Mobilā versija
Brīdinājums +2.3°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
6. marts, 2015
Drukāt

Nedēļa pasaulē žurnāla “Mājas Viesis” skatījumā

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

SĒRAS. Šonedēļ Trojekurovas kapsētā Maskavā zemes klēpī tika guldīts bijušais Ņižņijnovgorodas apgabala gubernators un bijušais Krievijas vicepremjers Boriss Ņemcovs, kurš tika nogalināts vakara pastaigā pārsimt metru no Kremļa. Viņš varēja kļūt par Borisa Jeļcina pēcteci prezidenta amatā, taču saasinātā taisnīguma un godīguma izjūta lika viņam atkāpties un kļūt par prezidenta Vladimira Putina autoritārā režīma kritiķi. Ņemcovs skaļi protestēja pret karu Čečenijā, pret Krimas aneksiju un Kremļa agresiju Austrumukrainā. Atklātais, godīgais un harismātiskais fiziķis un četru bērnu tēvs bija viens no retajiem Krievijas politiķiem, kas spēja aizraut cilvēkus ar savu pārliecību un kuram cilvēki ticēja. "Viņš tika nošauts, jo teica taisnību," uzskata viņa domubiedri. Atvadīties no 55 gadus vecā Krievijas opozīcijas līdera bija ieradušies tūkstošiem cilvēku. "Kāpēc?" -- lasāms sērojošās sievietes acīs, kura rokās tur Ņemcova autobiogrāfisko stāstu "Dumpinieka grēksūdze".

SĒRAS. Šonedēļ Trojekurovas kapsētā Maskavā zemes klēpī tika guldīts bijušais Ņižņijnovgorodas apgabala gubernators un bijušais Krievijas vicepremjers Boriss Ņemcovs, kurš tika nogalināts vakara pastaigā pārsimt metru no Kremļa. Viņš varēja kļūt par Borisa Jeļcina pēcteci prezidenta amatā, taču saasinātā taisnīguma un godīguma izjūta lika viņam atkāpties un kļūt par prezidenta Vladimira Putina autoritārā režīma kritiķi. Ņemcovs skaļi protestēja pret karu Čečenijā, pret Krimas aneksiju un Kremļa agresiju Austrumukrainā. Atklātais, godīgais un harismātiskais fiziķis un četru bērnu tēvs bija viens no retajiem Krievijas politiķiem, kas spēja aizraut cilvēkus ar savu pārliecību un kuram cilvēki ticēja. “Viņš tika nošauts, jo teica taisnību,” uzskata viņa domubiedri. Atvadīties no 55 gadus vecā Krievijas opozīcijas līdera bija ieradušies tūkstošiem cilvēku. “Kāpēc?” – lasāms sērojošās sievietes acīs, kura rokās tur Ņemcova autobiogrāfisko stāstu “Dumpinieka grēksūdze”.

Pievienot komentāru

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+