Latvijā
Sabiedrība

Nedalies ar informāciju! Policijas eksperimentā atklājas, ka iedzīvotāji viegli uzticas svešiniekiem0

Foto: Fotolia

Izveidojot mobilo lietotni “Mana drošība” un īstenojot izglītojošu kampaņu “Nedalies ar svešinieku!” Valsts policija (VP) aicina iedzīvotājus būt īpaši uzmanīgiem internetā, informēja Valsts policijas sabiedrisko attiecību nodaļas Ilze Jurēvica.

Kampaņas laikā VP veica eksperimentu sociālajos medijos, izveidojot viltus profilu vienā no populārākajiem sociālajiem tīkliem, lai noskaidrotu iedzīvotāju paradumus un uzvedību, saskaroties ar potenciālu ļaunprātību digitālajā vidē.

Eksperimentā gūts apstiprinājums, ka iedzīvotāji viegli uzticas svešiniekiem –

sūta privātu informāciju un nepārliecinās, vai cilvēks, ar kuru sazinās interneta vietnē, ir tas, par ko uzdodas. Papildus veiktajam eksperimentam, izveidoti vairāki video klipi, kuros apskatītas tipiskākās kibernoziegumu situācijas.

“Ņemot vērā moderno tehnoloģiju patēriņa pieaugumu, Valsts policija kibernoziegumu apkarošanu ir izvirzījusi par vienu no prioritātēm. Katru gadu arvien vairāk tiek domāts par iedzīvotāju informēšanu un izglītošanu, ka arī stiprināta policijas materiāli tehniskā bāze un apmācīti izmeklētāji. Valsts policija ir izveidojusi mobilo lietotni “Mana drošība”, kur ikviens var informēt policiju par iespējamiem pārkāpumiem internetā,” pauda VP priekšnieks Ints Ķuzis.

Saistītie raksti

Savukārt VP Kibernoziegumu apkarošanas nodaļas priekšnieks Dmitrijs Homenko norādīja, ka sociālie tīkli mūsdienās radījuši nepatiesu drošības sajūtu. “Mums [sabiedrībai] šķiet, ka internetā esam neredzami. Valsts policijas veiktais eksperiments parādīja, ka sabiedrība kopumā nepievērš uzmanību savu datu drošībai internetā. Jāteic, ka vīrieši sociālajos tīklos ir neapdomīgāki, uzķeroties uz skaistām bildēm un neiedziļinoties, kas ir otrpus ekrānam,” pauda Homenko.

Izglītojošā kampaņa turpināsies līdz novembra beigām, un tās laikā VP sabiedrībai skaidros dažādus drošības riskus un rīcību ar tiem saskaroties, aicinot iedzīvotājus rūpēties par savu “kiberhigiēnu”.

Kampaņa tiek finansēta par Eiropas Savienības Iekšējā drošības fonda projekta līdzekļiem.

LA.lv