Uncategorized

NEDĒĻAS FILMA: Jasmīnas stāsts (Video) 0

Publicitātes foto

No Eiropas lielpilsētām Vūdijas Allens atgriezies dzimtajā Amerikā un vienu histērisku sievieti iemetis provinciālās Sanfrancisko viesmīlībā.


 

Ja vien Jasmīna nepiederētu tām sievietēm, kas akli paļaujas vīra teiktajam un nedāļātu pa labi un pa kreisi savus parakstus, kas apzīmē kārtējo dokumentu, iespējams, viņa ne vien ar tādu baudu peldētu pa dzīvi, izbaudot visas ļoti pārtikušu cilvēku priekšrocības, bet arī neatrastos uz antidepresantu diētas. Kad viņas dzīve ar lielu negodu Ņujorkā ir beigusies un Jasmīna ir bankrotējusi, viņa sakrāmē savas mantas „Louis Vuitton” somās, ko rotā viņas iniciāļi, un pirmajā klasē, kā ieradusi, dodas pāri visam kontinentam uz Sanfrancisko, lai kaut kādu mieru un stabilitāti atrastu māsas mājās. Taču tur viņu sagaida gan sen neizrunātas lietas, gan māsas nepaklausīgie bērni, gan pamatīgs kritiens pa sociālā statusa kāpnēm un vēl arī vietējā servisa darbinieka uzmanība, ko nespēj izšķīdināt pat nemitīgi tukšotās martini glāzes un šņabja pudeles.

Sievietei, kura daudzus gadus pavadījusi gluži kā siltumnīcas apstākļos un kurai lielākās galvas sāpes sagādājusi kārtējās ballītes rīkošana, nu jāiemācās pastāvēt par sevi ne vien privātajā, bet arī darba dzīvē, taču Jasmīnas zināšanas par interjera iekārtošanu un vīnu un small talk smalkumi nekādi neiederas viņas jaunajā ikdienā, kurā kārtu kārtām krājas meli, izlikšanās un divkosība.

{source}
<iframe width=”640″ height=”360″ src=”//www.youtube.com/embed/FER3C394aI8″ frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
{/source}

77 gadus vecais Vūdijs Allens, kura balvu kontā ir arī četri „Oskari” – trīs kā scenāristam un viens kā režisoram –, pēc dažu gadu veiksmīga izbrauciena pa Eiropas lielajām pilsētām atgriezies dzimtenē un pretstata sev tik mīļās Ņujorkas un provinciālās Sanfrancisko dzīvesritmu, kas gan, tāpat kā viņa pārējās filmās, par rimtu nav dēvējams. Tāpat kā par `normālu` nav dēvējama Keitas Blānšetas – šai oskarotajai aktrisei jau prognozē vismaz nomināciju Amerikas Kinoakadēmijas balvai – atveidotā Jasmīna, kura iekūlusies neapskaužamā situācijā, tomēr kaut kā mēģina kārpīties laukā no finansiālās un arī mentālās bedres, kurā viņu iedzinusi laulība ar Medofam līdzīgo afēristu Helu un pēcākie notikumi. Bet pretstatā viņai – pateicoties Maiklam Lī, pie britu kino Olimpa debesīm uzmestā komiķe Sallija Hokinsa, kura atveido Jasmīnas māsu Džindžeru un iemieso strādniekšķiras sapņus un realitāti.

Vūdija Allena ilgā dzīvošanās pa komēdiju žanru tagad ir pieklusināta, kaut arī bez jokiem viņš, protams, neiztiek. Taču ar „Jasmīnas stāstu” parāda, ka, par spīti cienījamajam vecumam, vēl joprojām atrodas uz viļņa, un dara to ar tādu pašcieņu, kādu varētu novēlēt ikvienam režisoram, turklāt dara to lieliskā kompānijā,

jo filmas spēcīgākos akordus uzsit jau pieminētā Keita Blānšeta, Aleks Bodvins – jau trešajā Allena filmā –, Sallija Hokinsa un amerikāņu komiķis Endrjū Daiss Klejs. Un tad jau tikai kā fona informācija šķiet pastkartēm līdzīgās bildes ar Ņujorkas un Sanfrancisko ainavām, tiešās paralēles ar smuki sapucētām, bet šķirtām vai tikai piekrāptām mājsaimniecēm, kuras ar taisnu muguru mēģināja uzturēt idilli par viņu perfekto dzīvi pagājušā gadsimta vidū, un 1970. gados amerikāņu kino tik populārajiem strādnieku dzīvju portretiem uz lielā ekrāna, pārņemot stafetes kociņu no itāliešiem un britiem. Vūdijs Allens jau atkal ir uzjaucis bagātīgu kokteili, un cerams, ka `bārmeņa` statusā viņš darbosies vēl ilgus gadus.

 

UZZIŅA:

„Jasmīnas stāsts”/”Blue Jasmine”

ASV, 2013.

Režisors: Vūdijs Allens

Lomās: Keita Blānšeta, Aleks Boldvins, Sallija Hokinsa, Endrjū Daiss Klejs, Pīters Sarsgārds, Maikls Stūlbergs, Bobijs Kenaveils, Oldens Erenraihs

No 13. septembra „Kino Citadele”, „Cinamon” un „Multikino”

 

 

LA.lv