×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
16. novembris, 2015
Drukāt

Nedaudz samazinājusies elektroenerģijas cena (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Vidējā elektroenerģijas tirgus cena Latvijā un Lietuvā pagājušajā nedēļā samazinājās par 2% salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu, sasniedzot 45,25 eiro par megavatstundu (MWh), liecina AS “Latvenergo” apkopotā informācija par elektroenerģijas tirgus cenām “Nord Pool Spot” biržā pagājušajā nedēļā.

Cenu samazinājumu pamatā veicināja par 30% augstāks Lietuvas saražotās elektroenerģijas apjoms, kā arī zemāks elektroenerģijas cenu līmenis Skandināvijā. Tikmēr arī cenu diapazons kopumā saglabājās relatīvi stabils, un Latvijā un Lietuvā elektroenerģijas cenas svārstījās no 24,04 līdz 61,85 eiro par MWh, ko lielā mērā nodrošināja arī efektīva Rīgas termoelektrostaciju darbība.

Savukārt Igaunijā pagājušajā nedēļā vidējā elektroenerģijas tirgus cena biržā samazinājās par 16%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, un noslīdēja līdz 30,58 eiro par MWh. Cenu lejupslīdi Igaunijā pamatā noteica Somijas elektroenerģijas cenu dinamika. Pieejamā jaudas pārvades kapacitāte no Somijas uz Igauniju sasniedza pilnu apjomu jeb 1000 megavatus (MW), salīdzinot ar 805 MW pagājušajā nedēļā, tādējādi elektroenerģijas cenas Igaunijā pilnībā izlīdzinājās ar elektroenerģijas cenām Somijā. Kopumā tās svārstījās no 12,78 līdz 61,85 eiro par MWh.

Pagājušās nedēļas laikā Baltijā elektrostacijas saražoja 73% no Baltijā nepieciešamās elektroenerģijas. Visvairāk elektroenerģijas importēja Lietuva – 69% no kopējā patēriņa. Latvija pagājušajā nedēļā importēja 7% no kopējā elektroenerģijas patēriņa, bet Igaunija saražoja par 4% vairāk elektroenerģijas, nekā patērēja.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kaut kā nejūt…

Draugiem Facebook Twitter Google+