības uzņēmējiem piedāvā nomāt ēkas, kurās veikt saimniecisko darbību, piemēram, izveidot ražotni. Komersanti, ieguldot savus finanšu līdzekļus, ir ieinteresēti pēc nomas līguma beigām to iegādāties savā īpašumā. Taču saskaņā ar pašreizējo likumdošanu pašvaldībai šis objekts ir jāliek izsolē, kas nozīmē vairāku pretendentu piedalīšanos un pārdošanu par augstāko cenu. Līdz ar to komersanti nav ieinteresēti veikt investīcijas pašvaldības īpašumā.

Tagad valdība konceptuāli vienojusies, ka ļaus uzņēmējam kā pirmajam pretendentam iegādāties nomāto nekustamo īpašumu no pašvaldības, bal­stoties uz nekustamā īpašuma nomas līgumu. Proti, nomniekam būs iespēja ierosināt pašvaldības nekustamā īpašuma atsavināšanu, un uzņēmējs varēs izpirkt nekustamo īpašumu par pārdošanas cenu, kas būs noteikta atbilstoši neatkarīga tirgus vērtētāja novērtējumam.

Tiek piedāvāts arī noteikt samazinātu pārdošanas cenu šī īpašuma iegādei, no īpašuma pārdošanas cenas atskaitot nomnieka veiktos ieguldījumus.

“Tā ir apsveicama iniciatīva,” teic Rēzeknes speciālās ekonomiskās zonas pārvaldniece Sandra Ežmale. “Prakse un situācijas ir dažādas. Pašvaldībām būtu jāļauj pieņemt lēmumu, kādos gadījumos veikt īpašuma izsoli un kādos, ja ir atbildīgs investors, to nerīkot. Ja labi strādājošs uzņēmējs vēlas paplašināt ražošanu, tad, manuprāt, izsole par pašvaldības zemi nebūtu jārīko. Nav jau tā, ka mums te investori stāvētu rindā, un nav jau tā, ka investoru mērķis būtu organizēt kādas shēmas.”

Katrai pašvaldībai pieder kāds īpašums, ar kuru tā nezina, ko darīt, jo apsaimniekošana prasa ieguldījumus. Tās ir gan vēl no padomju laikiem saglabājušās rūpniecības teritorijas ar dzelzsbetonu konstrukcijām, gan pussagruvušas ēkas, kuras ir vai nu jānojauc, vai jāsakārto. Tādi īpašumi ir gan bagātajām pašvaldībām kā Rīgai un Ventspilij, gan arī Līvānos, Ludzā, Madonā, Smiltenē u.c. Tā saucamās degradētās teritorijas Latvijā aizņem vairāk nekā 5 tūkst. ha. Par Eiropas fondu līdzekļiem līdz 2020. gadam plānots sakārtot tikai desmito daļu no tām.

Āgenskalna tirgus nomas tiesību izsolei nupat pieteikušies Kalnciema kvartāla īpašnieki brāļi Dambergi. “Mums šī ir pirmā reize, līdz ar to neesam ikdienā ar pašvaldības īpašumu nomu saskārušies. Āgenskalna tirgus ēkas un pieguļošās teritorijas nomas tiesības tiks izsolītas uz 30 gadiem, tas ir daudz. Šķiet, ka situācijas var būt dažādas, tās atkarīgas no nomas līgumiem, termiņiem, investīciju apjoma,” uzskata Kārlis Dambergs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  =========

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

Draugiem Facebook Twitter Google+