×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
25. oktobris, 2012
Drukāt

NEDĒĻAS FILMA: “Ceļā”

ReklāmfotoReklāmfoto

Džeka Keruaka romāns “Ceļā” jau sen pieder kulta klasikai, bet tā ceļš līdz lielajam ekrānam bija ilgs – kopš 1957. gada.

 

Drīz pēc grāmatas izdošanas pats Keruaks rakstīja Marlonam Brando, ka sava romāna ekranizāciju redz ar viņu Dīna, bet pašu autoru – Sela lomā, taču Brando pat nepapūlējās uz to atbildēt. Pēc apmēram divdesmit klusuma gadiem tiesības ekranizēt “Ceļā” iegādājās Frēnsiss Fords Kopola, taču atkal viss aprāvās. Tad baumoja, ka galvenās lomas atveidos Breds Pits un Ītens Hauks, un vēlāk, ka Billijs Kradups un Kolins Farels, bet jau atkal nekā. Līdz beidzot “Oskaram” nominētais brazīlietis Valters Saless (“Centrālā stacija”, 1998, “Motociklistu dienasgrāmatas”, 2004) piekrita ekranizēt šo romānu, un rezultātā filma bija iekļauta gan Kannu, gan Toronto kinofestivālu programmās, kaut arī virtuālajā vidē skaļākā ziņa ir Kristenas Stjuartes kailskati, kas nudien nav svarīgākais filmas stāsta kontekstā. Bītu paaudzes izmisīgi centieni atrast dzīves jēgu mijās ar bohēmisku visatļautību, ko uz lielā ekrāna ar smalkām atsaucēm uz Godāra “Līdz pēdējam elpas vilcienam” izspēlē virkne labu aktieru, taču vislielākos nopelnus izpelnījies Dīna Moriartija atveidotājs Gerets Hedlunds, kura harisma ļāvusi viņu iekļaut jauno un ļoti iekārojamo holivudiešu listē.

 

UZZIŅA:

“On the Road”

ASV, 2012.

Režisors: Valters Saless

Lomās: Sems Railijs, Gerets Hedlunds, Kristena Stjuarte, Eimija Ādamsa, Toms Storidžs, Kirstena Dansta, Vigo Mortensens, Stīvs Bušemi, Terenss Hovards.

No 26. oktobra “Kino Citadele”, “Multikino”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+