Uncategorized

NEDĒĻAS FILMA: Mīlestība ir viss, kas jums vajadzīgs 0

Publicitātes foto

Šā gada Venēcijas kinofestivālā pirmizrādi piedzīvoja slavenās dāņu režisores Sūzannas Bīras romantiskā filma “Mīlestība ir viss, kas jums vajadzīgs”. Galveno vīrieša lomu – un skatītāju āķi – nospēlējis Pīrss Brosnans, kamēr visu smagumu iznes lieliskā dāņu aktrise Trīne Dirholma, liekot pat piekāpties vienmēr tik kolorītajai Paprikai Stīnai.

 

Mazliet no mūzikla “Mamma Mia!” atmosfēras, un uz lielā ekrāna atklājas saldi rūgta pieredze, kuras smalkumu popkorna ēdājiem neizprast.

 

Idas dzīve ir sagriezusies kājām gaisā – viņai ir vēzis, kādu dienu, atnākusi mājās, viņa uz pašas dīvāna pieķer vīru kopā ar mīļāko, bet, devusies uz lidostu, lai lidotu uz Itāliju, kur meita iecerējusi nosvinēt savas kāzas, sievietes mikroautomašīna pamatīgi apskādē greznu luksusauto, kam pie stūres sēž nesavaldīgs vadītājs. Vārdu pa vārdam, un izrādās, ka Filips ir tas pats vīrietis, kura dēls apprecēs Idas meitu, taču pat kopīgais lidojums un nonākšana greznajā Itālijas villā nespēj mazināt izskatīgā biznesmeņa aizspriedumus pret, viņaprāt, aptrakušo dāņu mājsaimnieci. Taču – kā jau skandināvu literatūrā un kino piedien – ģimenes viesības ir ideāla vieta, kur izvilloties – uz tām bez jebkādiem sirdsapziņas pārmetumiem ierodas arī līgavas tēvs ar savu daudz jaunāko mīļāko –, atklāt jau ilgi noklusētas emocijas, grimt atmiņās un Idas gadījumā arī gūt spērienu, lai pārdomātu, ko darīt ar savu dzīvi turpmāk.

Tāpat kā vecmodīgās romantiskās filmās, kur galvenie varoņi sākotnēji necieš viens otru ne acu galā, arī Bīras filmā Ida un Filips nespēj valdīt savu nepatiku viens pret otru, līdz pamazām, pašiem par pārsteigumu, ir spiesti atzīties, ka viņi viens otram ir kas vairāk par līgavas un līgavaiņa vecākiem, jo tā trauslā stīga, kas abus saista, varētu būt nākamības laimes garants, lai, sadziedējot vecās brūces, tomēr ļautos dzīves garšīgākā pīrāga nobaudīšanai labāko žanra formulu tradīcijās.

Un sirsnīgais skatījums ir oskarotās drāmas “Labākā pasaulē” režisores Sūzanas Bīras vislielākais trumpis, šķetinot Idas un Filipa, un viņiem tuvo cilvēku līnijas filmā, kas veidota pieaugušiem skatītājiem, kuru IQ pārsniedz 100 punktu atzīmi un kuri vēlas izbaudīt sirsnīgu un gandrīz ticamu pasaku uz Dienviditālijas dekorāciju fona,

kas Dīna Mārtina balsī tā vien skandina “That`s Amore”, un šo noti pilnībā ir uzķēruši galveno lomu atveidotāji – novecojušais Džeimss Bonds Pīrss Brosnans un dāniete Trīne Dirholma. Tikmēr Bīra gatavo nākamo pārsteigumu – Lielās depresijas laika drāmu “Serēna”, kas uz ekrāniem nonāks jau nākamgad, ar Bredliju Kūperu un Dženiferu Lorensu galvenajās lomās, atveidojot bagātos Pembertonus, kad pēkšņi atklājas, ka Serēna nespēj dzemdēt bērnus.

 

UZZIŅA:

“Mīlestība ir viss, kas jums vajadzīgs”/”Love Is All You Need”

Dānija, Zviedrija, Vācija, Francija, Itālija, 2012.

Režisore: Sūzanna Bīra

Lomās: Pīrss Brosnans, Trīne Dirholma, Paprika Stīna, Kims Bodnija

No 26. oktobra “Splendid Palace”

 

 

LA.lv