Ekonomika
Bizness

“Nebūs viegli un ātri, bet varam OIK atcelt.” Paziņo, kas vadīs OIK atcelšanas darba grupu14

Foto – Dainis Bušmanis/Latvijas Avīze

Obligātā iepirkuma kompontente (OIK) esošajā izskatā bija fundamentāla, makroekomiska kļūda, kas jāmaina. Ir jālabo Aigara Kalvīša un Ivara Godmaņa valdību laikā pieļautās kļūdas, ar kurām pēcāk cīnījušās daudzas valdības, pēc “Vienotības” partijas sēdes preses brīfingā pavēstīja ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (“Vienotība’).

Viņš Saeimā prezentēs OIK atcelšanas darba grupu, kuras mērķis būs līdz 1.augustam izstrādāt piedāvājumu, kā atcelt OIK un piedāvās jaunus mehānismus. Savukārt līdz 1.septembrim, balstoties uz darba grupā nolemto, risinājumus iesniegs Ministru kabinetā.

“EM rīcībā esošie mehānismi, ko varam izdarīt, tuvojas savai robežai. Ar to nepietiek un tas prasa fundamentālu risinājumu OIK problēmai. Stingra koalīcijas griba šo problēmu var risināt un izskaust “gāzi grīdā” politiku. OIK ir jāatceļ bez jebkādas tolerances pret negodīgajiem un jāizstrādā tāds mehānisms, kas atbildīs sabiedrības interesēm. Pēc manas iniciatīvas izveidosim augsta līmeņa darba grupu, kas strādās pie OIK atcelšanas,” uzsvēra ministrs.

“Daudz diskutēts pie tā, kā tai jāizskatās, un esam vienojušies, ka tā būtu vairāku ekspertu, nevis politiska darba grupa, kuru vadītu Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Ēriks Eglītis. Tajā esam iekļāvuši visu atbildīgo ministriju valsts sekretārus, sociālos partnerus un visas ieinteresētās puses, tostarp Atjaunojamās elektroenerģijas federāciju, Zemnieku Saeimu, zinātniekus un vēl citus,” sacīja A. Ašeradens.

Saistītie raksti

Tā kā līgumi par elektrības ražošanu OIK ietvaros ir noslēgti ilgākam laika periodam, var rasties problēmas tos lauzt vai pārslēgt. Taču ministrs norādīja, ka ir virkne valstu, kas ar līdzīgām problēmām ir tikušas galā.

“Nebūs viegli un ātri, bet varam OIK atcelt, nezaudējot fokusu uz zaļās enerģijas atbalstīšanu. Būtu jocīgi no tās atteikties – negribu būt gāzes lobijs. Gribu, lai zaļā enerģija darbojas ekonomiski pamatoti,” sacīja A. Ašeradens.

LA.lv