×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
27. septembris, 2012
Drukāt

NEDĒĻAS FILMA: Lola ir pret

ReklāmfotoReklāmfoto

Pamesta pirms kāzām, Lola nonāk neapskaužamu emociju virpulī, kas krietni vien sabojā viņas attiecības gan ar draugiem, gan pasauli vispār. Tomēr jaunā sieviete ir apņēmības pilna beidzot sakārtot pašas dzīvi.


 

Lolai ir viss, ko vien varētu vēlēties, – daudzsološa karjera, mīļš draugs un nupat saņemts saderināšanās gredzens, kas gluži kā pasakā sola: “Un viņi dzīvoja laimīgi.” Taču – stop! Izrādās, ka Lūks ir tik ļoti sabijies no gaidāmajām kāzām, ka dažas nedēļas pirms jāvārda savu līgavu pamet. Ak, nabaga Lola, – viņa savu izmisumu remdē ar skaļu elsošanu un neveselīgas pārtikas patērēšanu neiedomājamos daudzumos, kā arī centieniem mesties jaunās attiecībās, lai tikai nebūtu jādomā par savu neizsāpēto sāpi, taču nepadomājot, ka viņa pati izturas negodīgi pret iespējamiem partneriem. Un palaikam sūta Lūkam sirdi plosošas īsziņas, ka skumst pēc viņa un grib tikties…

Kaut arī pozicionēta kā romantiskā komēdija, “Lola ir pret” nav darbs, kas veidots Noras Efronas un Gerija Māršala filmu noskaņās, patiesībā tā ir kā pretmets Holivudas smalki izkalkulētajām šī žanra filmām, un neatkarīgā kino piešprices jaunā režisora un arī scenārija līdzautora Derila Veina lentē ir daudz, uzsvaru liekot uz vienas varones likteni un dažnedažādiem sarežģījumiem, kas kā no pārpilnības raga birst uz viņas galvas veselu gadu.

 

Netrūkst ne izdzertu amerikāņu viskija pudeļu, ne asaru, ne noraušanās no ķēdes, ne pašironijas, ne vilšanās, un tieši tāpēc Lola ne brīdi nezaudē simpātijas skatītāju acīs, jo viņa ir parastais cilvēks ar visām savām blusām un prieka brīžiem.

 

Grēta Gērviga – viņas spēle drīz būs skatāma arī Vūdija Allena filmā “Romai – ar mīlestību” – ir ideāla neirotiskās Lolas lomā, un no viņas neatpaliek nedz Zoe Listere Džonsa tipiskas Ņujorkas intelektuāles tēlā, nedz Hemišs Linkleiters un Džoels Kinemans viņas puišu lomās.

No Veina filmas nav vērts gaidīt izcilību, kas uzreiz šo režisoru iekļaus Holivudai piederīgo rindās, taču viņš radījis godīgu un vietumis smeldzīgu filmu, kas, spītējot Holivudas vispārpieņemtajiem štampiem, devis interesantu materiālu jaunajiem aktieriem, bet epizodiskās lomās ļauj pavīdēt veterāniem Bilam Pulmenam un Debrai Vingerei.

“Lola ir pret” nav lielas veiksmes stāsts – notikumu ticamību apgrūtina teatrālie dialogi un nesavāktais stāstījums, taču ir arī labas lietas: neatkarīgā kino smeķis, aktieri Grēta Gērviga un Zoe Listere Džonsa – viņā arī scenārija līdzautore – un Hemišs Linkleiters, kā arī nu jau veterāni Bils Pulmens un Debra Vingere epizodiskās lomās.

 

UZZIŅA:

“Lola ir pret”/”Lola Versus”

ASV, 2012.

Režisors: Derils Veins

Lomās: Grēta Gērviga, Džoels Kinemans, Hemišs Linkleiters, Zoe Listere Džonsa, Bils Pulmens, Debra Vingere

No 28. septembra kino “Citadele”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+