×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
29. augusts, 2013
Drukāt

NEDĒĻAS FILMA: 2 stobri (Video)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Lai kriminālkomēdija “2 stobri” būtu nevainojama, iztrūkst pārdomātākas stāsta līnijas, taču islandietim Baltazāram Kormakūram Holivudai ir izdevies pierādīt, ka pat tik amerikāniskā žanrā ir iespējams atrast jaunus risinājumus. Pateicoties oskarotajam Denzelam Vašingtonam un “Oskara” nominantam Markam Vālbergam, lielo puišu smilšukastē ir parādījusies jauna izklaide.


 

Jau ar krimināldrāmu un pie viena arī debiju Holivudā “Kontrabanda” – arī tajā vienu no galvenajām lomām spēlēja Marks Vālbergs – islandietis Baltazārs Kormakūrs parādīja, ka spēj radīt ko vairāk par labi zināmu žanra klišeju atreferējumu, un ne velti tieši viņam uzticēta kriminālkomēdijas “2 stobri” režija, kaut arī kandidātu vidū bija gan Dags Laimens (“Smita kungs un kundze”), gan Antuāns Fukā (“Saules asaras”), gan Pjērs Morels (“Nolaupītā”), gan Mārtins Kembels (“Casino Royale”). Kormakūrs ir apguvis, ko nozīmē strādāt ar grandioziem mērogiem, kā lauzt iesīkstējušas tradīcijas un pa pipariņam piemest tur, kur ierasts redzēt cukura dozi, taču tas nebūt nenozīmē, ka viņš kājām apgāž visu žanru, ko pēdējos gados rūpīgi kopuši arī ne tie gados jaunākie aktieri, ar smaidu uz lūpām atskatoties ar savas slavas sākumu vai ironizējot par to, ko gan darīt aktiermākslā, kad vecums nenosakāms un lomu piedāvājums – stipri viduvējs.

{source}
<iframe width=”640″ height=”360″ src=”//www.youtube.com/embed/dVNe3RK2fgI” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
{/source}

Stilistiski starp “Neiznīcināmajiem” un “RED aģentiem”, kurā galvenās lomas uzticētas no klasiskām komēdijām aizlienētiem diviem absolūti nesaderīgiem varoņiem, Kormakūrs piemetis ne vien meksikāņu narkokarteli, bet arī ASV narkotiku apkarošanas galveno biroju, floti un vēl CIP, skaistu sievieti un daudz, daudz naudas, kā arī briesmas un jokus, lai Bobija un Maikla piedzīvojumi būtu košāki un skatītāja pieredze – vēl izteiksmīgāka, uz ekrāna līstot gan asinīm, gan plivinoties naudas banknotēm un šļakstoties saniknota buļļa sprauslām.

To visu pieļauj oriģinālmateriāls – komikss, kas gan vēl nav sakņojies popkultūras pieredzē, taču citu pēc cita virpina jokus, kuriem sekos turpinājums, par kura sižetisko pusi rūpēsies arī “2 stobru” idejas autors Stīvs Grānts, turpinot apsmaidīt stereotipus par Amerikas mazpilsētiņu ieskrietuvēm, banku laupīšanām, brutāliem naudas izsitējiem, narkobaronu piegulētājām un netveramajām ārēm, kas ļauj “pazaudēties” ne vienam vien ar likumu konfliktā nonākušajam.

Taču “2 stobri” nav ideāli, un lielākais klupšanas akmens Kormakūra mēģinājums pietuvināties Kventina Tarantīno bezbēdīgi varmācīgajam stilam gan verbālā, gan vizuālā izpausmē, kas, iespējams, “parastam amerikāņu režisoram” nemaz netiktu pieļauts, kamēr eksotisks eiropietis spēj atsvešinātāk paskatīties uz kinofilmu kā mākslas/izklaides formu un naudas ienesēju vienā formātā. Taču, ja uz šo piever acis un ļaujas harismai, ko pāri ekrānam lej Denzela Vašingtona un Marka Vālberga varoņi, “2 stobri” ir jestrs izklaides gabals ar pamatīgu šaudīšanos, izvillošanos un ironiju, kas varētu kļūt par skaistas ekrāna draudzības sākumu starp jau minētajiem Vašingtonu un Vālbergu.

 

UZZIŅA:

“2 stobri”/”2 Guns”

ASV, 2013

Režisors: Baltazārs Kormakūrs

Lomās: Denzels Vašingtons, Marks Vālbergs, Pola Patone, Bils Pakstons, Freds Vords, Edvards Džeimss Olmoss, Džeimss Marsdens

No 30. augusta “Kino Citadele”, “Cinamon” un “Multikino”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+