×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
15. augusts, 2013
Drukāt

NEDĒĻAS FILMA: Milleru ģimenīte

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kamēr Breds Pits un Andželīna Džolija gatavojas kāzām un jau sen kā kļuvuši par bulvārpreses iecienītu bērnu bariņa vecākiem, savu jā dienas datumu tālākā nākotnē ir pabīdījusi Dženifera Enistone un, kā spītēdama, ka bijušais vīrs apprecēs vienu no pasaules slavenākajām aktrisēm, cenšas spuroties pretī laikam.

44 gadu vecumā viņa ielēkusi striptīzdejotājas lomā komēdijā „Milleru ģimenīte”, kas jau grābj kasi, tomēr no pamatotas kritikas nav izsprukusi.

 

Deivida dzīvē nekas nav mainījies pēdējo vismaz 20 gadu laikā – viņš vēl joprojām ir sīks narkotiku tirgonis, kuram, citējot viņa kursabiedra vārdus, secen gājis viss laulības dzīves murgs, ar to domājot sievu, bērnus, kredītus un tamlīdzīgus elementus. Taču, kad Deivids nakts melnumā no neliešu uzbrukuma mēģina pasargāt kādu klaidoni, viņš ne vien kļūst par bandas upuri, bet arī tiek apzagts, un uzbrucēji aiznest gan viņa krājumus, kas paredzēti mājsaimniecēm un dzīves nogurdinātajiem, gan arī iespaidīgu naudas žūksni, kura īstais īpašnieks ir nolaizītais narkotiku piegādātājs Breds Gardlingers. Tad Deivids ar miskastes maisu galvā tiek nogādāts Breda šikajā kantorī, un viņam tiek piedāvāts vienīgais veids, kā sastrēbt šo putru, proti, no Meksikas uz ASV ir jāatgādā maza saujiņa marihuānas, kas patiesībā izrādās divas tonnas un ko pārvest robežai Deividam izdodas, pateicoties, viņaprāt, ģeniālai idejai. Piesolījis pieklājīgas naudas summas savai kaimiņienei Rouzai, kura naudu pelna, uzstādamies kā striptīzdejotāja, nepatēstajam kaimiņpuikam Kenijam, un Keisijai, kuras dēļ viņš šajā jezgā iekļuva, viņš nu kļuvis par gādīgo Milleru ģimenes galvu un dodas pārgalvīgā braucienā, kas, policijas nagos nonākot, draud ar vairākām desmitgadēm aiz restotām rūtīm.

Ravsona Māršala Tērbera komēdija izklausās vārgi cerīga, vien pārstāstīta dažos teikumos, kā arī pieminot iesaistīto aktieru vārdus, kamēr, kinoekrānā veroties, tā izstiepjas neciešamā garumā, ko nodrošina neveiksmīgi savītais scenārijs, kurā oriģinalitātes nav nemaz, taču kas ļauj amerikāņu auditorijai novērtēt Francijā dzīvojošo Tomēr Sisliju („Largo Vinčs”) šabloniska ļaundara tēlā.

Lietuviešu izcelsmes komiķis Džeisons Sudeiķis pamazām apgūst pilnmetrāžas kino nosacījumus, taču montāžas šķēres ne viņa, ne citu aktieru izteiktajiem tekstiem nav glaimojošas, filmai „Milleru ģimenīte” piešķirot kino pirmkursnieku narāciju, kurā visi notikumu arī no ābeces norakstīti un nepārsteidz ne ar jokiem, ne notikumu virzību. Visi joki, kas virzīti meksikāņu virzienā, tēmēti zem jostas vietas, un nelaimīgais šajā kompānijā ir Luisa Guzmana atveidotais un korumpētais likumsargs, kurš par nieka dolāriem atlaiž kontrabandistus Millerus un tomēr paliek neapmierināts burtiskā nozīmē.

Vasara nudien nav labākā izvēle, lai dotos uz kinoteātri, un „Milleru ģimenīte” ir spilgts piemērs šim apgalvojumam, kaut arī, repertuāra piedāvājuma kontekstā, šī nudien nav sliktākā filma.

Katrā ziņā jau reklāmas klipiņš ar labi trenēto Dženiferas Enistones augumu kādu lieku skatītāju nodrošinās, taču tiem, kuri izvēlēsies prātīgākas nodarbes, līdz brīdim, kad šī komēdija nonāks televīziju programmās, arī ilgi nebūs jāgaida.

Un starp reklāmu pauzēm tad varēs novērtēt to, kas šķitis smieklīgs Holivudas producentiem: zēns, kura pautos iekož zirneklis, seksuāli neapmierināts pusmūža pāris, incestam pielīdzināmi skūpsti un gandrīz noticis grupveida sekss, un vēl arī epizodes no uzņemšanas laika, kas, piekabinātas pirms beigu titriem, skaidri norāda, kura tad loma Enistones karjerā ir visslavenākā.

 

UZZIŅA:

„Milleru ģimenīte”/ „We`re the Millers”

ASV, 2013.

Režisors: Ravsons Māršals Tērbers

Lomās: Džeisons Sudeiķis, Dženifera Enistone, Emma Robertsa, Vils Polters, Eds Helms, Tomērs Sislijs, Niks Ofermens, Ketrīna Hāna, Luiss Guzmans

No 16. augusta „Kino Citadele’, „Cinamon”, „Multikino”

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+