×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
19. aprīlis, 2012
Drukāt

NEDĒĻAS FILMA: “Karakuģis”

karakugis4_7

Filma, kuras pamatā nav nedz literārs darbs, nedz oriģinālscenārijs, bet gan… galda spēle? Jā, un kā vēl. Asa sižeta piedzīvojumu grāvējs “Karakuģis” ir jaunākais darinājums sērijā, kurā filmu veidot iedvesmojusi spēle.

 

Vai atceraties bērnības laika kavēkli, kurā rūtiņu lapas kvadrātiņos varēja zīmēt savus un nogremdēt pretinieka kuģus? Šis diezgan vienkāršais un nepretenciozais izklaides veids nu, pateicoties spēļu zīmola “Hasbro” ieguldījumam, pārtapis episka mēroga filmā. Līdzīgi noticis ar “Transformers” filmu trijotni, kas guvusi milzu popularitāti un nu jau tās veidotājiem ienesusi divarpus miljardus dolāru. “Karakuģis” ir patiess grāvējs – gan potenciālo kases ienākumu, gan satura ziņā – filma dārd un sprāgst vizuālo un skaņas specefektu pārbagātībā, cilvēci no bojāejas glābj neticami izskatīgu kino un šoreiz arī popzvaigžņu kolektīvs. “Karakuģa” konfliktu veido kinovēsturē (un zinātniskās fantastikas žanrā vispār) klasiskais sižets par šķietami neuzvaramām briesmām, kas draud iznīcināt planētu Zeme un līdz ar to – visu cilvēci. Šoreiz tā ir milzu citplanētiešu – robotveidīgu būtņu – monstroza flote, ar kuru cīņa par izdzīvošanu norisinās tiklab jūrā, kā arī uz zemes un debesīs. Filmas stāsts nav pārlieku būtisks, jo apspēlē jau tūkstoškārt redzēto žanra filmu formulu – tiek šauts, spridzināts, aplenkts, drošsirdīgi riskēts nevaldāmi skaļa skaņu celiņa pavadījumā, nepagurstošo efektu cirku papildina Laiems Nīsons, demonstrējot savu maskulīni dzelžainā līdera ampluā flotes pavēlnieka kapteiņa lomā, popzvaigzne Rianna pavedinošā manierē virtuozi operē ar milzu izmēra ložmetēju. Viss norisinās uz iespaidīgu specefektu radīta fona, kas nebūt nenobāl līdzinieku “Titāniks”, “2012” un “Pērlhārbora” priekšā.

Filma ir arī lielisks apstiprinājums jau tādu klasikas piemēru kā “Top Gun” – Toma Krūza zvaigžņu stunda ASV gaisa flotes lidmašīnu iznīcinātāju pilota lomā – aprobētajai ilūzijai, ka militārdienests ir milzu piedzīvojums, kurā seksīgi muskuļoti un piegulošās drēbēs tērpti vīrieši (un platīn-blondas “Pludmales patruļas” apmēru sievietes) nodarbojas ar elegantiem manevriem, savstarpējo pievilkšanās spriedzi izspēlējot šaujamieroču fetišā. Nenoliedzama izklaide asa sižeta bliezienfilmu cienītājiem vai tiem, kuri grib ļauties bērnības rūtiņspēles nostalģijai plašākos un krietni kaismīgākos ūdeņos.

 

Būtiskais

“Karakuģis”/Battleship

ASV, 2012.

Režisors: Pīters Bergs.

Lomās: Laiems Nīsons, Aleksandrs Skarsgards, Teilors Kičs, Rianna

No 20. aprīļa “Kino Citadele”, “Cinamon” un “Multikino”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+