×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
28. februāris, 2013
Drukāt

NEDĒĻAS FILMA: Dzimis divreiz

ReklāmfotoReklāmfoto

Penelope Krūza nospēlējusi vienu no savas karjeras interesantākajām lomām un jau septīto reizi nominēta Spānijas nacionālajai kinobalvai “Goya”.


 

Pēc sarunas ar draugu no pagātnes Džemma ar savu dēlu Pjetro nolemj doties uz Sarajevu – pilsētu, kurā pirms sešpadsmit gadiem piedzima viņas dēls, pilsētu, kas uz visiem laikiem viņai saistīsies ar Djego, un pilsētu, kurā nu tiks atklāta fotoizstāde un daļa fotogrāfiju būs paņemtas no mirušā Djego arhīviem. Pjetro gan nav sajūsmā par braucienu – viņam labāk patīk dzīve Itālijā, taču, mātes pierunāts, viņš dodas turp un kļūst par liecinieku Džemmas pārdzīvojumiem, kuri pat pēc tik daudziem gadiem nav rimuši, un dusmojas, ka viņa pametusi – kaut īslaicīgi – ģimenes ligzdiņu, par kuru tik ļoti rūpējas viņas vīrs Džuliāno (lomu nospēlē filmas režisors Serdžo Kastelito).

Dramatiskais Džemmas liktenis liek noskurināties ikreiz, kad, ceļojot pagātnē, atklājas nākamais noslēpums, un Kastelito cenšas virzīties uz Pedro Almodovara meistarības pusi, izmantojot to pašu instrumentu, kas skandalozajam spānim sagādāja pasaules slavu, – Penelopi Krūzu.

Gan pakļauta krietnām pārvērtībām ar grimu, gan iemesta dažādās situācijās, viņa pārliecinoši notur starptautiskā arēnā slavenākās spāņu aktrises titulu un atklāj Balkānu kara traģiskās lappuses, kā arī izdzīvo vilšanos, sāpes un neizpratni. Viņas sniegums ir absolūtā pretstatā amerikāņu aktiera Emīla Hirša darbam – vitāls, jauns un optimisma pilns, viņš līdzinās jaunās pasaules cēlējam un taisnības cīnītājam, kaut arī pašā sākumā ir zināms, ka kara krustcelēs viņa dzīves pavediens izdzisa.

Montāža, kas dažādos laika nogriežņos atklāj situācijas gan no viena, gan vairāku varoņu skatpunkta, vienu pēc otra saliek trūkstošos punktiņus uz i, neļauj piemigt skatītāja modrībai, kaut traģisku notikumu pārpilnajā romantiskajā drāmā “Dzimis divreiz” garlaicība nedraud. Par to parūpējies gan režisors Kastelito, pagātnes epizodēm piešķirdams sirreālu noskaņu, gan otrā plāna aktieri (epizodiskā lomā pavīd arī Džeina Birkina), gan Emīls Hiršs un Penelope Krūza, kārtējo reizi pierādot, ka sveša valoda viņas talantam nav šķērslis. Un Krūzas jaunākais brālis Eduardo, kuram ticis tas gods noformēt skaņu celiņu.

Jau četrus savas sievas Margarētas Madzantīni romānus ir ekranizējis Kastelito, un divos galveno lomu ir nospēlējusi Penelope Krūza.

“Zelta globusu” ieguvusī 2004. gada drāma “Nekusties” aktrisei sagādāja Eiropas kino balvu, savukārt filma “Dzimis divreiz” ir mērogos pieticīgāka, un tās balvu sarakstā lasāma vien nominācija “Oskara” spāņu ekvivalentam par Krūzas darbu, kā arīdzan dalība Sansebastjanas kinofestivālā, piekāpjoties Fransuā Ozona trillerim “Mājā”, un pirmizrādes gods Toronto.

 

UZZIŅA:

“Dzimis divreiz”/”Venuto al mondo”/”Born Twice”

Itālija, Spānija, 2012.

Režisors: Serdžo Kastelito

Lomās: Penelope Krūza, Emīls Hiršs, Džeina Birkina, Mira Furlana, Sādeta Aksoja, Adnans Haskovičs, Pjetro Kastelito

No 1. marta “Kino Citadele”, “Multikino” un “Splendid Palace”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+