×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
21. marts, 2013
Drukāt

NEDĒĻAS FILMA: Krūdi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Iepriekš animētā formātā informāciju par aizvēsturiskiem laikiem smēlāmies, skatoties Flinstonu ģimenītes un draugu piedzīvojumos, bet tagad viņiem ir parādījies spēcīgs konkurents. Ģimenes animācijas filma “Krūdi” attaisno 3D iespējas, taču skatītāja modrību iemidzina sajūta, ka uz ekrāna notiekošais jau ir redzēts.


 

Pēdējos gados par animācijas karaļu studiju pamatoti nodēvēts “Pixar”, un šīs studijas produkcijas ēnā paliek gan “Dreamworks”, gan pārējās studijas, kas negribīgi piekāpjas gan piksāriešu izdomas, gan arī tehniskā izpildījuma ziņā. “Krūdos” ar profesionālās kvalitātes rādītājiem viss ir vislabākajā kārtībā un tās 3D izmantojums neslīgst tīksmā pašmērķīgumā, stāstā ir tik daudz atpazīstamu elementu, ka to attīstībai pat var nemēģināt sekot, visu uzmanību vēršot fantastiski apdzīvotajai ekrāna telpai.

Grags ir teicams patriarhālā sabiedrības modeļa piemērs. Fiziski spēcīgs – lai ģimenei sagādātu medījumu – un ne īpaši ar prātu apveltīts, viņš savējos jau gadiem ilgi tur nošķirtībā no ārpasaules. Un iemeslu viņa rīcībai ir pārpārēm, jo, mēģinot izzināt pasauli, visi kā viens dažādu galu ņēmuši Krūdu kaimiņi, viņus kā pēdējos mohikāņus atstājot neapdzīvotajā pasaules nostūrī. Īpai, Graga vecākajai meitai, šāda dzīve ir apnikusi, un kādā bezmiega naktī viņa izlavās no alas, lai sekotu lidojošam saules bērniņam – dzirkstelītei, kas atšķēlusies no uguns pavēlnieka Puikas primitīvās lāpas. Taču nepaklausīgās atvases negaidītā pazušana arī Gragam liek pamest ģimenes ligzdiņu, aci pret aci nonākot ar briesmām, ko sagādā vēl viena neandertālieša sastapšana.

It kā jau tā Gragam problēmu netrūktu, vēl arī sagrūst klints, kas kalpojusi par viņu mājām, un Krūdi kopā ar Puiku dodas ceļā, pārvarot gan dažādus šķēršļus, gan mēģinot sadzīvot ar tik dažādajiem kompānijas raksturiem un mēģinot stāties pretī nepazīstamajam un dabas varenībai. Jaunā pasaule, kuras robežu viņi pāriet, filmas varoņus ieved teju “Avatara” detalizēti izstrādātajā vidē, kur lidinās bruņurupuči, dzīvo krokodilsuns, pūčlācis un putni-piraijas, kur gluži kā no “Ledus laikmeta” aizlienēts oposumu pārītis pārtapis par piemīlīgiem suslikiem dvīņiem, kurus saista dzelteni strīpota aste, un arī tas nav viss.

Taču, par spīti krāsainībai un raitajai darbībai, trūkst pārsteiguma momenta, kas “Krūdiem” 3D animāciju ļautu pacelt jaunā kvalitātē. Taču bērniem patiks, un moderno tehnoloģiju ierautā vecāku paaudze pēc “Krūdu” noskatīšanās varēs ar savām atvasēm risināt garas sarunas par filmā redzētajām attiecībām, kas gluži kā no grāmatas lapām norakstītas un pasniegtas bez jebkādiem slēptajiem akmeņiem.

“Dreamworks” jaunākā animācijas filma turpina iet pa studijas iemīto taciņu, kas ļāvusi tapt “Šreka” un “Madagaskaras” sērijām, taču atšķirībā no “Pixar” filmām tās projektos ir par maz humora – daži joki tiek atražoti jau gadu desmitiem – un dinamikas, kas, tāpat kā tematiskā līdzība ar “Drošsirdi”, “Krūdiem” piešķir treknus mīnusus, kam pabalot liek kolorītā regbija aina filmas pašā sākumā, pāris dialogu un tehniski radītā pasaule. Taču tas nebūt nenozīmē, ka “Krūdi” ir slikta filma – tā ir ļoti pieklājīga izklaide un, iespējams, šā gada pagaidām labākā animācijas filma.

 

UZZIŅA:

“Krūdi”/”The Croods”

ASV, 2013.

Režisori: Kērks DeMiko, Kriss Senderss

Oriģinālvalodā lomas ieskaņojuši: Nikolass Keidžs, Emma Stouna, Raiens Reinoldss, Ketrīna Kīnere, Klorisa Līčmena. Filma dublēta arī latviešu un krievu valodā.

No 22. marta “Kino Citadele” un “Cinamon”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+