×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
12. jūlijs, 2012
Drukāt

NEDĒĻAS FILMA: “Apbrīnojamais Zirnekļcilvēks”

ReklāmfotoReklāmfoto

Savas 50.dzimšanas dienas svinības Zirnekļcilvēks atzīmē ar neizteiksmīgu filmu, paziņojumu, ka tā ir pirmā no triloģijas, un fantastiskiem ieņēmumiem, kas skaidri uzrāda – nav no svara kinematogrāfiskās kvalitātes, jo uz vecas mīlestības rēķina var turpināt gulēt uz lauriem.


 

Dzīvoja reiz puisēns, vārdā Pīters Pārkers, kura saulainā bērnība pārtrūka brīdī, kad viņa ģimenes mājā kāds ielauzās. Vecāki, ātri sapakojuši mantas, devās bēgļu gaitās, bet Pīters nonāca Mejas un Bena mājās, kas kļuva par viņa aizbildņiem daudzu gadu garumā. Nu viņš ir vidusskolēns – ne pats stilīgākais, tāpēc Pīters nereti kļūst par apkārtējo apcelšanas objektu, taču tas ir tikai līdz brīdim, kad viņš, izmantodams svešu vārdu, ielavās laboratorijā, kur nejaušas kustības rezultātā kļūst par mākslīgi radīta zirnekļa upuri un kur iemanto fantastiskas spējas. Pamazām cenšoties apjaust jauniegūto talantu, Pīters kļūst par Ņujorkas iedzīvotāju varoni, jo, mēģinādams atrast uzbrucēju, kas vainīgs Bena nāvē, viņš aptur ne vienu vien noziedznieku, vienmēr pamanīdamies izsprukt no policijas valgiem. Taču nu, kad pilsētu apdraud milzonīga un nežēlīga ķirzaka, tikai Pīters jeb par Zirnekļcilvēku iesauktais puisis ir tas, kurš varētu viņu apturēt, kā arī izglābtu pilsētniekus no laboratorijā radītas sērgas.

Stena Lī radītais Zirnekļcilvēks jau pusgadsimta garumā ir spējis sapulcināt krietnu fanu pulku, un viņu mīlestību neatvēsina nedz dažādas peripetijas, kas liegušas solītā laikā nonākt šai filmai uz lielajiem ekrāniem, gan arī nebūt ne sajūsminātās atsauksmes, lielāko mīnusu liekot par faktu, ka tik ātri pēc Sema Raimi veidotās Zirnekļcilvēka triloģijas – pēdējā daļa uz ekrāniem nonāca vien pirms pieciem gadiem – Holivuda producē nākamo filmu, ko pagājušās nedēļas nogalē studijas “Sony” pārstāvji nosaukuši par pirmo no triloģijas.

Protams, pēdējos gados no ekrāniem birstošais supervaroņu bums ir darījis savu, un producenti sacenšas, kuram izdosies vēl krāšņāk un pārsteidzošāk ietērpt savus stāstus, kas skatītājiem ja ne zināmi no galvas, tad jau pēc pirmajām epizodēm viegli atpazīstami, taču

 

Zirnekļcilvēka gadījums patīkami atšķiras ar cilvēcisko faktoru un faktu, ka Pīters Pārkers ir arī parasts vidusskolēns, tiesa, ar dažādiem talantiem apveltīts, taču Endrjū Gārfīlda sniegumā atļaujas būt gan neveikls, gan apmulsis.

 

Gārfīlds, neskatoties uz krietno starpību starp aktiera un filmas varoņa vecumu, ir viens no labākajiem pārsteigumiem šīs filmas aktierkomandā, kur otra lielākā loma uzticēta Holivudas cerībai Emmai Stounai Pītera mīļotās meitenes Gvenas Steisijas tēlā, un viņai seko labs britu raksturlomu aktieris Raiss Aifans, kurš kinovēsturē iegājis kā Hjū Grānta neveiklais dzīvokļa biedrs romantiskajā komēdijā “Notinghila” un kuram “Zirnekļcilvēkā” uzticēta galvenā ļaundara loma. Pārkera audžuvecāku lomā ir Holivudas veterāni Mārtins Šīns un Sallija Fīlda, un Gvenas tēvu atveido Deniss Līrijs.

Ja nebūtu fantastiskās epizodes ar ceļamkrāniem, kas palīdzēja Zirnekļcilvēkam apturēt draudošo katastrofu, un precīzi laikā pasniegtu jociņu, šis kinokomikss pazustu nebūtībā. Taču pēc “Sony” paziņojuma tas izraisījis ne mazums intereses arī no šķietami vienaldzīgo skatītāju puses, tāpēc nav ne mazāko šaubu, ka glancēti iesaiņotais Zirnekļcilvēks ne vien kļūs par vienu no šīs vasaras ienesīgākajām filmām, bet arī pirmo filmu franšīzē, kuras turpinājums uz lielajiem ekrāniem nonāks jau 2014. gada maijā.

 

Būtiskais

“Apbrīnojamais Zirnekļcilvēks”/”The Amazing Spider-Man”

ASV, 2012.

Režisors: Marks Vebs

Lomās: Endrjū Gārfīlds, Emma Stouna, Raiss Aifans, Deniss Līrijs, Mārtins Šīns, Sallija Fīlda, Irfans Hans

No 13. jūlija “Kino Citadele”, “Cinamon” un “Multikino”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+