×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.8°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
9. aprīlis, 2018
Drukāt

“Nebūs viegli un ātri, bet varam OIK atcelt.” Paziņo, kas vadīs OIK atcelšanas darba grupu (14)

Foto - Dainis Bušmanis/Latvijas AvīzeFoto - Dainis Bušmanis/Latvijas Avīze

Obligātā iepirkuma kompontente (OIK) esošajā izskatā bija fundamentāla, makroekomiska kļūda, kas jāmaina. Ir jālabo Aigara Kalvīša un Ivara Godmaņa valdību laikā pieļautās kļūdas, ar kurām pēcāk cīnījušās daudzas valdības, pēc “Vienotības” partijas sēdes preses brīfingā pavēstīja ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (“Vienotība’).

Viņš Saeimā prezentēs OIK atcelšanas darba grupu, kuras mērķis būs līdz 1.augustam izstrādāt piedāvājumu, kā atcelt OIK un piedāvās jaunus mehānismus. Savukārt līdz 1.septembrim, balstoties uz darba grupā nolemto, risinājumus iesniegs Ministru kabinetā.

“EM rīcībā esošie mehānismi, ko varam izdarīt, tuvojas savai robežai. Ar to nepietiek un tas prasa fundamentālu risinājumu OIK problēmai. Stingra koalīcijas griba šo problēmu var risināt un izskaust “gāzi grīdā” politiku. OIK ir jāatceļ bez jebkādas tolerances pret negodīgajiem un jāizstrādā tāds mehānisms, kas atbildīs sabiedrības interesēm. Pēc manas iniciatīvas izveidosim augsta līmeņa darba grupu, kas strādās pie OIK atcelšanas,” uzsvēra ministrs.

“Daudz diskutēts pie tā, kā tai jāizskatās, un esam vienojušies, ka tā būtu vairāku ekspertu, nevis politiska darba grupa, kuru vadītu Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Ēriks Eglītis. Tajā esam iekļāvuši visu atbildīgo ministriju valsts sekretārus, sociālos partnerus un visas ieinteresētās puses, tostarp Atjaunojamās elektroenerģijas federāciju, Zemnieku Saeimu, zinātniekus un vēl citus,” sacīja A. Ašeradens.

Tā kā līgumi par elektrības ražošanu OIK ietvaros ir noslēgti ilgākam laika periodam, var rasties problēmas tos lauzt vai pārslēgt. Taču ministrs norādīja, ka ir virkne valstu, kas ar līdzīgām problēmām ir tikušas galā.

“Nebūs viegli un ātri, bet varam OIK atcelt, nezaudējot fokusu uz zaļās enerģijas atbalstīšanu. Būtu jocīgi no tās atteikties – negribu būt gāzes lobijs. Gribu, lai zaļā enerģija darbojas ekonomiski pamatoti,” sacīja A. Ašeradens.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Tam jāveido darba grupa, kura droši vien saņems pāris tūkstošus un gala rezultātā paziņos, ka oik nevar atcelt. Piš*m tautu ;D

 2. Darba grupas vadītājam ir jābūt Zariņam no saskaņas. Viņš to noziegumu pamatā ir izpētījis un varētu nedaudz piežmiegt tos glumos zušus no koalīcijas. Citu variantu nav.

 3. tur daudz funktierēt? Ivars Zariņš visu jau atklājis. Atliek tikai izmantot.

 4. “…un muļķo tautu!!!”( filma “Pie bagātās kundzes”) To latvenergo vispār vajag reorganizēt, jo viena monopolkompānija sadalījās divās – elektrum un sadales tīkli – un tagad rauj ar abiem galiem vieniem un tiem pašiem ķēmiem viņu bezizmēra ķešās. Tā oika dēļ ir likvidēts Liepājas Metalurgs un citi uzņēmumi, kas Latvijai būtu bijuši noderīgi, šīs apzagšanas dēļ nevar normāli strādāt un attīstīties mazie un vidējie uzņēmēji, tāpēc, kad ES drīz beigs eksistēt, bet lietas būs izvazātas, mēs visi atkal būsim pie sasistas siles pilnīgā ekonomiskā tūtē. Ar Atjaunojamo enerģiju šim oikam nav pilnīgi nekāda sakara, jo tas ir tikai dažu veiklu šķēļveidīgo sprukstiņu foršs biznesa plāniņš, kā bezkaunīgi apkāst atlikušos valsts iedzīvotājus. Zviedrijas valsts visas mājsaimniecības apgādā ar saules baterijām un vēja ģenerātoriem un elektroenerģiju ko konkrētā mājaimniecība neizmanto, iepludina kopējā sistēmā, par ko samaksā. VALSTS nevis citi patērētāji, kaut gan zviedri dzīvo daudz īstākā labklājībā nekā mēs, vismaz lielākā daļa latviešu!!! Nesaprotu – mums atbildīgie par valsti un tautu ir kaut kādi jampampiņi tikai??? Balsot jau nav par ko, es iemetīšu tukšu aploksni.

 5. Kamēr cīnīsies ar vecajiem nedarbiem, tikmēr ierēdņi izdomās kādu jaunu. Viss notiek, apraračiki-činavnieki-eirokrāti strādā!

 6. Iedzīvotājs parastais Atbildēt

  Protams, I.G. un A.K. savus nākotnes biznesa plānus sakārtojuši, ieņemdami augstākos valsts amatus un ar OIK lobējot gāziniekus. Bet tagad paši ievāc valsts darba augļus savās privātajās kabatās.

 7. Jo tuvāk vēlēšanas, jo vairāk solījumu.

 8. “Tā kā līgumi … noslēgti ilgākam laika periodam, var rasties problēmas tos lauzt vai pārslēgt. Taču … ir virkne valstu, kas ar līdzīgām problēmām ir tikušas galā”. Piemēram, krievija. Tur tiek galā nevis ar līgumiem, bet ar tiem, kuri līgumus noslēguši. Atrod, kur piesieties, konfiscē mantu un uz ilgiem gadiem cietumā…

 9. Te pienāca Kinzulis - Atbildēt

  tas Vienotības ministrs ir nenopietns?

 10. Neatcels. Tiek tautai pamests priekšvēlēšanu kauls. Darba grupa plizderēs nost piķi un vilks laiku līdz vēlēšanām.

Draugiem Facebook Twitter Google+