×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
19. marts, 2012
Drukāt

Nedēļa sākas ar degvielas cenu kāpumu

degvielas_uzpildes_kloki12

Šodien atkal ir paaugstinātas degvielas cenas, liecina degvielas tirgotāja “Latvija Statoil” mājaslapā pieejamā informācija. “Statoil” šodien par vienu santīmu paaugstinājis benzīna cenas, līdz ar to 95.markas benzīns maksā 1,019 latus, bet 98.markas benzīns – 1,049 latus litrā.

Dīzeļdegviela joprojām maksā 99,9 santīmus litrā, bet dīzeļdegviela “D Fortis Plus” maksā 1,009 latus litrā.

Šāds cenu līmenis tika sasniegts jau pagājušajā nedēļā 15.martā, bet pēc tam “Statoil” degvielas cenu nedaudz samazināja.

Kā ziņots, 14.martā pirmo reizi 95.markas degvielas cena Latvijā pārsniedza lata robežu.

“Latvija Statoil” Degvielas kategorijas vadītājs Kaspars Skrābāns biznesa portālam “Nozare.lv” sacīja, ka degvielas vairumtirdzniecības un iepirkuma cenas sāka pieaugt jau pirms vairākām nedēļām, taču mazumtirdzniecības cena visu šo laiku tika turēta mākslīgi pazemināta.

“Tas tika darīts, lai nepārkāptu psiholoģisko lata robežu un cerot, ka pasaulē situācija varētu mainīties un vairumtirdzniecības cenas varētu samazināties. Tomēr tas nenotika un nācās celt mazumtirdzniecības cenas,” sacīja Skrābāns.

Viņš piebilda, ka cenas līdz šodienas līmenim tika paaugstinātas jau pagājušajā ceturtdienā, bet nedēļas nogalē tās tika samazinātas, turklāt “Statoil Extra” kartes īpašniekiem tika piedāvāta 2,5 santīmu atlaide.

Jautāts, kurš faktors patlaban visvairāk veicina degvielas cenu kāpumu, Skrābāns sacīja, ka tā ir joprojām saspīlētā situācija Persijas līcī pie Irānas krastiem.

“Izskanēja ziņas, ka uz šo reģionu nosūtīts jau trešais ASV lidmašīnu bāzes kuģis, kurš Persijas līci sasniegs rīt, 20.martā. Redzēsim, kā tas ietekmēs situācijas attīstību,” skaidroja Skrābāns.

Jautāts, vai tuvākajā nākotnē gaidāma degvielas cenu kāpuma turpināšanās, Skrābāns sacīja, ka to ietekmēs situācija pasaulē un Latvijas valdības politika. “Valdība ir pateikusi, ka degvielas akcīzes nodoklis nebūs tas, ar kuru tiks regulētas degvielas cenas, bet situācija pasaules tirgos ir saspringta,” piebilda Skrābāns.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+