Mobilā versija
+1.4°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
16. novembris, 2015
Drukāt

Nedaudz samazinājusies elektroenerģijas cena (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Vidējā elektroenerģijas tirgus cena Latvijā un Lietuvā pagājušajā nedēļā samazinājās par 2% salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu, sasniedzot 45,25 eiro par megavatstundu (MWh), liecina AS “Latvenergo” apkopotā informācija par elektroenerģijas tirgus cenām “Nord Pool Spot” biržā pagājušajā nedēļā.

Cenu samazinājumu pamatā veicināja par 30% augstāks Lietuvas saražotās elektroenerģijas apjoms, kā arī zemāks elektroenerģijas cenu līmenis Skandināvijā. Tikmēr arī cenu diapazons kopumā saglabājās relatīvi stabils, un Latvijā un Lietuvā elektroenerģijas cenas svārstījās no 24,04 līdz 61,85 eiro par MWh, ko lielā mērā nodrošināja arī efektīva Rīgas termoelektrostaciju darbība.

Savukārt Igaunijā pagājušajā nedēļā vidējā elektroenerģijas tirgus cena biržā samazinājās par 16%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, un noslīdēja līdz 30,58 eiro par MWh. Cenu lejupslīdi Igaunijā pamatā noteica Somijas elektroenerģijas cenu dinamika. Pieejamā jaudas pārvades kapacitāte no Somijas uz Igauniju sasniedza pilnu apjomu jeb 1000 megavatus (MW), salīdzinot ar 805 MW pagājušajā nedēļā, tādējādi elektroenerģijas cenas Igaunijā pilnībā izlīdzinājās ar elektroenerģijas cenām Somijā. Kopumā tās svārstījās no 12,78 līdz 61,85 eiro par MWh.

Pagājušās nedēļas laikā Baltijā elektrostacijas saražoja 73% no Baltijā nepieciešamās elektroenerģijas. Visvairāk elektroenerģijas importēja Lietuva – 69% no kopējā patēriņa. Latvija pagājušajā nedēļā importēja 7% no kopējā elektroenerģijas patēriņa, bet Igaunija saražoja par 4% vairāk elektroenerģijas, nekā patērēja.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kaut kā nejūt…

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+