×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
14. maijs, 2015
Drukāt

Nacionāļi neatsakās no Levita, ZZS un “Vienotība” atbalsta Vējoni (13)

Foto - LETAFoto - LETA

Vakar kļuva pilnīgi skaidrs, ka valdošajai koalīcijai tomēr nebūs viens kopīgs Valsts prezidenta kandidāts. Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un “Vienotība” paudušas atbalstu aizsardzības ministram Raimondam Vējonim (no labās), bet Nacionālā apvienība (NA) paliek pie sava kandidāta – Eiropas Savienības tiesas tiesneša Egila Levita.

“Mēs uzskatām, ka Valsts prezidenta amats ir ārkārtīgi nozīmīgs. Tas ir cilvēks, kurš personificē valsti un pasaka galveno par to, kas mums šobrīd ir Latvija, kas mums ir svarīgākais. Tādēļ šajā jautājumā nedrīkst vadīties pēc politiskās loģikas vai partiju intereses, bet jāmeklē cilvēks, kurš šos pienākumus spētu veikt pēc iespējas kvalitatīvāk. Egils Levits kā politiski neitrāla persona būtu Valsts prezidenta amatam piemērotākā kandidatūra. Esam gatavi viņu atbalstīt un aicinām arī citu Saeimā ievēlēto partiju pārstāvjus paust viņam savu atbalstu,” vakar pēc NA valdes un frakcijas kopsēdes paziņoja NA līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Partijas oficiālajā paziņojumā Levits tiek slavēts kā no partijām neitrāls kandidāts, politiski pieredzējis un kompetents eksperts, labs orators ar izcilām svešvalodu zināšanām, cienīts Latvijā un starptautiskajā sabiedrībā, Latvijas patriots, kurš savu nacionālo stāju apliecinājis darbos.

Ņemot vērā, ka koalīcijai nav izdevies vienoties par vienotu kandidātu, R. Dzintars iesaka rīkoties pēc scenārija, ka tas cilvēks, kurš prezidenta vēlēšanu pirmajā kārtā gūst vislielāko atbalstu, kļūtu par valdošo partiju kopējo kandidātu.

Arvien ticamāks izskatās variants, ka koalīcijas partijas pirms vēlēšanām meklēs atbalstu arī opozīcijas rindās. Tas gan nenāksies viegli, jo nu jau visas opozīcijas partijas ir nosaukušas pašas savus kandidātus. Latvijas reģionu apvienība – Mārtiņu Bondaru, “No sirds Latvijai” – Gunāru Kūtri. Savukārt lielākā opozīcijas partija “Saskaņa” vakar nolēma par savu kandidātu uz Valsts prezidenta amatu izvirzīt Saeimas deputātu Sergeju Dolgopolovu.

“Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa vakar pēc partijas Saeimas frakcijas sēdes, žurnālistiem izteica prognozi, ka prezidenta amatā ievēlēti netiks ne E. Levits, ne R. Vējonis, ziņo BNS. Pašlaik parlamenta “matemātika” neļaujot ievēlēt kādu no koalīcijas Valsts prezidenta kandidātiem pirmajā kārtā, jo “Vienotībai” kopā ar ZZS parlamentā ir 44 balsis, bet “Vienotībai” kopā ar NA – 40 balsis. “Šobrīd redzams, ka koalīcijai būs divi kandidāti. Manuprāt, tā nav laba tendence. Ņemot vērā, ka mēs [“Vienotība”] neesam izvirzījuši vienu kandidātu un redzams, ka pirmajā kārtā netiks ievēlēts neviens no abiem, tad “Vienotībā” visdrīzāk būs brīvais balsojums. Ja otrajā kārtā paliks kāds no viņiem, tad visa “Vienotības” frakcija balsos par to kandidātu, kurš būs ieguvis visvairāk balsu. Jāatzīst, ka rezultātā būs liels tirgus, un neviens nevarēs saprast, kāpēc neievēl ne vienu, ne otru,” teica Āboltiņa, piebilstot, ka abi – Vējonis un Levits – ir cienījami kandidāti.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Nu nezinu tas Levits ? Atbildēt

  Vins man atgadina mutenemeju.

 2. Vajag atklātās diskusijas TV un viss būs skaidrs!

 3. ja vienotība atbalsta Vējoni, tad es turpmāk vairs neatbalstīšu vienotību!!!!!!!!

 4. Kā intereses tu īstenībā pārstāvi, ja te zākā preambulas pieņemšanu? Protams, ne jau latviešu , bet iespējams, pat ne latvijiešu. Laikam jau esi parastais homo sovjetikus, kādu pie mums joprojām netrūkst.

 5. Levits ir labākais no visiem, interesanti būtu paskatīties “dueli”starp Vējoni un Levitu. Levits viņu ātri vien iebāzīs maisā.

 6. Te skaidri redzams, ka Vienotiba un ZZS iet pret tautu. Ja Vējonis butu goda virs, noņemtu savu kandidatūru.

 7. Kamdēļ mums dziedāt svešu dziesmu …….

 8. Nacionāļi uzņemas milzīgu atbildību, jo pēc šīs shēmas (atkal shēmas!) neievēlēs ne vienu, ne otru. Un tad mūs atkal var aplaimot ar to, kurš lielāks kretīns kā piedzīvotās jūrmalgeitas aizkulišu tirgos…
  Piedevām, ja NA kā Levita priekšrocību skandina pārslavēto preambulu, tad tas skan ļoti dīvaini, jo šis sacerējums ne tikai ir konstitucionāli lieks, bet arī viduvējs neloģisku lozungu uzskaitījums, kura jēdzienu (valstgriba, nolemt satversmi) jaundarinājumu valodnieciskā semantika ir neskaidra…
  Kad šo politisko vēstījumu juridiskā dokumentā izlasa, tad rodas iespaids, ka Levits nopūlējies ar attaisnošanos kā nedarbos pieķerts puika…
  Varu iedomāties, ar kādu mugurkaulu būs šis kungs apveltīts, ja, nedod Dievs, viņu ievēlēs par prezidentu…

 9. Tad jau redzēsim, kādas intereses aizstāv Saeima, partiju intereses vai valsts intereses? Levits neapšaubāmi ir labākais Latvijas prezidenta kandidāts, bet par viņa ievēlēšanu ir ļoti lielas šaubas, jo nelemj jau deputāti, bet partiju kluba bosi un viņiem valsts intereses ir pie kājas!

 10. Solvita Āboltiņa un Vienotības saeimas deputāti nav viens un tas pats. Vējoni atbalsta Āboltiņa,jo grib tikt par premjeru.

 11. Būtu NA,tāpat,neatteikusies no progresīvā ienākuma nodokļa un samazinātas PVN likmes pārtikai,problēmu šodien nebūtu!

 12. … Labrit ! Redzams, Aboltina sava situacijas analize netiek talak par partiju biedru saskaiti, 44:40 !

  … Liekas, ka dazi politiki atklato, bet nezinamas izcelsmes navigo Koalicijas puznojumu megina izarstet ar vienkarsu plaksteri, domajot to tikpat derigu ka sapigam temporalam augonim … !

  … Vina turpina kludities Bezabrenes politika … jo vinas izvele atbalstit ZZS ir nepareiza diagnoze. Del l ZZS nezinamajam ambicijam un merkiem … Vienotiba nebus vienota sai svarigajai VP kandidaturai … un ZZS + V labaka gadiju= 30 !!!!

 13. Šitā mūsu kaolīcijair tāda pat, kā tā pendžabu arba. Trīs buļļus vienā pajūgā nekad nevar piespiest vilkt vienlaicīgi un vienā virzienā! Uzmini, kas būs vinnētājs?

Draugiem Facebook Twitter Google+